Меркі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 36-2 "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Меркі аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 52-3 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексінің 96-бабының 4-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасы негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Меркі аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 желтоқсандағы №36-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1,2,3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесіндей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 11380508 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 4083323 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20252 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 75344 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 7201589 мың теңге;
2) шығындар – 11770112 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу –1099479 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер –1192832 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу- 93353 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 128000 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 128000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -1617083 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) –
1617083 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі -1192832 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 93353 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 517604 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

О внесении изменений в решение Меркенского районного маслихата от 23 декабря 2024 года № 36-2 "О районном бюджете на 2025-2027 годы"
Решение Меркенского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2025 года № 52-3
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 4 статьи 96 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Меркенского районного маслихата "О районном бюджете на 2025-2027 годы" от 23 декабря 2024 года №36-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1.Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1,2,3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год, в следующих объемах:
1) доходы – 11380508 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4083323 тысяч тенге;
неналоговые поступления –20252 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 75344 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7201589 тысяч тенге;
2) затраты – 11770112 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1099479 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 1192832 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –93353 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 128000 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 128000 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета (профицит) – -1617083 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) –
1617083 тысяч тенге;
поступление займов -1192832 тысяч тенге;
погашение займов -93353 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств -517604 тысяч тенге".
Приложения 1к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.

1120615
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
148355
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2635
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
991
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
330000
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
638284
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
60832
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60832
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
478429
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100407
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7700
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
370322
493
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
53871
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53871
02
Қорғаныс
46472
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
46472
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
11396
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
35076
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
68677
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
68677
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
68677
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
1269620
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
173529
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
173529
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
299104
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
65758

1120615
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
148355
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2635
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
991
018
Капитальные расходы государственного органа
350
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
330000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
638284
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
60832
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
60832
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
478429
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
100407
013
Капитальные расходы государственного органа
7700
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
370322
493
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
53871
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
53871
02
Оборона
46472
122
Аппарат акима района (города областного значения)
46472
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
11396
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
35076
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
68677
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
68677
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
68677
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1269620
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
173529
005
Государственная адресная социальная помощь
173529
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
299104
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
65758

006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1497
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
135235
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5309
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
37640
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
53665
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
793036
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
188616
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
998
028
Зорлық-зомбылық немесе зорлық-зомбылық қаупі салдарынан қиын жағдайға тап болған Тәуекел тобындағы адамдарға көрсетілетін қызметтер
17638
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
525456
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
52207
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
8121
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3951
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
3951
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2177834
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1231135
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
34100
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
60480
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1132863
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
3300
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
392
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
141805
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қою
141805
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
804894
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
554928
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

006
Оказание жилищной помощи
1497
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
135235
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5309
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
37640
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
53665
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
793036
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
188616
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
998
028
Услуги, оказываемые лицам из группы риска, оказавшимся в трудной ситуации вследствие насилия или угрозы насилия
17638
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
525456
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
52207
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
8121
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3951
094
Выдача жилищных сертификатов в качестве социальной помощи
3951
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2177834
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1231135
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
34100
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
60480
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1132863
015
Освещение улиц в населенных пунктах
3300
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
392
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
141805
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
141805
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
804894
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
554928
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

57095
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
700
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
43573
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
43573
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
157282
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
157282
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
98952
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
58330
12
Көлік және коммуникация
1096766
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1096766
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
656519
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
41702
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
218545
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
180000
13
Басқалар
421179
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
406857
062
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
406857
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
14322
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
14322
14
Борышқа қызмет көрсету
249
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
249
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
249
15
Трансферттер
2171559
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
2171559
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
54360
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
640550
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
1226813
038
Субвенциялар
249836

57095
007
Капитальные расходы государственного органа
700
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
43573
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
43573
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
157282
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
157282
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
98952
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
58330
12
Транспорт и коммуникации
1096766
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1096766
022
Развитие транспортной инфраструктуры
656519
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
41702
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
218545
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
180000
13
Прочие
421179
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
406857
062
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-ел бесігі"
406857
452
Отдел финансов района (города областного значения)
14322
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
14322
14
Обслуживание долга
249
452
Отдел финансов района (города областного значения)
249
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
249
15
Трансферты
2171559
452
Отдел финансов района (города областного значения)
2171559
006
Возврат целевых неиспользованных (недоиспользованных) трансфертов
54360
054
Возврат неиспользованных (неиспользованных) сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
640550
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на возмещение затрат вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
1226813
038
Субвенция
249836