Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 241 "2025-2027жылдарға арналған Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2025 жылғы 11 желтоқсандағы № 329 шешімі
Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаражал қалалық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеті туралы" 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 241 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 205989 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) 1- тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған Жәйрем кентінің бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 352 827 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 125 984 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 798 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 918 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 1 218 127 мың теңге;
2) шығындар – 1 352 827 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.";
2) 2- тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2. 2025-2027 жылдарға арналған Шалғы кентінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 536 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 560 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 213 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 17 763 мың теңге;
2) шығындар – 18 537 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржылық активтермен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 мың 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 мың теңге.";
3) көрсетілген шешімнің 1, 4, 7 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

О внесении изменений в решение Каражалского городского маслихата от 31 декабря 2024 года № 241 "О бюджете поселков Жайрем и Шалгинский на 2025-2027 годы"
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 11 декабря 2025 года № 329
Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Каражалского городского маслихата "О бюджете поселков Жайрем и Шалгинский на 2025-2027 годы" от 31 декабря 2024 года №241 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №205989) следующие изменения:
1) пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет поселка Жайрем на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 352 827 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 125 984 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 798 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 918 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 218 127 тысяч тенге;
2) затраты – 1 352 827 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.";
2) пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет поселка Шалгинский на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 536 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 560 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 213 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 763 тысяч тенге;
2) затраты – 18 537 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 тысяч тенге.";
3) приложения 1, 4, 7 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

808153
оның ішінде:
Жәйрем кенті
805390
Ағымдағы нысаналы трансферттер
805390
оның ішінде:
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
172572
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
172078
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
494
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
69336
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
43
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
69293
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
563482
оның ішінде:
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру
36879
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
235264
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
277321
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
14018
Шалғы кенті
2763
Ағымдағы нысаналы трансферттер
2763
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
2763
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
63
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
2700

808153
в том числе:
Поселок Жайрем
805390
Целевые текущие трансферты
805390
в том числе:
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
172572
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
172078
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
494
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
69336
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
43
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
69293
Жилищно-коммунальное хозяйство
563482
в том числе:
Организация водоснабжения населенных пунктов
36879
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
235264
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
277321
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
14018
Поселок Шалгинский
2763
Целевые текущие трансферты
2763
в том числе:
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2763
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2700