Ақсу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы "Ақсу ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 46-198 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ақсу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 9 маусымдағы № 54-237 шешімі
Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу аудандық мәслихатының "Ақсу ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 46-198 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206016 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
Аудан бюджетіне келесі толықтырулар мен өзгерістер енгізіледі:
1) кірістер 10 002 817 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 434 531 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 236 145 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 47 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері 9 285 141 мың теңге;
2) шығындар 10 877 115 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 166 898 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 282 311 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 115 413 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О внесении изменений в решение Аксуского районного маслихата от 27 декабря 2024 года № 46-198 "О бюджете Аксуского района на 2025-2027 годы"
Решение Аксуского районного маслихата области Жетісу от 9 июня 2025 года № 54-237
Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского районного маслихата "О бюджете Аксуского района на 2025-2027 годы" от 27 декабря 2024 года № 46-198 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 206016) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы 10 002 817 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 434 531 тысяча тенге;
неналоговые поступления 236 145 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 47 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 9 285 141 тысяча тенге;
2) затраты 10 877 115 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 166 898 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 282 311 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов 115 413 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 041 196 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 041 196 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 160 723 мың теңге;
қарыздарды өтеу 128 685 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 9 158 мың теңге".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу аудандық мәслихатының төрағасы Б. Сүлейменов

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 041 196 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1 041 196 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 1 160 723 тысячи тенге;
погашение займов 128 685 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 9 158 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Аксуского районного маслихата Б. Сулейменов

47 066
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
161
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 324
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 887
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
132 482
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
102 961
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
148 438
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
142 203
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 345
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 304
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
60 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 554
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 235
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 105
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
130
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 978 110
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 530 358
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2 523 978
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
1 008 337
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
117 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға
1 398 641
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 380
005
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
1 080
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
5 300
2
Коммуналдық шаруашылық
105 959
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

47 066
006
Оказание жилищной помощи
161
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 324
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 887
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
132 482
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
102 961
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
148 438
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
142 203
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60 345
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 304
028
Услуги лицам из группы риска, столкнувшимся с трудными ситуациями из-за угрозы силы или проявления силы
60 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 554
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 235
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 105
097
Оплата услуг поверенного агента по выдаче жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
130
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 978 110
1
Жилищное хозяйство
2 530 358
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2 523 978
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
1 008 337
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
117 000
098
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 398 641
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 380
005
Снос аварийного и ветхого жилья
1 080
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиума
5 300
2
Коммунальное хозяйство
105 959
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)