"Салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 7 наурыздағы № 82/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2025 жылғы 18 шiлдедегi № 372/НҚ бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 7 наурыздағы № 82/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32030 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 19) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 224) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Салалық көтермелеу жүйесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Геодезия және картография департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік бес күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрі
Ж. Мәдиев
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2025 жылғы 18 шілдедегі
№ 372/НҚ бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің
2023 жылғы 7 наурыздағы
№ 82/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Салалық көтермелеу жүйесін бекіту туралы

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 7 марта 2023 года № 82/НҚ "Об утверждении Отраслевой системы поощрения"
Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 18 июля 2025 года № 372/НҚ
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 7 марта 2023 года № 82/НҚ "Об утверждении Отраслевой системы поощрения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32030) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 19) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных" и подпунктом 224) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501, ПРИКАЗЫВАЮ:";
Отраслевую систему поощрения, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту геодезии и картографии Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение пяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Ж. Мадиев
Приложение к приказу
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 18 июля 2025 года № 372/НҚ
Утверждена приказом
Министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 7 марта 2023 года № 82/НҚ
Отраслевая система поощрения

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Салалық көтермелеу жүйесі (бұдан әрі – Жүйе) "Геодезия, картография және кеңістіктік деректер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 19) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 224) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік), жергілікті атқарушы органдардың, мемлекеттік кәсіпорындардың және геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласындағы өзге де ұйымдар мен бірлестіктердің жұмыскерлерін (бұдан әрі – геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласының жұмыскерлері) көтермелеу рәсімдерін нақтылайды.
2. Көтермелеу геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласындағы жұмыскерлердің еңбегін ынталандырудың нысаны болып табылады.
3. Геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласының жұмыскерлерін көтермелеу мақсатында мынадай төсбелгілер белгіленеді:
1) "Құрметті геодезист";
2) "Құрметті картограф";
3) "Үздік геодезист";
4) "Үздік картограф".
Төсбелгілер осы Жүйеге 1-қосымшаға сәйкес сипаттама бойынша дайындалады.
2-тарау. Көтермелеу үшін материалдарды дайындау
4. Төсбелгілермен марапаттау жөніндегі ұсыныстарды қарау үшін Министрлікте мүшелері тақ саннан тұратын Комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады.
Комиссия құрамы жетекшілік ететін вице-министрдің бұйрығымен кәсіби мереке – Жерге орналастыру, геодезия және картография күнін мерекелеуге дейін екі ай мерзімге бекітіледі.
5. "Құрметті геодезист", "Құрметті картограф", "Үздік геодезист" және "Үздік картограф" төсбелгілермен марапаттау туралы ұсыныстарды Министрлікке:
Министрліктің Геодезия және картография департаментінің басшысы;
облыстар, астана, республикалық маңызы бар қалалар, аудандар, облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің жетекшілік ететін орынбасарлары;
мемлекеттік кәсіпорындардың басшылары;
өзге де ұйымдар мен бірлестіктердің басшылары енгізеді.
6. Марапаттау туралы ұсыныстар Министрлікке осы Жүйеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша марапаттау парағын қоса бере отырып, кәсіптік мереке –Жерге орналастыру, геодезия және картография күнін мерекелеуге дейін 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірілмей жіберіледі және оны Комиссия келіп түскен күннен бастап 15 (он бес) күнтізбелік күн ішінде қарайды.
7. Жұмыскердің төсбелгілермен марапатталуға лайықтылығы және лайықсыздығы туралы шешімді Комиссия хаттамамен ресімделетін ашық дауыс беру арқылы, көпшілік дауыспен қабылдайды. Хаттама негізінде жетекшілік ететін вице-министрдің марапаттау туралы бұйрығы шығарылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Отраслевая система поощрения (далее – Система) разработана в соответствии с подпунктом 19) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О геодезии, картографии и пространственных данных" и подпунктом 224) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501 и детализирует процедуру поощрения работников Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан (далее – Министерство), местных исполнительных органов, государственных предприятий, иных организаций и объединений в сфере геодезии, картографии и пространственных данных Республики Казахстан (далее – работники сферы геодезии, картографии и пространственных данных).
2. Поощрения являются формой стимулирования труда работников в сфере геодезии, картографии и пространственных данных.
