Сарысу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 36-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Сарысу аудандық мәслихатының 2025 жылғы 4 желтоқсандағы № 46-2 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 96 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес, Сарысу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарысу аудандық мәслихатының "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 36-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 756 107 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 741 075 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 187 963 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 84 660 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 742 409 мың теңге;
2) шығындар – 9 301 125 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 879 047 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 1 968 872 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 89 825 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 424 065 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 2 424 065 мың теңге;

О внесении изменений в решение Сарысуского районного маслихата от 26 декабря 2024 года № 36-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Сарысуского районного маслихата Жамбылской области от 4 декабря 2025 года № 46-2
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии со статьей 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Сарысуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарысуского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 36-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 8 756 107 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 741 075 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 187 963 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 84 660 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 742 409 тысяч тенге.
2) затраты – 9 301 125 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 879 047 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 968 872 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 89 825 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 424 065 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 424 065 тысяч тенге, в том числе:

2250
039
Қылмыстық жазасын өтеген адамдарды әлеуметтік бейімдеу мен оңалтуды ұйымдастыру және жүзеге асыру
2250
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
684287
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
120242
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
120242
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
454869
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
23927
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
619
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
44296
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3312
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
113239
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
269476
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
96705
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59533
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
398
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2273
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
11491
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
20749
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2261
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12471
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
12471
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2377276
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
385863
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
170643
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу

2250
039
Организация и осуществление социальной адаптации и реабилитации лиц, отбывших уголовные наказания
2250
06
Социальная помошь и социальное обеспечение
684287
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
120242
005
Государственная адресная социальная помощь
120242
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
454869
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
23927
006
Оказание жилищной помощи
619
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
44296
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3312
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
113239
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
269476
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
96705
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
59533
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
398
021
Капитальные расходы государственного органа
2273
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
11491
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
20749
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2261
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
12471
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
12471
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2377276
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
385863
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
170643
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда

103101
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
193981
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100964
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
86677
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
5040
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1300
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
63485
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
63485
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
63485
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
155428
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
48989
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34604
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
400
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13985
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
29610
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
29610
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
48638
001
Аудан (областық манызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32844
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
15000
007
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
794
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
28191
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
28191
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
66183
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
66183
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елдi мекендерiнiң сәулеттiк бейнесiн жақсарту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиiмдi қала құрылыстық игерудi қамтамасыз ету жөнiндегi қызметтер
57406
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7527
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1250
12
Көлік және коммуникация

103101
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
193981
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
100964
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
86677
006
Капитальные расходы государственного органа
5040
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1300
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
63485
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог района (города областного значения)
63485
036
Развитие газотранспортной системы
63485
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
155428
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
48989
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
34604
006
Капитальные расходы государственного органа
400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13985
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
29610
010
Развитие объектов сельского хозяйства
29610
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
48638
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
32844
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
15000
007
Капитальные расходы государственного органа
794
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
28191
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28191
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
66183
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
66183
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
57406
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7527
015
Капитальные расходы государственного органа
1250
12
Транспорт и коммуникации