Жетісу облысының су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындарды белгілеу туралы
Жетісу облысы әкімдігінің 2025 жылғы 9 қыркүйектегі № 277 қаулысы
Қазақстан Республикасы Су Кодексінің 125-бабы 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 8-1) тармақшасына сәйкес Жетісу облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Жетісу облысының су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындар осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Жетісу облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Исабаев
Жетісу облысы әкімдігінің
2025 жылғы "__" ________
№ __ қаулысына қосымша
Жетісу облысының су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындар
Су объектісінің атауы
Халықтың жаппай демалу орындары
Елді мекен
Ескертпе
Талдықорған қаласы
1
Қаратал өзені
Қалалық жағажай
Талдықорған қаласы
Мемлекеттік
жер қоры
Алакөл ауданы
2
Алакөл көлі
Алакөл көлі жағалауының жағажайлары
Ақши ауылы
Мемлекеттік
жер қоры
3
Алакөл көлі
Алакөл көлі жағалауының жағажайлары
Көктұма ауылы
Мемлекеттік
жер қоры
Сарқан ауданы
4
Балқаш көлі
Балқаш көлі жағалауының жағажайлары
Лепсі ауылы
Мемлекеттік
жер қоры

Об установлении места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах области Жетісу
Постановление акимата области Жетісу от 9 сентября 2025 года № 277
В соответствии с пунктом 4 статьи 125 Водного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 8-1) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат области Жетісу ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах области Жетісу согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области Жетісу.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Исабаев
Приложение к постановлению
акимата области Жетісу
от "__" ______2025 года №___
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах области Жетісу
№ п/п
Наименование водного объекта
Место массового отдыха населения
Населенный пункт
Примечание
город Талдыкорган
1
Река Каратал
Городской пляж
город Талдыкорган
Государственный земельный запас
Алакольский район
2
Озеро Алаколь
Пляжи набережной озера Алаколь
село Акши
Государственный земельный запас
3
Озеро Алаколь
Пляжи набережной озера Алаколь
село Коктума
Государственный земельный запас
Сарканский район
4
Озеро Балхаш
Пляжи набережной озера Балхаш
село Лепсы
Государственный земельный запас