3. В целях поощрения работников сферы геодезии, картографии и пространственных данных устанавливаются следующие нагрудные знаки:
1) "Құрметті геодезист";
2) "Құрметті картограф";
3) "Үздік геодезист";
4) "Үздік картограф".
Нагрудные знаки изготавливаются по описанию, согласно приложению 1 к настоящей Системе.
Глава 2. Подготовка материалов для поощрения
4. Для рассмотрения предложений по награждению нагрудными знаками в Министерстве создается Комиссия из нечетного количества членов (далее – Комиссия).
Состав Комиссии утверждается приказом курирующего вице-министра сроком на два месяца до празднования профессионального праздника – Дня землеустройства, геодезии и картографии.
5. Представления о награждении нагрудными знаками "Құрметті геодезист", "Құрметті картограф", "Үздік геодезист" и "Үздік картограф" вносятся в Министерство:
руководителем Департамента геодезии и картографии Министерства;
курирующими заместителями акимов областей, столицы, городов республиканского значения, районов, городов областного значения;
руководителями государственных предприятий;
руководителями иных организаций и объединений.
6. Предложения о награждении направляются в Министерство не позднее 30 (тридцати) календарных дней до празднования профессионального праздника – Дня землеустройства, геодезии и картографии с приложением наградного листа по форме, согласно приложению 2 к настоящей Системе и рассматриваются Комиссией в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня поступления.
7. Решение о соответствии или не соответствии работника к награждению нагрудными знаками Комиссия принимает большинством голосов, открытым голосованием, которое оформляется протоколом. На основании протокола издается приказ курирующего вице-министра о награждении.

8. Төсбелгімен марапатталған тұлғаға осы Жүйеге 3-қосымшада көрсетілген сипаттамаға сәйкес куәлік беріледі.
9. Төсбелгі кеуденің сол жағына тағылады, Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары болған жағдайда олардан төмен орналасады.
10. Бiр төсбелгімен қайта марапаттауға жол берілмейді.
11. Төсбелгіні тапсыруды салтанатты жағдайда Министрлік басшылығы жүргізеді немесе марапатталатын тұлға жұмыс істейтін ұжымда жүргізіледі.
12. Геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласының жұмыскерлерін көтермелеген кезде тиісті кадр қызметі қызметкердің еңбек кітапшасына бұйрықтың шыққан күні мен нөмірін көрсете отырып жазба енгізеді.
13. Геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласының жұмыскерлерін көтермелеудің барлық түрін есепке алуды Министрліктің кадр қызметі жүзеге асырады.
14. Көтермелеудің ресми мәтіні мемлекеттік және орыс тілдерінде дайындалады.
3-тарау. Төсбелгілермен марапаттау негіздері
15. "Құрметті геодезист" төсбелгісімен жоғары көрсеткіштерге қол жеткізгені, ерекше еңбегі және геодезиялық қызметті дамытуға қосқан елеулі үлесі үшін геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласының жұмыскерлері марапатталады.
16. "Құрметті картограф" төсбелгісімен жоғары көрсеткіштерге қол жеткізгені, ерекше еңбегі және картографиялық қызметті дамытуға қосқан елеулі үлесі үшін геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласының жұмыскерлері марапатталады.
17. "Құрметті геодезист" және "Құрметті картограф" төсбелгілерімен геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласында кемінде жиырма жыл жұмыс өтілі бар геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласының жұмыскерлері марапатталады.
18. "Үздік геодезист" төсбелгісімен геодезия саласында бастамашылдық пен кәсібилік танытқаны, лауазымдық міндеттерін үлгілі және адал орындағаны үшін геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласының жұмыскерлері марапатталады.
19. "Үздік картограф" төсбелгісімен геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласында бастамашылдық пен кәсібилік танытқаны, лауазымдық міндеттерін үлгілі және адал орындағаны үшін картография саласының жұмыскерлері марапатталады.
20. "Үздік геодезист" және "Үздік картограф" төсбелгілерімен геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласында кемінде бес жыл жұмыс өтілі бар геодезия және картография саласының жұмыскерлері марапатталады.
Аталған төсбелгілермен геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласын дамытуға ерекше үлес қосқан өзге де тұлғалар марапатталады.
Салалық көтермелеу жүйесіне
1-қосымша
Төсбелгілердің сипаттамасы
"Құрметті геодезист" және "Құрметті картограф" төсбелгілері өзара сары түсті сақинамен жалғанған аспа және қалып түрінде дайындалады.
