Ақсу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "Ақсу ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 46-198 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 21 қарашадағы № 60-255 шешімі
Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу аудандық мәслихатының "Ақсу ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 46-198 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206016 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
Аудан бюджетіне келесі толықтырулар мен өзгерістер енгізіледі:
1) кірістер 9 786 814 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 434 531 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 236 604 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 47 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері 9 068 679 мың теңге;
2) шығындар 11 153 653 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 217 593 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 333 006 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 115 413 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Аксуского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 46-198 "О бюджете Аксуского района на 2025-2027 годы"
Решение Аксуского районного маслихата области Жетісу от 21 ноября 2025 года № 60-255
Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского районного маслихата "О бюджете Аксуского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 46-198 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206016) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 9 786 814 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 434 531 тысяча тенге;
неналоговые поступления 236 604 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 47 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 068 679 тысяч тенге;
2) затраты 11 153 653 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 217 593 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 333 006 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 115 413 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 584 432 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 584 432 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 704 418 мың теңге;
қарыздарды өтеу 129 144 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 158 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу аудандық мәслихатының төрағасы Б. Сүлейменов

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 584 432 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1 584 432 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 1 704 418 тысяч тенге;
погашение займов 129 144 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 158 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Аксуского районного маслихата Б. Сулейменов

44 963
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 394
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 191
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
137 191
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
102 961
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
137 450
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
135 950
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 545
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1285
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
9 120
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 500
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
1 500
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 809 783
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 303 741
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
3 297 561
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 006 734
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
610 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға
1 680 827
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 180
005
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
1 080
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
5 100
2
Коммуналдық шаруашылық
111 959
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
111 959
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

44 963
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 394
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 191
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
137 191
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
102 961
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
137 450
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
135 950
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65 545
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1285
028
Услуги лицам из группы риска, столкнувшимся с трудными ситуациями из-за угрозы силы или проявления силы
60 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
9 120
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 500
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
1 500
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 809 783
1
Жилищное хозяйство
3 303 741
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
3 297 561
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 006 734
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
610 000
098
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 680 827
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 180
005
Снос аварийного и ветхого жилья
1 080
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиума
5 100
2
Коммунальное хозяйство
111 959
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
111 959
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения