Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Жетісу облысы Көксу ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 15 тамыздағы № 312 қаулысы
Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексінің 139-бабының 9-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабы 2-тармағына сәйкес Көксу ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Д.Халелов
"КЕЛІСІЛДІ"
Көксу аудандық мәcлихатының төрағасы Ж.Бейсенбай
Көксу ауданы әкімдігінің 2025 жылғы " "____________ № ____ қаулысына қосымша
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі
1. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мемлекеттік мекеменің мамандар лауазымдары:
-жалғыз басты қарттар мен мүгедектігі бар адамдармен жұмыс жасау бөлімше меңгерушісі;
-мүмкіндігі шектеулі балалармен жұмыс жасау бөлімше меңгерушісі;
-әлеуметтік жұмыс жөніндегі кеңесшісі;
-жалғыз басты қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қызметкер;
-айқындау және бағалау маманы;
-мүмкіндігі шектеулі балаларға әлеуметтік қызметкер;
-директор;
-құрылымдық бөлімшенің басшысы,
-әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
-әлеуметтік қызметкер;
-әлеуметтік қызметкер кейс –менеджер;
-психолог;
-бұқаралық ақпарат құралдарымен және жұртшылықпен жұмыс маманы;
-халықпен профилактикалық жұмыс маманы;
-әдіскер үйлестіруші;
-гериатр/геронтолог/терапевт дәрігері;
-массажист/медбике;
-йога мен көркем гимнастика бойынша нұсқаушы;
-компьютерлік сауаттылық пәнінің мұғалімі;
-ағылшын тілі мұғалімі;
-мәдени ұйымдастырушы және музыка маманы;
-сурет мұғалімі;
2. Мәдениет саласындағы коммуналдық мемлекеттік мекеменің, мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорының мамандар лауазымдары:
-директор;
-мәдени ұйымдастырушы;
-көркемдік жетекші;
-әдіскер;
-дыбыс операторы;
-музыкалық жетекші;
-биші, жарық беруші;
-балалар оркестрінің жетекшісі;
-актер;
-сүйемелдеуші;
-концертмейестер;
-бас суретші;
-режиссер;
-аккомпаниатор;
-кітапханашы.

Об определении перечня должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Коксуского района области Жетісу от 15 августа 2025 года № 312
В соответствии с пунктом 9 статьи 139 Трудового Кодекса Республики Казахстан, пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Коксуского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, культуры являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима район
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Д. Халелов
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель маслихата Коксуского района Ж.Бейсенбай
Приложение акимата Коксуского района к постановлению от "___" __________2025 года №_______
Перечень должностей специалистов социального обеспечения, культуры являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов государственного учреждения, коммунального государственного учреждения в области социального обеспечения:
-заведующий отделением с престарелыми и лицами с инвалидностью;
-заведующий отделением с детьми с органиченными возможностями;
-персонал: консультант (по социальной работе);
-социальный работник по уходу с престарелыми и лицами с инвалидностью;
-оценщик по определению потребности в специальных социальных услугах;
-социальный работник по уходу за детьми с органиченными возможностями;
-директор;
-руководитель структурного подразделения;
-специалист по социальной работе;
-социальный работник;
-социальный работник кейс –менеджер;
-психолог;
-специалист по информационной системе;
-специалист по профилактической работе с людьми;
-методист координатор;
-врач гериатр/геронтолог/терапевт;
-массажист/медсестра;
-инструктор по йоге и художественной гимнастике;
-преподователь компьютерной грамотности;
-преподователь английского языка;
-специалист по культуре и музыке;
-преподователь изобразительного искусства;
2. Должности специалистов коммунального государственного учреждения,коммунального государственного казенного предприятия в области культуры:
- директор;
- культорганизатор;
- художественный руководитель;
- методист;
- звуковой оператор;
- музыкальный руководитель;
- хореограф;
- светотехник;
- руководитель детского оркестра;
- актер;
- инструменталист;
- концертмейстер;
- главный художник;
- режиссер;
- аккомпаниатор;
- библиотекарь.