"2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 33-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 3 сәуірдегі № 37-2 шешімі
Шу аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 33-3 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2025 – 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 15907514 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер–5674045 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 110596 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 41447 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10081426 мың теңге.
2) шығындар – 16531922 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 78510 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 231988 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –153478 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 255000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 255000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 255000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 957918 мың теңге;

О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 25 декабря 2024 года № 33-3 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 3 апреля 2025 года № 37-2
Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 25 декабря 2024 года № 33-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
1) доходы – 15907514 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5674045 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 110596 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 41447 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 10081426 тысяч тенге.
2) затраты – 16531922 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 78510 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 231988 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 153478 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 255000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 255000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 255000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 957918 тысяч тенге;

260000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
260000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
260000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1382143
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
412550
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
412550
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
476571
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
54517
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4351
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
125559
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
7257
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
248517
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
36370
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
492456
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64260
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1907
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7560
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
418729
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
566
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
566
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4764016
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
213783
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
163783
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
10000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
40000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі

260000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
260000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
260000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1382143
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
412550
005
Государственная адресная социальная помощь
412550
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
476571
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
54517
006
Оказание жилищной помощи
4351
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
125559
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
7257
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
248517
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
36370
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
492456
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
64260
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1907
021
Капитальные расходы государственного органа
7560
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
418729
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
566
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
566
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4764016
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
213783
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
163783
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
10000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
40000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)

12000
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
364212
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
105538
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
243854
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2820
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
15000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15000
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
15000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
231882
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
52423
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
50823
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1600
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
43000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
43000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
88513
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63508
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
16200
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8805
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
47946
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
47946
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
275053
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
275053
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
75748
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
196805
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2500
12
Көлiк және коммуникация
317000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
87000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету

12000
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
364212
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
105538
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
243854
006
Капитальные расходы государственного органа
12000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2820
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
15000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15000
019
Развитие теплоэнергетической системы
15000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
231882
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
52423
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
50823
006
Капитальные расходы государственного органа
1600
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
43000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
43000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
88513
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
63508
004
Организация работ по зонированию земель
16200
006
Капитальные расходы государственного органа
8805
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
47946
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
47946
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
275053
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
275053
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
75748
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
196805
015
Капитальные расходы государственного органа
2500
12
Транспорт и коммуникации
317000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
87000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог