2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 35-3 шешімі
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы Бюджет кодексіне cәйкес және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 136 284 052 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 75 950 441 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 689 240 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 23 654 917 мың теңге;
трансферттер түсімі – 35 989 454 мың теңге;
2) шығындар – 116 614 752 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О городском бюджете на 2026-2028 годы
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 19 декабря 2025 года № 35-3
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 15 марта 2025 года и Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 136 284 052 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 75 950 441 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 689 240 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 23 654 917 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 989 454 тысяч тенге;
2) затраты – 116 614 752 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;

129 294
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, өнеркәсіпті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
129 294
02
Қорғаныс
54 500
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
54 500
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
25 000
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
29 500
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
781 278
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
781 278
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
781 278
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 947 211
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 789 683
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 702 611
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
87 072
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 522 538
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
526 887
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
32 697
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
318 441
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
491 360
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
4 981 928
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
71 225
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
334 990
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 657
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 156
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 382
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
105 661
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

129 294
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
129 294
02
Оборона
54 500
122
Аппарат акима района (города областного значения)
54 500
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
25 000
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
29 500
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
781 278
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
781 278
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
781 278
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 947 211
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 789 683
005
Государственная адресная социальная помощь
1 702 611
019
Оказание специальных социальных услуг в сфере социальной защиты в условиях оказания услуг на дому
87 072
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 522 538
006
Оказание жилищной помощи
100 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
526 887
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
32 697
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
318 441
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
491 360
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
4 981 928
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
71 225
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
334 990
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
191 657
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 156
021
Капитальные расходы государственного органа
1 382
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
105 661
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

130 000
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
90 016
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
73 956
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
16 060
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
487 778
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
225 764
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
251 314
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 700
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
282 685
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
20 000
057
Үй жануарларына арналған баспаналарды, уақытша ұстау пункттерін ұстау
20 000
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
71 960
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 960
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
190 725
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 725
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
417 997
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
187 773
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
187 773
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
230 224
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
143 311
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
81 913
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 000
12
Көлiк және коммуникация
26 102 065
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 102 065
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
11 486 310
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 010 092
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3 505 663
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау

130 000
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
90 016
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
73 956
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
16 060
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
487 778
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
225 764
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
251 314
006
Капитальные расходы государственного органа
10 700
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
282 685
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
20 000
057
Содержание приютов, пунктов временного содержания для домашних животных
20 000
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
71 960
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
71 960
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
190 725
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
190 725
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
417 997
467
Отдел строительства района (города областного значения)
187 773
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
187 773
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
230 224
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
143 311
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
81 913
004
Капитальные расходы государственного органа
5 000
12
Транспорт и коммуникации
26 102 065
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 102 065
022
Развитие транспортной инфраструктуры
11 486 310
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
2 010 092
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3 505 663
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям