Абай облысы Жарма ауданында 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Абай облысы Жарма аудандық мәслихатының 2025 жылғы 10 қарашадағы № 30/521-VIII шешімі
Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 15-бабының 1-тармағының 2-1)-тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 13)-тармақшасына, "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 8-бабының 1)-тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі №263 "Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі үлгілік жоспарды бекіту туралы" бұйрығына сәйкес, Жарма аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы Жарма ауданында 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар осы шешімнің қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде ресми жариялауға жолдансын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Мәслихат төрағасы М. Оспанбаев
Жарма аудандық мәслихатының
2025 жылғы 10 қарашадағы
№30/521-VIII шешіміне
қосымша
Абай облысы Жарма ауданында 2025-2029 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1. Осы Абай облысы Жарма ауданында жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар (бұдан әрі – Жоспар) "Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 6-бабының 4-1) тармақшасына,"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2024 жылғы 29 шілдедегі №263 "Жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі үлгілік жоспарды бекіту туралы" бұйрығынасәйкес әзірленді.
2. Жоспар жайылымдарды ұтымды пайдалану, азыққа деген қажеттілікті орнықты қамтамасыз ету және жайылымдардың тозу процестерін болдырмау мақсатында қабылданады.
3. Жоспарды әзірлеген кезде мыналар ескеріледі:
1) осы Жоспардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері.
2) осы Жоспардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау мәліметтері.
3) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 ақпандағы № 35 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19987 болып тіркелген) бекітілген Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) туралы мәліметтер;

Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по Жарминскому району области Абай на 2025-2029 годы
Решение Жарминского районного маслихата области Абай от 10 ноября 2025 года № 30/521-VIII
В соответствии с подпунктом 2-1) пункта 1 статьи 15 Земельного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 13) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", подпунктом 1) статьей 8 Закона Республики Казахстан "О пастбищах", Приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июля 2024 года №263"Об утверждении типового плана по управлению пастбищами и их использованию", Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить План по управлению пастбищами и их использованию в Жарминском районе области Абай на 2025-2029 годы согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение направить в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде для официального опубликования.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата М. Оспанбаев
Приложение к решению
Жарминского районного
маслихата
от 10 ноября 2025 года
№30/521-VIII
План по управлению пастбищами и их использованию в Жарминском районе области Абай на 2025-2029 годы
1. Настоящий план по управлению пастбищами и их использованию (далее – План) по Жарминскому району области Абай на 2025-2029 годы разработан в соответствии с подпунктом 4-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О пастбищах" (далее – Закон), подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике",Приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июля 2024 года №263 "Об утверждении типового плана по управлению пастбищами и их использованию".
2. План принимается в целях рационального использования пастбищ, устойчивого обеспечения потребности в кормах и предотвращения процессов деградации пастбищ.
3. При разработке Плана учитываются:
1) данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра по форме согласно приложению 1 к настоящему Плану.
2) сведения геоботанического обследования пастбищ по форме согласно приложению 2 к настоящему Плану.
3) сведения о скотомогильниках (биометрических ямах), формируемые в соответствии с Правилами ведения реестра скотомогильников (биотермических ям), утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 февраля 2020 года № 35 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19987);

4) осы Жоспардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жайылымдық инфрақұрылым объектілері туралы және ауыл шаруашылығы жануарларын айдап өтуге арналған сервитуттар туралы мәліметтер.
5) осы Жоспардың 4-қосымшасының 1-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының иелерін көрсете отырып, оларды сәйкестендіру дерекқорынан алынған ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы деректер;
6) осы Жоспардың 4-қосымшасының 2-кестесіне сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларының түрлері мен жыныстық жас топтары бойынша қалыптастырылған үйірлердің, отарлардың, табындардың саны туралы деректер.
7) осы Жоспардың 4-қосымшасының 3-кестесіне сәйкес нысан бойынша шалғайдағы жайылымдарда жаю үшін ауыл шаруашылығы жануарлары басының саны туралы мәліметтер.
8) екпе және аридтік жайылымдарда, орман, су қорлары мен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерлерінде ауыл шаруашылығы жануарларын жаю ерекшеліктері туралы деректер.
9) осы Жоспардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары;
10) мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы статистикасы бойынша ресми статистикалық ақпарат.
4. Жоспар мыналарды қамтиды:
1) әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы), онда жайылымдардың шекаралары, алаңдары мен түрлері, оның ішінде шалғайдағы, маусымдық, құрғақ және екпе жайылымдар, жер учаскесіне құқық белгілейтін және сәйкестендіру құжаттарының негізінде олардың меншік иелері немесе жер пайдаланушылар туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта), онда жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдардың, оның ішінде қоғамдық жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
3) ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетілген схема (карта), онда жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемалары көрсетіледі;
4) ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта), онда ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар, жайылымдық инфрақұрылым объектілері, мал қорымдарының (биометриялық шұңқырлардың) орналасқан жері көрсетіледі;
5) жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта).

4) сведения об объектах пастбищной инфраструктуры и о сервитутах для прогона сельскохозяйственных животных по форме согласно приложению 3 к настоящему Плану.
5) данные о численности поголовья сельскохозяйственных животных, полученные из базы данных идентификации сельскохозяйственных животных, с указанием их владельцев по форме согласно таблице 1 приложения 4 к настоящему Плану;
6) данные о количестве гуртов, отар, табунов, сформированных по видам и половозрастным группам сельскохозяйственных животных по форме согласно таблице 2 приложения 4 к настоящему Плану.
7) сведения о численности поголовья сельскохозяйственных животных для выпаса на отгонных пастбищах по форме согласно таблице 3 приложения 4 к настоящему Плану.
8) данные об особенностях выпаса сельскохозяйственных животных на культурных и аридных пастбищах, землях лесного, водного фондов и особо охраняемых природных территорий;
9) рекомендуемые схемы пастбищеоборотов по форме согласно приложению 5 к настоящему Плану;
10) официальная статистическая информация по статистике животноводства и растениеводства.
4. План содержит следующие приложения:
1) схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель, на которой указываются границы, площади и виды пастбищ, в том числе отгонных, сезонных, аридных и культурных, сведения об их собственниках или землепользователях на основании правоустанавливающих и идентификационных документов на земельный участок;
2) схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, в том числе общественных пастбищ, на которой указываются границы и площади пастбищ, в том числе общественных пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья;
3) схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ;
4) схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям), на которой указываются сервитуты для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонные трассы, объекты пастбищной инфраструктуры, месторасположение скотомогильников (биометрических ям);
5) схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям.

Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 20 желтоқсандағы №518бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18048 болып тіркелген) бекітілген Шаруа немесе фермер қожалығын, ауыл шаруашылығы өндірісін жүргізу үшін уақытша өтеулі жер пайдалану (жалға алу) құқығын беру жөніндегі конкурсты ұйымдастыру және өткізу қағидаларына сәйкес жүзеге асырылады;
6) халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта), онда жеке ауланың ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі халықтың мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі.
7) суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы, онда жануарлардың су көздеріне қарай жүріп-тұру маршруттары көрсетіледі.
8) ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы, онда ауыл шаруашылығы жануарларының басын орналастыруға арналған шалғайдағы жайылымдардың шекаралары мен алаңдары көрсетіледі;
9) ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық бөлу (қайта бөлу), онда жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының басы үшін ауылдық округтің ауылдық елді мекендері арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы көрсетіледі;
10) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте жайылымдарды ұтымды пайдалану үшін қажетті талаптар:
"Жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі №3-3/332бұйрығына(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11064 болып тіркелген) сәйкес жайылымдардың жалпы алаңына түсетін жүктеменің шекті рұқсат етілетін нормасын сақтау;
жайылым айналымын және суды пайдалану көздерін ескере отырып жайылымдарды пайдалану;
жайылым алаңдарын жекеленген өріс учаскелеріне бөлу;
жайылым учаскелерін жыл маусымдары бойынша кеңістікте және уақытпен (маусым, жыл ішінде) кезектестіру;
жайылым айналымы учаскелерінің бірін жайылымсыз және ауыл шаруашылығы жануарларынсыз жыл сайын қалдыру.
Жайылымдарды басқару
және оларды пайдалану
жөніндегі жоспардың
1-қосымшасы
Нысан
Өңірдің жер балансының және мемлекеттік жер кадастрының ақпараттық жүйесінің деректері
1-кесте. Абай облысы Жарма ауданында жайылымдық жерлердің санаттары бойынша бөлу, мың гектар
Ауылдық округтердің атауы
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуішінің коды
Жерлер санаттары
Жерлер жиыны
ауыл шаруашылығы мақсатындағы
елді мекендердің
өнеркәсіп, көлік және өзге де ауыл шаруашылығы мақсатындағы емес
ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың
орман қорының
су қорының
босалқы жер
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Ақжал ауылдық округі

Правилами организации и проведения конкурса по предоставлению права временного возмездного землепользования (аренды) для ведения крестьянского или фермерского хозяйства, сельскохозяйственного производства, утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 декабря 2018 года № 518 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18048);
6) схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья, на которой указываются границы и площади пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья.
7) схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды, на которой указываются маршруты передвижения животных к водоисточникам.
8) схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах, на которой указываются границы и площади отгонных пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных;
9) проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ, на котором указывается схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими населенными пунктами сельского округа для поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами;
10) требования, необходимые для рационального использования пастбищ на соответствующей административно-территориальной единице, к которым относятся:
соблюдение предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ согласно приказу Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 3-3/332 "Об утверждении предельно допустимой нормы нагрузки на общую площадь пастбищ" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11064);
использование пастбищ с учетом пастбищеоборотов и источников водопользований;
разбивка площадей пастбищ на отдельные выпасные участки;
чередование участков пастбищ по сезонам года в пространстве и во времени (внутри сезона, года);
ежегодное оставление одного из участков пастбищеоборота без выпаса и сельскохозяйственных животных.
Приложение 1
к планупо управлению
пастбищами и их
использованию
Форма
Данные земельного баланса региона и информационной системы государственного земельного кадастра
Таблица 1. Распределение пастбищ по категориям земель по Жарминскому району области Абай, тысяч гектаров
Наименование сельских округов
Код классификатора административно-территориальных объектов
Категории земель
Итого земель
cельско
хозяйственного назначения
населенных пунктов
промышленности, транспорта, связи и иного не сельскохозяйственного назначения
особо охраняемых природных территорий
лесного фонда
водного фонда
запаса
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Акжальский сельский округ