"Үздік геодезист" және "Үздік картограф" төсбелгілері өзара сары түсті сақинамен жалғанған аспа және қалып түрінде дайындалады.
Барлық аспалардың (медальдардың) артқы жағында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Туының нышанының фрагменті – сәулелі күн, оның астында қалықтап ұшқан қыран (бүркіт) орналастырылады. Фоны жылтыр, бейнелері шығыңқы және күңгірттелген.
"Құрметті геодезист" – бес бұрышты қалып көгілдір түсті муар таспасынан жасалады, оның ортасында ұлттық өрнек, ал өрнектің бүйірлерінде сызық салынады.
Аспа диаметрі үш сантиметр шеңбер нысанында болады, фоны күңгірттелген сары түсті металдан (жез) дайындалады.
Медальдің шеңберіне алтын түстес "Құрметті геодезист" деген жазу, ал ортасына қарай жер шарының бейнесі орналастырылады, оның ішінде мензуласы бар геодезист. Өңі күңгірт, әріптер мен суреттер шығыңқы және жылтыр.
"Құрметті картограф" – бес бұрышты қалып көгілдір түсті муар таспасынан жасалады, оның ортасында ұлттық өрнек, ал өрнектің бүйірлерінде сызық салынады.
Аспа диаметрі үш сантиметр шеңбер нысанында болады, фоны күңгірттелген сары түсті металдан (жез) дайындалады.
Медальдің шеңберінде алтын түстес "Құрметті картограф" деген жазу, ал ортасында Қазақстан Республикасының картасы орналасқан жер шарының бейнесі орналасады. Өңі күңгірт, әріптер мен суреттер шығыңқы және жылтыр.
"Үздік геодезист" – тікбұрышты қалып сары түсті металдан (жез) және сол жағына ұлттық өрнек салынған көгілдір түсті муар таспасынан жасалады.
Аспа диаметрі үш сантиметр шеңбер нысанында болады, фоны күңгірттелген сары түсті металдан (жез) дайындалады.
Медальдің шеңберінде алтын түстес "Үздік геодезист" деген жазу, ал ортасында ішінде геодезиялық аспап тахеометр орналасқан жер шарының бейнесі орналасады. Өңі күңгірт, әріптер мен суреттер шығыңқы және жылтыр.
"Үздік картограф" – тікбұрышты қалып сары түсті металдан (жез) және сол жағына ұлттық өрнек салынған көгілдір түсті муар таспасынан жасалады.
Аспа диаметрі үш сантиметр шеңбер нысанында болады, фоны күңгірттелген сары түсті металдан (жез) дайындалады.
Медальдің щеңберінде алтын түстес "Үздік картограф" деген жазу, ал ортасында жер шарының бейнесі орналастырылады, оның ішінде лупа Қазақстан Республикасының картасын бейнелейді. Өңі күңгірт, әріптер мен суреттер шығыңқы және жылтыр.
Салалық көтермелеу жүйесіне
2-қосымша
Нысан
_____________________________________________________ (берілген жері)
МАРАПАТТАУ ПАРАҒЫ

8. Лицу, награжденному нагрудным знаком, выдается удостоверение согласно описанию, указанному в приложении 3 к настоящей Системе.
9. Нагрудной знак носится на левой стороне груди, при наличии государственных наград Республики Казахстан он располагается после них.
10. Повторное награждение одним и тем же нагрудным знаком не допускается.
11. Вручение нагрудного знака производится в торжественной обстановке руководством Министерства или в коллективе, где работает награждаемое лицо.
12. При поощрении работников сферы геодезии, картографии и пространственных данных соответствующая кадровая служба вносит запись о поощрении в трудовую книжку, с указанием даты и номера приказа.
13. Учет всех видов поощрений работников сферы геодезии, картографии и пространственных данных осуществляется кадровой службой Министерства.
14. Официальный текст поощрения составляется на государственном и русском языках.
Глава 3. Основания награждения нагрудными знаками
15. Нагрудным знаком "Құрметті геодезист" награждаются работники сферы геодезии, картографии и пространственных данных, за достижение высоких показателей, особые заслуги и значительный вклад в развитие геодезической деятельности.
16. Нагрудным знаком "Құрметті картограф" награждаются работники сферы геодезии, картографии и пространственных данных, за достижение высоких показателей, особые заслуги и значительный вклад в развитие картографической деятельности.
