Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің "Республикалық терминология комиссиясы туралы" 2024 жылғы 18 наурыздағы № 116 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 432 бұйрығы
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабының 3-тармағына сәйкес, Республикалық терминология комиссиясының құрамын өзектендіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің "Республикалық терминология комиссиясы туралы" 2024 жылғы 18 наурыздағы № 116 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Республикалық терминология комиссиясының құрамында:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.
Хатшы
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі Тіл саясаты комитетінің Лингвистикалық жұмыстар басқармасының басшысы.
".
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Тіл саясаты комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр С. Нұрбек

О внесении изменения в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 марта 2024 года № 116 "О Республиканской терминологической комиссии"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 432
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах", в целях актуализации состава Республиканской терминологической комиссии ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 марта 2024 года № 116 "О Республиканской терминологической комиссии" следующее изменение:
в составе Республиканской терминологической комиссии, утвержденном указанным приказом:
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3.
Секретарь
Руководитель управления Лингвистической работы Комитета языковой политики Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
".
2. Комитету языковой политики Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Министр С. Нурбек