Жамбыл облысы Байзақ ауданының кейбір ауылдық округтерінің шекараларын белгілеу және өзгерту туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2025 жылғы 22 қазандағы № 224 бірлескен қаулысы және Жамбыл облысы мәслихатының 2025 жылғы 22 қазандағы № 27-11 шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңы 11-бабының 2) тармақшасына сәйкес, Байзақ ауданы әкімдігі мен мәслихатының бірлескен ұсыныстары негізінде Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы бірлескен Жамбыл облысы әкімдігі қаулысының және Жамбыл облыстық мәслихаты шешімінің қосымшасына сәйкес Байзақ ауданының мынадай ауылдық округтерінің шекаралары белгіленсін және өзгертілсін:
Сарыкемер ауылдық округінің шекарасына шаруа қожалықтары және мемлекеттік жер қорының жалпы көлемі 123,6422 гектар жер бөлігін қосу жолымен Сарыкемер ауылдық округі шекараларының жалпы көлемі 1581,992 гектар болып өзгертілсін;
Үлгілі ауылдық округінің шекарасына шаруа қожалықтары және мемлекеттік жер қорының жалпы көлемі 25,7999 гектар жер бөлігін қосу жолымен Үлгілі ауылдық округі шекараларының жалпы көлемі 554,2999 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;
Түймекент ауылдық округінің шекарасына шаруа қожалықтары және мемлекеттік жер қорының жалпы көлемі 209,9586 гектар жер бөлігін қосу жолымен Түймекент ауылдық округі шекараларының жалпы көлемі 2765,9586 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;
Бурыл ауылдық округінің шекарасына шаруа қожалықтары және мемлекеттік жер қорының жалпы көлемі 19,8688 гектар жер бөлігін қосу, Бурыл ауылдық округінің шекарасынан Көктал ауылдық округінің шекарасына жалпы көлемі 2,2364 гектар жер бөлігін беру жолымен Бурыл ауылдық округі шекараларының жалпы көлемі 989,1666 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;
Көктал ауылдық округінің шекарасына шаруа қожалықтары және мемлекеттік жер қорының жалпы көлемі 216,6896 гектар жер бөлігін қосу, Көктал ауылдық округінің шекарасынан Бурыл ауылдық округінің шекарасына жалпы көлемі 5,259 гектар жер бөлігін беру жолымен Көктал ауылдық округі шекараларының жалпы көлемі 498,447 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін;
Темірбек ауылдық округінің шекарасына мемлекеттік жер қорының жалпы көлемі 101,666 гектар жер бөлігін қосу жолымен Темірбек ауылдық округі шекараларының жалпы көлемі 423,6657 гектар болып белгіленсін және өзгертілсін.
2. Осы бірлескен Жамбыл облысы әкімдігі қаулысының және Жамбыл облыстық мәслихаты шешімінің орындалуын бақылау Жамбыл облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына және Жамбыл облысы мәслихатының экология, өнеркәсіп, құрылыс, табиғи ресурстар, агроөнеркәсіпті және кәсіпкерлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

Об установлении и изменении границ некоторых сельских округов Байзакского района Жамбылской области
Совместные постановление акимата Жамбылской области от 22 октября 2025 года № 224 и решение маслихата Жамбылской области от 22 октября 2025 года № 27-11
В соответствии с подпунктом 2) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", на основании совместных предложений акимата и маслихата Байзакского района, акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ и Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить и изменить границы следующих сельских округов Байзакского района согласно приложению к настоящему совместному постановлению акимата Жамбылской области и решению Жамбылского областного маслихата:
изменить общую площадь границ Сарыкемерского сельского округа на 1581,992 гектаров путем включения части земель государственного земельного фонда и крестьянских хозяйств общей площадью 123,6422 гектаров в границы Сарыкемерского сельского округа;
установить и изменить общую площадь границ Улгилинского сельского округа на 554,2999 гектаров путем включения части земель государственного земельного фонда и крестьянских хозяйств общей площадью 25,7999 гектаров в границы Улгилинского сельского округа;
установить и изменить общую площадь границ Туймекентского сельского округа на 2765,9586 гектаров путем включения части земель государственного земельного фонда и крестьянских хозяйств общей площадью 209,9586 гектаров в границы Туймекентского сельского округа;
установить и изменить общую площадь границ Бурылского сельского округа на 989,1666 гектаров путем включения части земель государственного земельного фонда и крестьянских хозяйств общей площадью 19,8688 гектара, передачи части земель Бурылского сельского округа общей площадью 2,2364 гектаров в границы Кокталского сельского округа;
установить и изменить общую площадь границ Кокталского сельского округа на 498,447 гектаров путем включения части земель государственного земельного фонда и крестьянских хозяйств общей площадью 216,6896 гектара, передачи части земель Кокталского сельского округа общей площадью 5,259 гектаров в границы Бурылского сельского округа;
установить и изменить общую площадь границ Темирбекского сельского округа на 423,6657 гектаров путем включения части земель государственного земельного фонда общей площадью 101,666 гектара в границы Темирбекского сельского округа.
2. Контроль за исполнением настоящего совместного постановления акимата Жамбылской области и решения Жамбылского областного маслихата возложить на курирующего заместителя акима Жамбылской области и на постоянную комиссию Жамбылского областного маслихата по вопросам экологии, промышленности, строительства, природных ресурсов, агропромышленности и предпринимательства.