Көксу ауданы мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы "Көксу ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 36-142 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Көксу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 27 қарашадағы № 49-200 шешімі
Көксу ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Көксу ауданы мәслихатының "Көксу ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 36-142 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205787 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 441 594 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 949 003 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 53 780 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 157 565 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 281 246 мың теңге;
2) шығындар 11 387 032 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 292 590 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 400 226 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 107 636 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 238 028 мың теңге;

О внесении изменений в решение маслихата Коксуского района от 23 декабря 2024 года № 36-142 "О бюджете Коксуского района на 2025-2027 годы"
Решение Коксуского районного маслихата области Жетісу от 27 ноября 2025 года № 49-200
Маслихат Коксуского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Коксуского района "О бюджете Коксуского района на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 36-142 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205787), следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 8 441 594 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 949 003 тысячи тенге;
неналоговые поступления 53 780 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 157 565 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 281 246 тысяч тенге;
2) затраты 11 387 032 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 292 590 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 400 226 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 107 636 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 238 028 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 238 028 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 2 748 526 мың теңге;
қарыздарды өтеу 365 594 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 855 096 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көксу ауданы мәслихатының төрағасы Ж. Бейсенбай

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 238 028 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 2 748 526 тысяч тенге;
погашение займов 365 594 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 855 096 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата Коксуского района Бейсенбай Ж.

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9 217
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9 217
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
634 740
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
89 739
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
89 739
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
89 739
2
Әлеуметтiк көмек
392 565
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
392 565
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
37 792
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
858
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 063
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3 565
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
125 077
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
183 210
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
152 436
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
145 931
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39 700
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 047
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
669
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
67 891
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 554
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18 070
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 505
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
9 217
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9 217
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
634 740
1
Социальное обеспечение
89 739
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
89 739
005
Государственная адресная социальная помощь
89 739
2
Социальная помощь
392 565
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
392 565
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
37 792
006
Оказание жилищной помощи
858
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 063
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3 565
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125 077
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
183 210
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
152 436
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
145 931
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
39 700
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 047
021
Капитальные расходы государственного органа
669
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
67 891
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 554
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18 070
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 505
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь