"2025-2026 оқу жылына жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрі міндетін атқарушының 2025 жылғы 14 мамырдағы № 238 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2025 жылғы 18 шiлдедегi № 386 бұйрығы
"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 65-бабының 3-тармағына және Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында 2025-2026 оқу жылына арналған жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын қалыптастыру, бөлу және орналастыру жөніндегі комиссияның 2025 жылғы 17 шілдедегі № 01/4 хаттамасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "2025-2026 оқу жылына жоғары білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрі міндетін атқарушының 2025 жылғы 14 мамырдағы № 238 бұйрығына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрыққа 1-қосымшада:
"Қысқартылған оқу мерзімі" деген бөлімде:
"B042 - Журналистика және репортер ісі" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 8-жолмен толықтырылсын:
"
8
"Astana IT University" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"B057 - Ақпараттық технологиялар" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 59-жолмен толықтырылсын:
"
59
"Astana IT University" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"B058 - Ақпараттық қауіпсіздік" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 7-жолмен толықтырылсын:
"
7
"Astana IT University" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"B059 - Коммуникациялар және коммуникациялық технологиялар" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 15-жолмен толықтырылсын:
"
15
"Astana IT University" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
";
"B063 - Электр техникасы және автоматтандыру" деген кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 28-жолмен толықтырылсын:
"
28
"Astana IT University" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
".
2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

О внесении дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 14 мая 2025 года № 238 "О размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим образованием на 2025-2026 учебный год"
Приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 июля 2025 года № 386
В соответствии с пунктом 3 статьи 65 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и Протоколом заседания комиссии по формированию, распределению и размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим и послевузовским образованием в организациях высшего и (или) послевузовского образования на 2025-2026 учебный год от 17 июля 2025 года № 01/4 ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 14 мая 2025 года № 238 "О размещении государственного образовательного заказа на подготовку кадров с высшим образованием на 2025–2026 учебный год" следующие дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
в разделе "Сокращенные сроки обучения":
подраздел "B042 - Журналистика и репортерское дело" дополнить строкой, порядковый номер 8, следующего содержания:
"
8
Товарищество с ограниченной ответственностью "Astana IT University"
";
подраздел "B057 - Информационные технологии" дополнить строкой, порядковый номер 59, следующего содержания :
"
59
Товарищество с ограниченной ответственностью "Astana IT University"
";
подраздел "B058 - Информационная безопасность" дополнить строкой, порядковый номер 7, следующего содержания :
"
7
Товарищество с ограниченной ответственностью "Astana IT University"
";
подраздел "B059 - Коммуникации и коммуникационные технологии" дополнить строкой, порядковый номер 15, следующего содержания :
"
15
Товарищество с ограниченной ответственностью "Astana IT University"
";
подраздел "B063 - Электротехника и автоматизация" дополнить строкой, порядковый номер 28, следующего содержания :
"
28
Товарищество с ограниченной ответственностью "Astana IT University"
".
2. Комитету высшего и послевузовского образования Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение десяти календарных дней после подписания настоящего приказа направление его на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрінің
міндетін атқарушы
Г. Көбенова

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его подписания.
Исполняющий обязанности
министра науки и высшего образования
Республики Казахстан
Г. Кобенова