"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 18 наурыздағы № 118 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2025 жылғы 25 тамыздағы № 430 бұйрығы
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабының 3-тармағына және 2025-2026 оқу жылына жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру гранттарын тағайындау жөніндегі республикалық конкурстық комиссияның 2025 жылғы 21 тамыздағы № 3-РКК хаттамасының негізінде БҰЙЫРАМЫН:
1. "Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын білім беру ұйымдарында (Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, сондай-ақ арнаулы мемлекеттік органдар үшін мамандар даярлауды жүзеге асыратын білім беру ұйымдарын қоспағанда) жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 оқу жылдарына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 18 наурыздағы № 118 бұйрығына келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 3-қосымшада:
"Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі: Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі" деген бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
"
Білім беру саласының коды және сыныптамасы
Мемлекеттік білім беру тапсырысы

О внесении изменения в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 марта 2024 года № 118 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим или послевузовским образованием, в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 учебные годы"
Приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 25 августа 2025 года № 430
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и на основании протокола Республиканской конкурсной комиссии по присуждению образовательных грантов высшего и послевузовского образования на 2025-2026 учебный год от 21 августа 2025 года № 3-РКК ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 марта 2024 года № 118 "Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим или послевузовским образованием, в организациях образования, финансируемых из республиканского бюджета (за исключением организаций образования, осуществляющих подготовку специалистов для Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований, а также специальных государственных органов), на 2024 – 2025, 2025 – 2026, 2026 – 2027 учебные годы" следующее изменение:
в приложении 3 к указанному приказу:
раздел "Администратор бюджетных программ: Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"
Код и классификация области образования
Государственный образовательный заказ

248
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар
505
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерлік, өңдеу және құрылыс салалары
812
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Ауыл шаруашылығы және биоресурстар
148
933,6/15 560
831,8/13 863
6B11 Қызмет көрсету
13
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
6B11 Қызмет көрсету
201
905,8/15 096
803,9/13 398
Халықаралық келісімдер бойынша шетел азаматтарын оқытуға*, Шетел азаматтарына, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматы болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға арналған стипендиялық бағдарлама

248
933,6/15 560
831,8/13 863
6B06 Информационно-коммуникационные технологии
505
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B07 Инженерные, обрабатывающие и строительные отрасли
812
1 111,4/18 523
1 009,6/16 826
6B08 Сельское хозяйство и биоресурсы
148
933,6/15 560
831,8/13 863
6B09 Ветеринария
13
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
6B11 Услуги
201
905,8/15 096
803,9/13 398
На обучение иностранных граждан, в том числе лиц казахской национальности, не являющихся гражданами Республики Казахстан по стипендиальной программе, по международным соглашениям*, на обучение в иностранных учебных заведениях и их филиалах

855
635,8/10 597
635,8/10 597
ЖЖОКБҰ даярлық бөлімдерінің тыңдаушыларын оқытуға
1 750
344,8
344,8
"Назарбаев Университеті" ДББҰ –да студенттерді
1 250
5509,7*
"Назарбаев Университеті" ДББҰ даярлық бөлімінде тыңдаушыларды оқытуға
550
4672,6*
Резерв
200
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
Халықаралық және шетелдік оқу орындарында және (немесе) олардың Қазақстан Республикасындағы филиалдарында оқытуға оның ішінде:
"МИФИ" ұлттық ядролық зерттеу университеті" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында
100
1 824,60
"И.М. Губкин атындағы Ресей мемлкеттік мұнай және газ университеті (Ұлттық зерттеу университеті)" Федералдық мемлекеттік дербес Жоғары білім беру мекемесінің филиалында
100
2 041,20
Д.И. Менделеев атындағы Ресей химия-технологиялық университеті Федералдық мемлекеттік Жоғары білім беру мекемесінің филиалында
40
1 009,60
М.В. Ломоносов атындағы Мәскеу мемлекеттік университетінің Қазақстандағы филиалында
200
2 517,10
Мәскеу авиация институтының "Восход" филиалында
35
874,9
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ екі дипломдық білім беру бойынша Аризона университетінің филиалында
200
4 805,50
"Манаш Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" КеАҚ стратегиялық әріптестік шеңберінде іске асырылатын бірлескен білім беру бағдарламалары бойынша Аризона университетінің филиалында
200
2 500,00
"Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті" КеАҚ базасында екі дипломдық білім беру бойынша Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігінің Хериот-Уатт университетінің филиалында
172
4 328,00
"Нархоз университеті" КЕАҚ базасында "Queen' s University Belfast"Белфасттағы Королева университетінің филиалында
30
5 054,00
Қ. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті КЕАҚ базасында "City University of Hong Kong" Гонконг қаласы университетінің филиалында
30

