Қаратал аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 35-110 "Қаратал ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Қаратал аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 қарашадағы № 50-135 шешімі
Қаратал аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаратал аудандық мәслихатының "Қаратал ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 35-110 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206018 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 9 592 653 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 336 244 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 76 782 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 137 151 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 042 476 мың теңге;
2) шығындар 11 335 697 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 7 447 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 47 099 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 39 652 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Каратальского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 35-110 "О бюджете Каратальского района на 2025-2027 годы"
Решение Каратальского районного маслихата области Жетісу от 26 ноября 2025 года № 50-135
Маслихат Каратальского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каратальского районного маслихата "О бюджете Каратальского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 35-11 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206018) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 9 592 653 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 336 244 тысяч тенге;
неналоговые поступления 76 782 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 137 151 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 042 476 тысяч тенге;
2) затраты 11 335 697 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 7 447 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 47 099 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 39 652 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 621 176 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 621 176 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 954 961 мың теңге;
қарыздарды өтеу 39 834 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 87 403 теңге".
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі..
Қаратал аудандық мәслихатының төрағасы М. Әкімжанов

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 621 176 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 621 176 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 954 961 тысяч тенге;
погашение займов 39 834 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 87 403 тенге".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Каратальского районного маслихата М. Акимжанов

455417
2
Әлеуметтік көмек
481734
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
481734
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
17183
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6281
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
69873
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3757
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
137974
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
246666
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
171482
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
167575
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64144
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1272
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2700
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
86002
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9623
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
3834
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3907
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2407
095
Әлеуметтік қолдау ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру үшін бюджеттік кредиттер
1500
7
Тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық
4670470
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3168954
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3131678
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1760119
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

455417
2
Социальная помощь
481734
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
481734
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
17183
006
Оказание жилищной помощи
6281
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
69873
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3757
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
137974
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
246666
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
171482
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
167575
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64144
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1272
021
2700
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
86002
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
9623
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
3834
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3907
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2407
095
1500
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
4670470
1
Жилищное хозяйство
3168954
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3131678
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1760119
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры