Қаратау қаласының бірқатар құрамдас бөліктерін қайта атау туралы
Жамбыл облысы Талас ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 01-224 бірлескен қаулысы және Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 50-11 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік аумақтық құрылыс туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 14-бабының 4) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 37 бабына сәйкес және Жамбыл облысының ономастика комиссиясының 2025 жылғы 17 қыркүйектегі қорытындысы негізінде тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып Талас ауданы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Талас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қаратау қаласында орналасқан Железнодорожная көшесін Ырысты көшесі, Железнодорожный тұйық көшесін Ырысты тұйық көшесі, Фабричная көшесін Нарша Қашағанұлы көшесі деп қайта аталсын.
2. Осы нормативтік-құқықтық актінің орындалуын қадағалау аудан әкімінің тиісті сала орынбасарына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Талас ауданының әкімі Н. Жүнісбеков
Талас аудандық мәслихатының төрағасы К. Садубаев

О переименовании некоторых составных частей города Каратау
Совместное постановление акимата Таласского района Жамбылской области от 22 декабря 2025 года № 01-224 и решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2025 года № 50-11
В соответствии с подпунктом 4 статьи 14 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", статьи 37 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и на основании заключения Жамбылской областной ономастической комиссии от 17 сентября 2025 года, с учетом мнения населения соответствующей территории, ақимат Таласского района ПОСТАНОВЛЯЕТ и Таласский районный маслихат РЕШИЛ :
1. Переименовать улицу Железнодорожный на улицу Ырысты, переулка Железнодорожный на переулок Ырысты, улицу Фабричная на улицу Нарша Қашағанұлы расположенные в городе Қаратау.
2. Контроль на исполнением данного нормативного правого акта возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Таласского района Н. Жүнісбеков
Председатель Таласского районного маслихата К. Садубаев