17. Нагрудными знаками "Құрметті геодезист" и "Құрметті картограф" награждаются работники сферы геодезии, картографии и пространственных данных, имеющие стаж работы в области геодезической и картографической деятельности не менее двадцати лет.
18. Нагрудным знаком "Үздік геодезист" награждаются работники сферы геодезии, картографии и пространственных данных, за образцовое и добросовестное выполнение должностных обязанностей, проявляющие при этом инициативу и профессионализм в области геодезической деятельности.
19. Нагрудным знаком "Үздік картограф" награждаются работники сферы геодезии, картографии и пространственных данных, за образцовое и добросовестное выполнение должностных обязанностей, проявляющие при этом инициативу и профессионализм в области картографической деятельности.
20. Нагрудными знаками "Үздік геодезист" и "Үздік картограф" награждаются работники сферы геодезии, картографии и пространственных данных, имеющие стаж работы в области геодезической и картографической деятельности не менее пяти лет.
Указанными нагрудными знаками также награждаются иные лица, внесшие особый вклад в развитие сферы геодезии, картографии и пространственных данных.
Приложение 1
к Отраслевой системе
поощрения
Описание нагрудных знаков
Нагрудные знаки "Құрметті геодезист" и "Құрметті картограф" изготавливаются в виде подвески и колодки, соединенных между собой кольцом желтого цвета.
Нагрудные знаки "Үздік геодезист" и "Үздік картограф" изготавливаются в виде подвески и колодки, соединенных между собой кольцом желтого цвета.
На обратной стороне всех подвесок (медалей) размещается фрагмент символики Государственного Флага Республики Казахстан – солнце с лучами, под которым парящий орел (беркут). Фон блестящий, изображения выступающие и матированные.
"Құрметті геодезист" – пятиугольная колодка изготавливается из муаровой ленты голубого цвета с нанесением национального узора по середине, с линиями по бокам узора.
Подвеска имеет форму круга диаметром три сантиметра, изготавливается из металла желтого цвета (латунь), фон матированный.
По кругу медали размещается надпись золотистого цвета "Құрметті геодезист", а по середине изображение земного шара, внутри которого геодезист с мензулой. Фон матированный, буквы и изображения выступающие и блестящие.
"Құрметті картограф" – пятиугольная колодка изготавливается из муаровой ленты голубого цвета с нанесением национального узора по середине, с линиями по бокам узора.
Подвеска имеет форму круга диаметром три сантиметра, изготавливается из металла желтого цвета (латунь), фон матированный.
По кругу медали размещается надпись золотистого цвета "Құрметті картограф", а по середине изображение земного шара, внутри которого карта Республики Казахстан. Фон матированный, буквы и изображения выступающие и блестящие.
"Үздік геодезист" – колодка изготавливается в прямоугольной форме из металла желтого цвета (латунь) и муаровой ленты голубого цвета с нанесением национального узора слева.
Подвеска имеет форму круга диаметром три сантиметра, изготавливается из металла желтого цвета (латунь), фон матированный.
По кругу медали размещается надпись золотистого цвета "Үздік геодезист", а по середине изображение земного шара, внутри которого геодезический прибор тахеометр. Фон матированный, буквы и изображения выступающие и блестящие.
"Үздік картограф" – колодка изготавливается в прямоугольной форме из металла желтого цвета (латунь) и муаровой ленты голубого цвета с нанесением национального узора слева.
Подвеска имеет форму круга диаметром три сантиметра, изготавливается из металла желтого цвета (латунь), фон матированный.
По кругу медали размещается надпись золотистого цвета "Үздік картограф", а по середине изображение земного шара, внутри которого лупа обозревает карту Республики Казахстан. Фон матированный, буквы и изображения выступающие и блестящие.