855
635,8/10 597
635,8/10 597
На обучение слушателей подготовительных отделений ОВПО
1 750
344,8
344,8
На обучение студентов в АОО "Назарбаев Университет"
1 250
5509,7*
На обучение слушателей в подготовительном отделении АОО "Назарбаев Университет"
550
4672,6*
Резерв
200
1 242,6/20 710
1 089,3/18 155
На обучение в международных и иностранных учебных заведениях в Республике Казахстан и (или) их филиалах, в том числе:
в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Национальный исследовательский ядерный университет "МИФИ"
100
1 824,60
в филиале федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Российский государственный университет нефти и газа (национальный исследовательский университет) имени И.М. Губкина"
100
2 041,20
по двудипломным программам федерального государственного бюджетного образовательного учреждения высшего образования "Российский химико-технологического университет им. Д.И. Менделеева"
40
1 009,60
в филиале Московского государственного университета имени М.В. Ломоносова"
200
2 517,10
в филиале Московского авиационного института "Восход"
35
874,9
в филиале Университета Аризона на базе НАО "Северо-Казахстанский университет имени М.Козыбаева" по двудипломным программам
200
4 805,50
в филиале Университета Аризона на базе НАО "Северо-Казахстанского университета имени М.Козыбаева" по совместным образовательным программам в рамках стратегического партнерства с получением диплома НАО "Северо-Казахстанского университета имени М.Козыбаева"
200
2 500,00
в филиале Университета Хериот-Уатт Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии на базе НАО "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова" по двудипломному образованию
172
4 328,00
в филиале Университета Королевы в Белфесте "Queen's University Belfast" (Квинс Юниверсити Белфаст) на базе НАО "Университета Нархоз" по двудипломным программам
30
5 054,00
филиале Университета города Гонконг "City University of Hong Kong" (Сити Юниверсити оф Гонкконг) на базе НАО "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.Сатпаева" по двудипломным программам
30

5 095,00
"Ш. Есенов атындағы Каспий технологиялар және инжиниринг университеті" КЕАҚ базасында Берлин техникалық университетінің филиалында
50
2 466,00
"Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы базасында "Ресей Федерацииясы Сыртқы істер министрлігінің Мәскеу мемлекеттік халықаралық қатынастар институты (университет)" федералдық дербес мемлекеттік жоғары білім беру мекемесінің (Ресей Федерацииясы) филиалында
60
х
Cardiff University Astana шетелдік оқу орнында

5 095,00
в филиале Технического университета Берлин на базе НАО "Каспийский университет технологий и инжиниринга им.Ш.Есенова" по двудипломным программам
50
2 466,00
в филиале Федерального государственного автономного образовательного учреждения высшего образования "Московский государственный институт международных отношений (университет) Министерства иностранных дел Российской Федерации" на базе некоммерческого акционерного общества "Евразийский национальный университет имени Л. Н. Гумилева"
60
х
в иностранном учебном заведении "Cardiff University Astana"

300
х
"Coventry Kazakhstan" (Ковентри Казахстан) шетелдік оқу орнында
200
х
"Қазақстандағы Анхальт халықаралық университеті" Анхальт қолданбалы ғылымдар университетінің филиалында
50
Барлығы
77 084
* Мемлекеттік білім беру тапсырысының құны даярлау бағыттары бойынша есепке алынады
х 2023 жылғы 10 шiлдедегi № 311 Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің "Кредиттік оқыту технологиясын ескере отырып, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беруді жан басына шаққандағы нормативтік қаржыландырудың кейбір мәселелері туралы" бұйрығына сәйкес қаржыландыру жүзеге асырылады

300
х
в иностранном учебном заведении "Coventry Kazakhstan" (Ковентри Казахстан)
200
х
в филиале "Международный университет Анхальт в Казахстане" университета прикладных наук Анхальт
50
всего
77 084
х * финансирование осуществляется согласно приказу Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 июля 2023 года № 311 "О некоторых вопросах подушевого нормативного финансирования высшего и (или) послевузовского образования с учетом кредитной технологии обучения"
* Стоимость государственного образовательного заказа осуществляется согласно направлениям подготовки

** Мемлекеттік білім беру тапсырысын қаржыландыру Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 23 желтоқсандағы № 923 қаулысымен бекітілген "Назарбаев Университеті" дербес білім беру ұйымының зерттеу университетін дамытудың 2021 – 2025 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысы шеңберінде білім алушыларға берілетін грант мөлшеріне "1,05" арттыру коэффициентін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
".
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім
министрінің міндетін атқарушы
Г. Көбенова

** Финансирование государственного образовательного заказа осуществляется путем установления повышающего коэффициента "1,05" к размеру гранта, предоставляемого обучающимся в рамках государственного образовательного заказа, согласно Программе развития исследовательского университета автономной организации образования "Назарбаев Университет" на 2021 – 2025 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2021 года № 923.
".
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Исполняющий обязанности
министра науки и высшего образования
Республики Казахстан
Г. Кобенова