2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Т. Рысқұлов аудандық мәслихатының 2026 жылғы 22 желтоқсандағы № 44-5 шешімі
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5776526 мың теңге;
салықтық түсімдер - 4856870 мың теңге;
салықтық емес түсімдер -41041 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10500 мың теңге;
трансферттер түсімі - 868115 мың теңге;
2) шығындар -5776526 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу -46839 мың теңге;
бюджеттік кредиттер -138400 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу -91561 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -46839 мың теңге;

О районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение маслихата района Т. Рыскулова Жамбылской области от 22 декабря 2026 года № 44-5
Маслихат района Т.Рыскулова РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы - 5776526 тысяч тенге;
налоговые поступления - 4856870 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 75375 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 10500 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 868115 тысяч тенге;
2) затраты - 5776526 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 46839 тысяч тенге;
бюджетные кредиты - 138400 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 91561 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства -0 тысяч тенге; 5) дефицит (профицит) бюджета --46839 тысяч тенге;

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) -46839 мың теңге;
қарыздар түсімі - 138400 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 91561 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 мың теңге.
2. 2026 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 184365 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 108967 мың теңге көлемінде бекітілсін.

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 46839 тысяч тенге;
поступление займов- 138400 тысяч тенге;
погашение займов -91561 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тысяч тенге.
2. Установить объем субвенции передаваемые из областного бюджета бюджету района на 2025 год в размере 184365 тысяч тенге.
3. Утвердить сумму резервного фонда местного исполнительного органа в размере 108967 тысяч тенге.

4. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюжеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған даму және ағымдағы трансферттердің бөлінуі Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
5. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасының уақытша міндетін атқарушы М. Мейманханов
2025 жылғы 22 желтоқсандағы №44-5
Т.Рысқұлов аудандық мәслихаттың
шешіміне 1- қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Кірістер атауы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
1
2
3
4
5
I. КІРІСТЕР

4. В районном бюджете на 2025 год бюджетам сельских округов предусмотреть целевые трансферты на развитие и текущие трансферты за счет средств районного бюджета, распределение которых определяются на основании постановления акимата района Т.Рыскулова.
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Временно исполняющий обязанности председателя районного маслихата М. Мейманханов
Приложение 1 к решению
маслихата района Т.Рыскулова
от 22 декабря 2025 года № 44-5
Бюджет района на 2026 год
Категория
Наименование доходов
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3
4
5
I. ДОХОДЫ

59819
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1180
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
347633
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
302053
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
45580
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
1028941
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару
54984
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2430
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен
971527
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
41970
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41970
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
106501
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
106501
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
30314
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30314
02
Қорғаныс
41714
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6376
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6376
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
35338
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
10450
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
24888
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
2500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2500
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
2500
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1277562
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
402072
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
402072
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
610614
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету

59819
003
Капитальные расходы государственного органа
1180
122
Аппарат акима района (города областного значения)
347633
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
302053
003
Капитальные расходы государственного органа
45580
452
Отдел финансов района (города областного значения)
1028941
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
54984
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2430
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
971527
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
41970
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
41970
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
106501
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
106501
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
30314
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
30314
02
Оборона
41714
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6376
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6376
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35338
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
10450
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
24888
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
2500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2500
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
2500
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1277562
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
402072
005
Государственная адресная социальная помощь
402072
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
610614
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан

82175
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4950
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
100757
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2725
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
134021
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
285986
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
86240
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
86240
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
178636
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
13853
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
148783
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
15000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
328831
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
66000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
66000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
258762
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
258762
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4069
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
3600
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
469
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
1493339
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
585530
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
585530
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
412521
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22943
006
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) деңгейдегі спорттық жарыстар

82175
006
Оказание жилищной помощи
4950
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
100757
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2725
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
134021
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
285986
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
86240
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
86240
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
178636
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы
13853
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
148783
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
15000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
328831
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
66000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
66000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
258762
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
258762
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4069
015
Освещение улиц в населенных пунктах
3600
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
469
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1493339
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
585530
003
Поддержка культурно-досуговой работы
585530
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
412521
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
22943
006
Развитие массового спорта и национальных видов спорта

384578
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
5000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
239563
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
237958
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1605
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
67000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
67000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
20504
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20504
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
168221
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
83768
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
84453
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
102780
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
39837
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
39837
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастары бөлімі
31968
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29968
006
Ауданның облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кеңттердің, ауылдардың ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезеңінде жүргізілетін жерге орналастыру
2000
453
Экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
30975
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
30975
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
90659
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
90659
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
35783
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
54876
12
Көлік және коммуникация
69918
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

384578
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
5000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
239563
006
Функционирование районных (городских) библиотек
237958
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1605
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
67000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
67000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
20504
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
20504
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
168221
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
83768
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
84453
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
102780
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
39837
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
39837
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
31968
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29968
006
Землеустройство при установлении границ районов, городов районного значения, городов районного значения, поселков, поселков, сельских округов
2000
453
Отдел экономики и бюджетного планирование
30975
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30975
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
90659
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
90659
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
35783
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
54876
12
Транспорт и коммуникации
69918
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)