"Атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамдардың Ашық бағдарламалық интерфейстер (Open API) бойынша ақпарат алмасудың банкаралық жүйесі арқылы банктік шоттар, олар бойынша ақша қалдықтары және (немесе) қозғалысы бойынша деректерді беруге келісімін алған кезде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау тетігін сынақтан өткізу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 468, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 830/НҚ және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасарының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 210 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 31 қазандағы № 345, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2024 жылғы 31 қазандағы № 547/НҚ және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасы орынбасарының 2025 жылғы 3 қарашадағы № 244 бірлескен бұйрығы
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Атаулы әлеуметтік көмек алуға үміткер адамдардың Ашық бағдарламалық интерфейстер (Open API) бойынша ақпарат алмасудың банкаралық жүйесі арқылы банктік шоттар, олар бойынша ақша қалдықтары және (немесе) қозғалысы бойынша деректерді беруге келісімін алған кезде мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау тетігін сынақтан өткізу жөніндегі пилоттық жобаны іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 468, Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2024 жылғы 23 желтоқсандағы № 830/НҚ және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасарының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 210 бірлескен бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Пилоттық жобаның қолданылу кезеңі 2026 жылғы 1 қарашаға дейін айқындалсын.".
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Әлеуметтік көмек департаменті осы бірлескен бұйрыққа мемлекеттік органдар басшыларының соңғысы қолы қойғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" ШЖҚ РМК жолдасын.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау, Жасанды интеллект және цифрлық даму вице-министрлеріне, Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасарына жүктелсін.

О внесении изменения в совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 декабря 2024 года № 468, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан 23 декабря 2024 года № 830/НҚ и Заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2024 года № 210 "О реализации пилотного проекта по апробированию механизма назначения государственной адресной социальной помощи при получении согласия лиц, претендующих на получение адресной социальной помощи, на передачу данных по банковским счетам, остаткам и (или) движению денег по ним посредством Межбанковской системы обмена информацией по открытым программным интерфейсам (Open API)"
Совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 октября 2025 года № 345, Заместителя Премьер-Министра - Министра искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан 31 октября 2025 года № 547/НҚ и Заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан от 3 ноября 2025 года № 244
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 19 декабря 2024 года № 468, Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан 23 декабря 2024 года № 830/НҚ и Заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2024 года № 210 "О реализации пилотного проекта по апробированию механизма назначения государственной адресной социальной помощи при получении согласия лиц, претендующих на получение адресной социальной помощи, на передачу данных по банковским счетам, остаткам и (или) движению денег по ним посредством Межбанковской системы обмена информацией по открытым программным интерфейсам (Open API)" следующее изменение:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Определить период действия пилотного проекта до 1 ноября 2026 года.".
2. Департаменту социальной помощи Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней после подписания настоящего совместного приказа последним из руководителей государственных органов направить в РГП на ПХВ "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров труда и социальной защиты населения, искусственного интеллекта и цифрового развития, заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.

4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
__________________С. Жақыпова
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Жасанды интеллект және цифрлық даму министрі
____________________ Ж. Мәдиев
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары
________________ Б. Шолпанқұлов

4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
________________ С. Жакупова
Заместитель Премьер-Министра - Министр исскусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
________________ Ж. Мадиев
Заместитель Председателя Национального Банка Республики Казахстан
__________________Б. Шолпанкулов