Ұлытау облыстық мәслихатының XXIII сессиясының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ұлытау облыстық мәслихатының 2025 жылғы 26 қарашадағы № 276 шешімі
ШЕШТІ:
1. Ұлытау облыстық мәслихатының XXIII сессиясының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 211 "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 204644 болып тіркелген) келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 156 119 660 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 60 404 682 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 071 149 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32 653 теңге;
трансферттердің түсімдері – 92 611 176 мың теңге;
2) шығындар – 160 227 141,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 6 992 357 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 12 363 366 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 5 371 009 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -11 099 838,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 11 099 838,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10 229 366 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 995 004 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 3 865 476,4 мың теңге.";

О внесении изменений в решение XXIII сессии маслихата области Ұлытау от 18 декабря 2024 года № 211 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение маслихата области Ұлытау от 26 ноября 2025 года № 276
РЕШИЛ:
1. Внести в решение XXIII сессии маслихата области Ұлытау от 18 декабря 2024 года № 211 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 204644) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 156 119 660 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 60 404 682 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 071 149 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32 653 тенге;
поступления трансфертов – 92 611 176 тысяч тенге;
2) затраты – 160 227 141,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 992 357 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 12 363 366 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 371 009 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -11 099 838,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 11 099 838,4 тысяч тенге:
поступление займов – 10 229 366 тысяч тенге;
погашение займов – 2 995 004 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 3 865 476,4 тысяч тенге.";

63 323
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 145 687
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
2 785
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
13 133
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
26 750
040
Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарды материалдық-техникалық жабдықтау үшін, қызметкелердің жеке қорғану заттарын, аспаптарды, құралдарды, техниканы, жабдықтарды және инвентарды орталықтандырып сатып алу
146 880
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
4 087 487
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 600
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
9 606
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
106 075
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
3 838
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
3 395
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
37 799
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
1 400 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 224 174
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуды кредиттеу, сондай-ақ лизинг беру кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 300 000
2
Су шаруашылығы
1 270 764
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
61 082
003
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
61 082
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
1 209 682
043
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлер шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау

63 323
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 145 687
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
2 785
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
13 133
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
26 750
040
Централизованный закуп средств индивидуальной защиты работников, приборов, инструментов, техники, оборудования и инвентаря, для материально-технического оснащения государственных ветеринарных организаций
146 880
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
4 087 487
002
Субсидирование развития семеноводства
2 600
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
9 606
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
106 075
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
3 838
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 395
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
37 799
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
1 400 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 224 174
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 300 000
2
Водное хозяйство
1 270 764
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
61 082
003
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
61 082
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
1 209 682
043
Субсидирование части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения

3 247 761
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
6 499 867
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
11 962
мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, ұйымдар жұмыскерлерінің, қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің жалақысын арттыруға
11 962
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
178 273
мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
178 273
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
861 750
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуғахалықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
861 750
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
5 247 241
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің ішкі жолдарын күрделі, орташа және ағымдағы жөндеуге
3 909 653
"Ауыл – Ел бесігі" жобасының шеңберінде ауылдық елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге
699 088
әлеуметтік маңызы бар қалалық, қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
638 500
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
200 641
кварталдық жылу желілерінің ағымдағы жөндеуі
43 710
электр желілерін ағымдағы жөндеу
156 931
Нысаналы даму трансферттері
22 661 284
оның ішінде:
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
7 009 719
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
951 446
тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін салуға
2 192 532
төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
837 969
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға
700 783
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
1 851 989
мемлекеттік органдар объектілерін дамытуға
175 000
спорт нысандарын дамытуға
200 000
мәдениет объектілерін дамытуға
100 000
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
15 131 565
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
2 425 548
қалаларда сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
2 406 859
газ тасымалдау жүйесін дамытуға
3 373 181
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға
2 873 224
жылумен жабдықтау жүйелерін дамытуға
4 052 753
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
520 000
көлік инфрақұрылымын дамытуға
520 000
Бюджетные кредиты:
3 247 761
оның ішінде:
Облыстың экономика басқармасы
318 492
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
318 492
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы

3 247 761
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
6 499 867
в том числе:
Управление экономики области
11 962
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
11 962
Управление координации занятости и социальных программ области
178 273
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
178 273
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
861 750
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
861 750
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
5 247 241
на капитальный, средний и текущий ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и внутренних дорог населенных пунктов
3 909 653
на капитальный и средний ремонт улиц сельских населенных пунктов в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
699 088
субсидирование пассажирских перевозок по соц значимым городским, пригородным и внутрирайонным сообщениям
638 500
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
200 641
текущий ремонт квартальных тепловых сетей
43 710
текущий ремонт электрических сетей
156 931
Целевые трансферты на развитие:
22 661 284
в том числе:
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
7 009 719
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
951 446
на строительство жилых домов жилищного фонда
2 192 532
развития объектов чрезвычайных ситуаций
837 969
на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
700 783
на развитие систем теплоснабжения
1 851 989
на развитие объектов государственных органов
175 000
на развитие объектов спорта
200 000
на развитие объектов культуры
100 000
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
15 131 565
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 425 548
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в городах
2 406 859
на развитие газотранспортной системы
3 373 181
на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 873 224
на развитие систем теплоснабжения
4 052 753
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
520 000
на развитие транспортной инфраструктуры
520 000
Бюджетные кредиты:
3 247 761
в том числе:
Управление экономики области
318 492
для реализации мер социальной поддержки специалистов
318 492
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области

2 929 269
тұрғын үйді жолбалауға және (немесе) салуға аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
600 000
тұрғын үй сатып алуға аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге кредит беру
2 329 269

2 929 269
кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на проектирование и (или) строительство жилья
600 000
кредитование районных (городов областного значения) бюджетов на приобретение жилья
2 329 269