Қауымдық сервитут белгілеу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 17 шілдедегі № 179 қаулысы
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 17, 69 және 71-1 баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31 бабына сәйкес Мойынқұм ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Алтыналмас АК" акционерлік қоғамына Жамбыл облысы Мойынқұм ауданы Талдыөзек жер қоры жерінен жалпы алаңы 5,5839 гектар жер учаскесінде қатты пайдалы қазбаларды барлау үшін, 2030 жылдың 01 қазанына дейінгі мерзімге қауымдық сервитуті белгіленсін.
2. "Алтыналмас АК" акционерлік қоғамы қатты пайдалы қазбаларды барлаудан келтірілген шығынды толық көлемде өтеуді қамтамасыз етсін және қатты пайдалы қазбаларды барлау жұмыстары аяқталғаннан кейін бүлінген жерді қалпына келтіру жұмыстарын жүргізсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Е. Карентаев

Об установлении публичного сервитута
Постановление акимата Мойынкумского района Жамбылской области от 17 июля 2025 года № 179
В соответствии со статьями 17, 69 и 71-1 Земельного кодекса Республики Казахстан, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Мойынкумского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить публичный сервитут акционерному обществу "АК Алтыналмас" на срок до 01 октября 2030 года для разведки твердых полезных ископаемых на земельном участке общей площадью 5,5839 гектаров из земель запаса Талдыозек Мойынкумского района Жамбылской области.
2. Акционерному обществу "АК Алтыналмас" обеспечить возмещение в полном объеме ущерба от разведки твердых полезных ископаемых и провести работы по восстановлению поврежденных земель после завершения работ по разведке твердых полезных ископаемых.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким района Е. Карентаев