Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 24/151 "2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Жаңаарқа аудандық мәслихатының 2025 жылғы 1 желтоқсандағы № 35/203 шешімі
ШЕШТІ:
1. Жаңаарқа аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған кенттер және ауылдық округтердің бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы №24/151 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205176 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 4 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2025-2027 жылдарға арналған Айнабұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 43 492 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 410 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 111 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 41 971 мың теңге;
2) шығындар – 43 492 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 мың теңге";
2) 8 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. 2025-2027 жылдарға арналған Ералиев ауылдық округінің бюджеті тиісінше 22, 23 және 24 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 94 377 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 134 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 286 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 82 957 мың теңге;
2) шығындар – 102 381 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 8 004 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 8 004 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;

О внесении изменений в решение Жанааркинского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 24/151 "О бюджете поселков и сельских округов на 2025-2027 годы"
Решение Жанааркинского районного маслихата области Ұлытау от 1 декабря 2025 года № 35/203
РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жанааркинского районного маслихата "О бюджете поселков и сельских округов на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года под №24/151 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 205176) следующие изменения:
1) пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить бюджет Айнабулакского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 43 492 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 410 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 111 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 41 971 тысяч тенге;
2) затраты – 43 492 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тысяч тенге";
2) пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить бюджет Ералиевского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 94 377 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11 134 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 286 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 82 957 тысяч тенге;
2) затраты – 102 381 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 8 004 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 8 004 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 806 мың теңге".
4) көрсетілген шешімнің 10, 22, 25, 43 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңаарқа аудандық мәслихат төрағасы Ю.Бекқожин
2025 жылғы 1 желтоқсандағы №35/203
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 1 қосымша
2024 жылғы 26 желтоқсандағы №24/151
Жаңаарқа аудандық мәслихатының
шешіміне 10 қосымша
2025 жылға арналған Айнабұлақ ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сома (мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
I. Кірістер

используемые остатки бюджетных средств – 6 806 тысяч тенге";
4) приложения 10, 22, 25, 43 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Жанааркинского районного маслихата Ю.Беккожин
Приложение 1 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 1 декабря 2025 года №35/203
Приложение 10 к решению
Жанааркинского районного маслихата
от 26 декабря 2024 год №24/151
Бюджет Айнабулакского сельского округа на 2025 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы