Объектілік ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм ауданы әкімдігінің 2025 жылғы 4 қыркүйектегі № 3 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабының 1-тармағының 13-тармақшасына, "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 48 және 50-баптарына, "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 181131 болып тіркелді), сондай-ақ Мойынқұм ауданы әкімдігі жанындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі комиссияның 2025 жылғы 2 қыркүйектегі кезектен тыс отырысының № 4 хаттамасына сәйкес, Мойынқұм ауданының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жамбыл облысы, Мойынқұм ауданы, Мойынқұм ауылынан оңтүстік-шығыс бағытта шамамен 2 (екі) шақырым қашықтықтан өтетін магистралды ауыз су құбырында орын алған апаттық жағдайдың салдарынан Мойынқұм ауылы тұрғындарының тыныс-тіршілігінің бұзылу қаупі туындауына байланысты, "Мойынқұм ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Мойынқұм су-жылу" шаруашылық жүргізу құқығындағы мамандандырылған көпсалалы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының теңгеріміндегі магистралды су құбырлары желілерінде объектілік ауқымдағы техногендік сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысы болып Мойынқұм ауданы әкімінің орынбасары Нурадинов Алибек Нагыметуллаевич тағайындалсын және оған техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жоюға бағытталған іс-шараларды жүргізу тапсырылсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылауды өзімде қалдырамын.
4. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Е. Карентаев

Об объявлении чрезвычайной ситуации техногенного характера объектового масштаба
Решение акимата Мойынкумского района Жамбылской области от 4 сентября 2025 года № 3
В соответствии с подпунктом 13 пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьями 48 и 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом исполняющего обязанности министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 181131), а также протоколом № 4 внеочередного заседания комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций при акимате Мойынкумского района от 2 сентября 2025 года, аким Мойынкумского района РЕШИЛ:
1. В связи с возникновением угрозы нарушения жизнедеятельности жителей села Мойынкум в результате аварийной ситуации на магистральном питьевом водопроводе, проходящем на расстоянии около 2 (двух) километров в юго-восточном направлении от села Мойынкум Мойынкумского района Жамбылской области, объявить чрезвычайную ситуацию техногенного характера объектового масштаба на магистральных водопроводных сетях, находящихся на балансе специализированного многопрофильного коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Мойынқұм су-жылу" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Мойынкумского района.
2. Назначить руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации техногенного характера заместителя акима Мойынкумского района Нурадинова Алибека Нагыметуллаевича и поручить ему проведение мероприятий, направленных на ликвидацию чрезвычайной ситуации техногенного характера.
3. Контроль за исполнением настоящего решения оставляю за собой.
4. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Е. Карентаев