____________________________
Приложение 2
к Отраслевой системе
поощрения
Форма
___________________________________________________________
(место выдачи)
НАГРАДНОЙ ЛИСТ

1. Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) ________________________
2. Лауазымы, жұмыс, қызмет орны ___________________________________
(ұйымның нақты атауын көрсету керек)
3. Жынысы _______________________________________________________
4. Туған жылы мен туған жері _______________________________________
5. Білімі __________________________________________________________
6. Ғылыми дәрежесі, ғылыми атағы ___________________________________
7. Үйінің мекенжайы _______________________________________________
8. Жалпы жұмыс өтілі ______________________________________________
9. Геодезия, картография және кеңістіктік деректер саласындағы еңбек өтілі
_________________________________________________________________
10. Кандидаттың айрықша сіңірген нақты еңбектері көрсетілген мінездеме
__________________________________________________________
11. Кандидатура талқыланды және ұсынылды
________________________________________________________________
(ұйымның атауы,
________________________________________________________________
талқыланған күні, хаттаманың нөмірі)
Марапатталуға ұсынылады ___________________________________________
(көтермелеу түрінің атауы)
_________________________________________________________________
______________________________________________ _______________
Басшы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (қолы) жылғы "___"_____
(толтырылған күні)
Мөрдің орны (бар болған жағдайда)
Салалық көтермелеу жүйесіне
3-қосымша
Куәліктің сипаттамасы
Куәлік көлемі 100х70 миллиметр көк түсті қатты мұқабада бүктемелі кітапша түрінде жасалып, мундиор материалынан дайындалады.
Куәліктің сыртқы жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген, төмен жағында "Куәлік", "Удостоверение" деген жазу бар.
Ішкі сол жақ жапсырмада жазба бар: жоғарғы жағында – мемлекеттік органның атауы мемлекеттік және орыс тілдерінде.
Куәліктің сол жақ бетінің ішкі жағында төсбелгінің суреті бар.
Оң жақ жапсырмада мынадай мазмұндағы жазба бар:
__________________________________________
(тегі, фамилия)
__________________________________________
(аты, имя)
__________________________________________
(әкесінің аты (болған жағдайда), отчество (при его наличии)
куәлік №____
удостоверение
_____________ төсбелгісімен марапатталғаны туралы осы куәлік берілді
Настоящее удостоверение выдано о том, что он (она) награжден (а) нагрудным знаком
Лауазымы __________________________________________________
Должность (тегі, инициалдары, қолы) (фамилия, инициалы, подпись)
"_" _____________ _____ жыл/год
Ескертпе: марапатталушының тегі, аты, бар болған жағдайда әкесінің аты жеке куәлігі бойынша толтырылады және міндетті түрде қазақ және орыс тілдерінде транскрипциясы көрсетіледі.

1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
2. Должность, место работы, службы __________________________________
(указать точное наименование организации)
3. Пол ____________________________________________________________
4. Год и место рождения _____________________________________________
5. Образование _____________________________________________________
6. Ученая степень, ученое звание ______________________________________
7. Домашний адрес: _________________________________________________
8. Общий стаж работы _______________________________________________
9. Стаж работы в сфере геодезии, картографии и пространственных данных
___________________________________________________________________
10. Характеристика с указанием конкретных особых заслуг кандидата
___________________________________________________________________
11. Кандидатура обсуждена и рекомендована
___________________________________________________________________
(наименование организации,
__________________________________________________________________
дата обсуждения, номер протокола)
Представляется к присвоению_________________________________________
(наименование вида поощрения)
__________________________________________________________________
________________________________________________ __________________
Руководитель (фамилия, имя, отчество (при его наличии)       (подпись)
"___"___________года (дата заполнения)
Место печати (при наличии)
Приложение 3
к Отраслевой системе
поощрения
Описание удостоверения
Удостоверение изготовляется в виде складной книжки с твердой обложкой голубого цвета размером 100х70 миллиметров, выполненный из материала мундиор.
На внешней стороне удостоверения изображается Государственный Герб Республики Казахстан, снизу надпись "Куәлік", "Удостоверение".
На внутреннем левом вкладыше надпись: вверху – наименование государственного органа на государственном и русском языках.
На внутренней стороне удостоверения левого листа имеется рисунок нагрудного знака.
На правом вкладыше надпись следующего содержания:
__________________________________________
(тегі, фамилия)
__________________________________________
(аты, имя)
__________________________________________
(әкесінің аты (болған жағдайда), отчество (при его наличии)
куәлік №____
удостоверение
_____________төсбелгісімен марапатталғаны туралы осы куәлік берілді
Настоящее удостоверение выдано о том, что он (она) награжден (а) нагрудным знаком
Лауазымы __________________________________________________
Должность (тегі, инициалдары, қолы) (фамилия, инициалы, подпись)
"____" _____________ _____ жыл/год
Примечание: фамилия, имя, отчество при его наличии награждаемого заполняются согласно документу, удостоверяющему его личность, с обязательным указанием транскрипции на государственном или русском языках.
__________________________________