Ақсу ауданының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 30 желтоқсандағы № 64-273 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 19-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 89, 91–баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Ақсу ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 51 323 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 9 040 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 42 283 мың теңге;
2) шығындар 59 755 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 8 432 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 8 432 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 8 432 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 24.04.2026 № 68-286 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Арасан ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 47 217 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 10 350 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 36 867 мың теңге;
2) шығындар 54 080 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 863 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 863 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 863 теңге.

О бюджетах сельских округов Аксуского района на 2026-2028 годы
Решение Аксуского районного маслихата области Жетісу от 30 декабря 2025 года № 64-273.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 19 настоящего решения.
В соответствии со статьями 89 и 91 "Бюджетного кодекса Республики Казахстан", подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аксуского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 51 323 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 9 040 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 42 283 тысячи тенге;
2) затраты 59 755 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 8 432 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 8 432 тысячи, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 8 432 тысячи.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 24.04.2026 № 68-286 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Арасанского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 47 217 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 10 350 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 36 867 тысяч тенге;
2) затраты 54 080 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6 863 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 863 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 863 тысячи тенге.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 24.04.2026 № 68-286 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Б. Сырттанов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 52 193 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 6 600 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 45 593 мың теңге;
2) шығындар 55 258 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 065 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 065 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 065 теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 24.04.2026 № 68-286 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Егінсу ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 40 141 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 5 220 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімдері 34 921 мың теңге;
2) шығындар 43 389 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 3 248 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 3 248 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 248 теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 24.04.2026 № 68-286 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2026-2028 жылдарға арналған Есеболатов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:

Сноска. Пункт 2 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 24.04.2026 № 68-286 (вводится в действие с 01.01.2026).
3. Утвердить бюджет Б. Сырттановского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 52 193 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 6 600 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 45 593 тысячи тенге;
2) затраты 55 258 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 065 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 065 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 065 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 24.04.2026 № 68-286 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Утвердить бюджет Егинсуского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 40 141 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 5 220 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов 34 921 тысяча тенге;
2) затраты 43 389 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 3 248 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 3 248 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 3 248 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 24.04.2026 № 68-286 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Утвердить бюджет Есеболатовского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 3 333 теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 24.04.2026 № 68-286 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақсу аудандық мәслихатының "Бюджет, әлеуметтік-мәдениет саласы, жастар саясаты, заңдылық және құқық қорғау мәселелері жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

используемые остатки бюджетных средств 3 333 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения Аксуского районного маслихата области Жетісу от 24.04.2026 № 68-286 (вводится в действие с 01.01.2026).
18. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Аксуского районного маслихата "По вопросам бюджета, социально-культурной сферы, молодежной политики, законности и защиты прав".