Алакөл аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 43-1 "Алакөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Алакөл аудандық мәслихатының 2025 жылғы 26 қарашадағы № 55-1 шешімі
Алакөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алакөл аудандық мәслихатының "Алакөл ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 43-1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206483 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редақцияда баяндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 16 818 748 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер 3 686 836 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 37 363 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 231 013 мың теңге;
трансферттер түсімі 12 863 536 мың теңге, оның ішінде;
2) шығындар 21 175 842 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 36 626 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер 77 973 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 41 347 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 4 393 720 мың теңге;

О внесении изменений в решение Алакольского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 43-1 "О бюджете Алакольского района на 2025-2027 годы"
Решение Алакольского районного маслихата области Жетісу от 26 ноября 2025 года № 55-1
Алакольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алакольского районного маслихата "О бюджете Алакольского района на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 43-1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206483) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 16 818 748 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 3 686 836 тысяч тенге;
неналоговые поступления 37 363 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 231 013 тысяч тенге;
поступления трансфертов 12 863 536 тысяч тенге, в том числе;
2) затраты 21 175 842 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 36 626 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 77 973 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 41 347 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 4 393 720 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 4 393 720 мың теңге:
қарыздар түсімі 3 097 989 мың теңге;
қарыздарды өтеу 41 348 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 337 079 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледі.
Алакөл аудандық мәслихат төрағасы Д.Е. Каримов

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 4 393 720 тысяч тенге:
поступление займов 3 097 989 тысяч тенге;
погашение займов 41 348 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 337 079 тысач тенге."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Алакольского районного маслихата Д.Е. Каримов

43 626
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
460
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
76 710
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 431
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
122 518
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
336 079
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
217 222
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
200 117
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 297
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 129
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
382
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
136 129
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
19 180
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
17 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
17 105
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
7 330 741
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 979 227
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3 978 197
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 810 592
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2 167 605
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
1 030
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
1 030
2
Коммуналдық шаруашылық
3 147 983
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3 147 983
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

43 626
006
Оказание жилищной помощи
460
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
76 710
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 431
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
122 518
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
336 079
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
217 222
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
200 117
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
43 297
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 129
021
Капитальные расходы государственного органа
382
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
136 129
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
19 180
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
17 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
17 105
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
7 330 741
1
Жилищное хозяйство
3 979 227
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 978 197
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 810 592
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2 167 605
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
1 030
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
1 030
2
Коммунальное хозяйство
3 147 983
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
3 147 983
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения