2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 2025 жылғы 22 желтоқсандағы № 57-2 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес Байзақ аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026 – 2028 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8242272 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6044859 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 109048 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 52000 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 2036365 мың теңге;
2) шығындар – 8283070 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 168941 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 233550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 64609 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;

О районном бюджете на 2026 – 2028 годы
Решение Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 22 декабря 2025 года № 57-2.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 4 настоящего решения.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и статьей 9 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Байзакский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026 – 2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 8242272 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6044859 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 109048 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 52000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2036365 тысяч тенге;
2) затраты – 8283070 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 168941 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 233550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 64609 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 209739 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 209739 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда Жамбыл облысы Байзақ аудандық мәслихатының 18.05.2026 № 63-2 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2026-2028 жылдарға ауылдық округтердің бюджетінен аудандық бюджетке алып қоюлар мөлшері 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байзақ аудандық мәслихат төрағасы Б. Ақбаев
Байзақ аудандық мәслихатының
2025 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 57-2 шешіміне 1 қосымша
2026 жылға арналған аудандық бюджет

5) дефицит бюджета (профицит) – - 209739 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (профицита) – 209739 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Байзакского районного маслихата Жамбылской области от 18.05.2026 № 63-2 (вводится в действие с 01.01.2026)
3. Объем изъятия из бюджета сельских округов в районный бюджет на 2026-2028 годы установить согласно приложению 4.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель районного маслихата Б. Акбаев
Приложение 1 к решению
Байзакского районного маслихата
от 22 декабря 2025 года №57-2
Районный бюджет на 2026год

67614
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19648
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
47966
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
13000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
13000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1124240
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1124240
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
142236
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
106611
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5526
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
184556
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
12234
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
116307
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65936
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
17924
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
52910
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
325000
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
95000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2843953
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
277004
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
277004
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2566449
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
2556449
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
10000
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
500
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1321487
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
625613

67614
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
19648
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
47966
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
13000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
13000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1124240
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1124240
005
Государственная адресная социальная помощь
142236
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
106611
006
Оказание жилищной помощи
5526
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
184556
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
12234
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
116307
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
65936
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
17924
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
52910
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
325000
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
95000
07
Жилищно-коммунальное хозяцство
2843953
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
277004
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
277004
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2566449
058
Развитие систем водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах
2556449
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
10000
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
500
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1321487
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
625613

210331
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
36186
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
100
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
159045
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5000
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
10000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
186910
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
185410
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1500
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
10000
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
10000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
28480
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
25980
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2500
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
193108
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
78436
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
114672
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
154716
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
53856
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53856
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
52029
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52029
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
36000
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
36000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12831
057
Жануарларға арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
12831
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
56765
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
56765
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

210331
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
36186
004
Капитальные расходы государственного органа
100
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
159045
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5000
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
10000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
186910
006
Функционирование районных (городских) библиотек
185410
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1500
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
10000
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
10000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
28480
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
25980
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2500
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
193108
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
78436
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
114672
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
154716
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
53856
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
53856
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
52029
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
52029
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
36000
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
36000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12831
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для животных
12831
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
56765
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
56765
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)