Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 21-168 "Кербұлақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Кербұлақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 9 маусымдағы № 25-199 шешімі
ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кербұлақ аудандық мәслихатының "Кербұлақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 21-168 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 289 164 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 379 089 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 44 226 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 87 305 мың теңге;
трансферттер түсімі 7 778 544 мың теңге, оның ішінде:
нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару 174 мың теңге;
ағымдағы нысаналы трансферттер 2 371 494 мың теңге;
нысаналы даму трансферттер 1 577 910 мың теңге;
субвенциялар 3 828 966 мың теңге;
2) шығындар 14 053 380 мың теңге;

О внесении изменений и дополнений в решение Кербулакского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 21-168 "О бюджете Кербулакского района на 2025-2027 годы"
Решение Кербулакского районного маслихата области Жетісу от 9 июня 2025 года № 25-199
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Кербулакского районного маслихата "О бюджете Кербулакского района на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года № 21-168 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 9 289 164 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 379 089 тысяч тенге;
неналоговые поступления 44 226 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 87 305 тысяч тенге;
поступление трансфертов 7 778 544 тысяч тенге, в том числе:
возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов 174 тысячи тенге;
целевые текущие трансферты 2 371 494 тысяч тенге;
целевые трансферты на развитие 1 577 910 тысяч тенге;
субвенций 3 828 966 тысяч тенге;
2) затраты 14 053 380 тысяч тенге;

3) таза бюджеттік кредиттеу 130 540 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 230 022 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 99 482 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 894 756 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 894 756 мың теңге.
қарыздар түсімі 3 465 719 мың теңге;
қарыздарды өтеу 628 349 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование 130 540 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 230 022 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 99 482 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 894 756 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 894 756 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 3 465 719 тысячи тенге;
погашение займов 628 349 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 057 386 мың теңге.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кербұлақ аудандық мәслихатының төрағасы Қайрат Ботайұлы Бекиев
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 9 маусымдағы № 25-199 шешіміне қосымша
Кербұлақ аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы "Кербұлақ ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 21-168 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты Атауы
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
1. Кірістер

используемые остатки бюджетных средств 2 057 386 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кербулакского районного маслихата Бекиев Кайрат Ботаевич
Приложение к решению Кербулакского районного маслихата от 9 июня 2025 года № 25-199
Приложение 1 к решению Кербулакского районного маслихата от 23 декабря 2025 года № 20-168 "О бюджете Кербулакского района на 2025-2027 годы"
Районный бюджет на 2025 год
Категория Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
1. Доходы

190 191
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
190 191
2
Әлеуметтiк көмек
407 435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
407 435
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
48 580
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
72 603
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 076
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
141 815
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
142 161
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
199 297
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
186 692
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 160
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 029
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
77 665
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
13 054
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
40 784
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 605
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
12 605
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
6 633 835
1
Тұрғын үй шаруашылық
5 068 512
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5 000 136
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 321 585
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
127 661
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

190 191
005
Государственная адресная социальная помощь
190 191
2
Социальная помощь
407 435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
407 435
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
48 580
006
Оказание жилищной помощи
200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
72 603
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 076
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
141 815
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
142 161
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
199 297
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
186 692
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
46 160
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 029
021
Капитальные расходы государственного органа
0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
77 665
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
13 054
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
40 784
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 605
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
12 605
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
6 633 835
1
Жилищное хозяйство
5 068 512
472
Отдел строительства и градостроительство района (города областного значения)
5 000 136
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 321 585
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
127 661
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда