Талдықорған қаласының ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Жетісу облысы Талдықорған қалалық мәслихатының 2025 жылғы 26 желтоқсандағы № 48-264 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талдықорған қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Еркін ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 574 557 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 169 000 мың теңге;
трансферттер түсімі 405 557 мың теңге;
2) шығындар 574 557 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге; оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Өтенай ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5, 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 211 942 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 174 000 мың теңге;
трансферттер түсімі 37 942 мың теңге, оның ішінде:
2) шығындар 211 942 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О бюджетах сельских округов города Талдыкорган на 2026-2028 годы
Решение маслихата города Талдыкорган области Жетісу от 26 декабря 2025 года № 48-264
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправления в Республике Казахстан", Талдыкорганский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Еркинского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 574 557 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 169 000 тысяч тенге;
поступления трансфертов 405 557 тысяч тенге;
2) затраты 574 557 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить бюджет Отенайского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 4, 5, 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 211 942 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 174 000 тысячи тенге;
поступления трансфертов 37 942 тысячи тенге;
2) затраты 211 942 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге; в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талдықорған қалалық мәслихатының төрағасы Т.Ахажан
Талдықорған қалалық мәслихатының 2025 жылғы "26" желтоқсандағы № 48-264 шешіміне 1- қосымша
2026 жылға арналған Еркін ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сынып
Сомасы
Ішкі
сынып Атауы
(мың теңге)
I. Кірістер

5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге, в том числе:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Талдыкорганского городского маслихата Т.Ахажан
Приложение 1 к решению Талдыкорганского городского маслихата от "26" декабря 2025 года № 48-264
Бюджет Еркинского сельского округа на 2026 год
Категория
Класс
Наименование
Сумма
Подкласс
(тысяч тенге)
I. Доходы