2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2025 жылғы 19 желтоқсандағы № 35-3 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 2 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2025 жылғы 15 наурыздағы Бюджет кодексіне cәйкес және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2026-2028 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 125 069 240 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 75 950 441 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 689 240 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 18 736 110 мың теңге;
трансферттер түсімі – 29 693 449 мың теңге;
2) шығындар – 123 118 428 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 794 000 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 794 000 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

О городском бюджете на 2026-2028 годы
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 19 декабря 2025 года № 35-3.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 2 настоящего решения.
В соответствии Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 15 марта 2025 года и Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 125 069 240 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 75 950 441 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 689 240 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18 736 110 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 29 693 449 тысяч тенге;
2) затраты – 123 118 428 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -794 000 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 794 000 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – 1 950 812 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -1 950 812 мың теңге":
қарыздар түсімі – 16 501 342 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 19 669 300 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 217 146 мың теңге
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 10.06.2026 № 41-5 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

5) дефицит (профицит) бюджета – 1 950 812 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 1 950 812 тысяч тенге;
поступление займов – 16 501 342 тенге;
погашение займов – 19 669 300 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 217 146 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Таразского городского маслихата Жамбылской области от 10.06.2026 № 41-5 (вводится в действие с 01.01.2026).

18 868
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
808 577
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
27 299
066
Қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздік объектілерін салу
27 299
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
781 278
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
781 278
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
8 489 944
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 789 683
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 702 611
019
Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
87 072
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
5 756 775
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
100 000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
476 887
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
32 697
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
318 441
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
494 651
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
4 266 928
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
67 171
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
343 486
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
206 657
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
11 156
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 382
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
105 661
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
18 630
491
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары бөлімі
600 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
600 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
50 408 135
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

18 868
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
808 577
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
781 278
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
781 278
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
8 489 944
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 789 683
005
Государственная адресная социальная помощь
1 702 611
019
Оказание специальных социальных услуг в сфере социальной защиты в условиях оказания услуг на дому
87 072
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
5 756 775
006
Оказание жилищной помощи
100 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
476 887
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
32 697
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
318 441
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
494 651
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
4 266 928
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
67 171
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
343 486
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
206 657
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
11 156
021
Капитальные расходы государственного органа
1 382
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
105 661
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
18 630
491
Отдел жилищных отношений района (города областного значения)
600 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
600 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
50 408 135
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)