"Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 28 қыркүйектегі № 15 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2025 жылғы 16 қыркүйектегі № 299 бұйрығы
1. "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік министрінің 2023 жылғы 28 қыркүйектегі №15 бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесінің ережесінде:
15-тармақ мынадай мазмұндағы 33) және 34) тармақшалармен толықтырылсын:
"33) автожол саласы қызметкерлерінің біліктілігін міндетті түрде арттыру курстарын өткізетін ұйымдардың бірыңғай тізілімін қалыптастыру және жүргізу;
34) жол құрылысы материалдары мен жаңа технологиялардың бірыңғай базасын қалыптастыру және жүргізу".
2. Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрық бекітілген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Көлік министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Көлік вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Көлік министрі
Н. Сауранбаев

О внесении дополнений в приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 28 сентября 2023 года № 15 "Об утверждении Положения республиканского государственного учреждения "Комитет автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан"
Приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 16 сентября 2025 года № 299
1. Внести в приказ в приказ Министра транспорта Республики Казахстан от 28 сентября 2023 года № 15 "Об утверждении Положения республиканского государственного учреждения "Комитет автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан" следующие дополнения:
в Положении республиканского государственного учреждения "Комитет автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан", утвержденного указанным приказом:
пункт 15 дополнить подпунктами 33) и 34) следующего содержания:
"33) формирование и ведение единого реестра организаций, проводящих курсы обязательного повышения квалификации работников автодорожной отрасли;
34) формирование и ведение единой базы дорожно-строительных материалов и новых технологий".
2. Комитету автомобильных дорог Министерства транспорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней со дня утверждения настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства транспорта Республики Казахстан после его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра транспорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр транспорта
Республики Казахстан
Н. Сауранбаев