127
Жеке мал жаю
24
М-5б
(25)
Шалғынды-жеңіл шөпті шөптер
каштан кәдімгі сазды топырақтар
(Ерте шөгінді, шанышқы цинкофил,
орташа жолжелкен)
жайылым
15
24
-
37
М-5г
(26)
Тұзды батпақтардағы жусан-камфоросм
шалғынды-Ашық каштан топырақтары
(Қара жусан, Шренк жусаны,
камфоросма Марсель)
жайылым
5
8
-
16А
М-3а
5
(10)
жазық
Бетегелі-жусан-қауырсынды
Ашық каштан кәдімгі саздақ
топырақ
(Типчак, жусан Лерховская, жусан
тар бұрышты, қауырсынды түкті)
жайылым
60
416
Жеке мал жаю
M-3а
Ашық каштанды қарапайым сазды топырақтағы бетегелі-жусанды-жусанды өсімдіктер (Лессинг қызылқаны, бетеге, австрия жусаны, Лерх жусаны).
жайылым
30
208
-
24
М-5б
(8)
(9)
Бетегелі-шөгінді шалғынды-ашық-
каштан сазды топырақтар
(Типчак, ерте қияқ)
жайылым
10
69
-
М-3а
6
(24)
Жазық
Қауырсын-бетегелі-жусан
Ашық каштан кәдімгі саздақ
топырақ
(Қауырсынды қауырсын, типчак, австриялық жусан
жусан Лерховская)
жайылым
95
75
Жеке мал жаю
32В
М-5г
Чиево-волоснецово-әр түрлі шөптер
сортаңдар шалғынды Ашық каштан топырақтары
(Чий жылтыр, волоснец тар, мия
Орал, нүктелі сортаң)
жайылым
5
4
-
40
М-3а
7
(6)
(7)
(12)
(13)
(14)
(15)
(17)
(18)
Қауырсын-бетегелі-жусан
Ашық каштан кәдімгі саздақ
топырақ
(Лессинга қауырсыны, түкті қауырсын, типчак,
жусан Лерховская, тар жусан,
австриялық жусан)
КУ

127
Частный выпас скота
24
М-5б
(25)
Осочково-разнотравные на лугово-светло
каштановых обычных суглинистых почвах
(Осочка ранняя, лапчатка вильчатая,
подорожник средний)
пастбища
15
24
-
37
М-5г
(26)
Полынно-камфоросмовые на солонцах
лугово-светло-каштановых почвах
(Полынь черная, полынь Шренковская,
камфоросма марсельская)
пастбища
5
8
-
16А
М-3а
5
(10)
Плоская равнина
Типчаково-полынно-ковыльные на
светло-каштановых обычных суглинистых
почвах
(Типчак, полынь Лерховская, полынь
узкодольчатая, ковыль волосатик)
пастбища
60
416
Частная выпас скота
M-3а
Ковыльно-типчаково-полынные на светло
каштановых обычных суглинистых почвах
(Ковыль Лессинга, типчак, полынь австрийская
полынь Лерховская)
пастбища
30
208
-
24
М-5б
(8)
(9)
Типчаково-осочковые на луговато-светло-
каштановых суглинистых почвах
(Типчак, осочка ранняя)
пастбища
10
69
-
М-3а
6
(24)
Плоская равнина
Ковыльно-типчаково-полынные на
светло-каштановых обычных суглинистых
почвах
(Ковыль волосатик, типчак, полынь австрийская
полынь Лерховская)
пастбища
95
75
Частная выпас скота
32В
М-5г
Чиево-волоснецово-разнотравные на
солонцах луговых светло-каштановых почвах
(Чий блестящий, волоснец узкий, солодка
уральская, солонечник точечный)
пастбища
5
4
-
40
М-3а
7
(6)
(7)
(12)
(13)
(14)
(15)
(17)
(18)
Ковыльно-типчаково-полынные на
светло-каштановых обычных суглинистых
почвах
(Ковыль Лессинга, ковыль волосатик, типчак,
полынь Лерховская, полынь узкодольчатая,
полынь австрийская)
КУ

Инвен-тарлық № 23300 1001001
типті
0,0024 га
49°31'57.5"N
81°12'18.7"E
жұмыс істейді
КМКШЖҚ "Жарма-Вет"
2
Жаңғызтөбе кенті
Инвен-тарлық №: 23300 1001002
типті
0,0078 га
49°12'27.5"N
81°15'52.0"E
жұмыс істейді
КМКШЖҚ "Жарма-Вет"
3
Үшбиік а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001003
типті
0,03 га
48°29'11.1"N
80°34'40.4"E
жұмыс істейді
КМКШЖҚ "Жарма-Вет"
4
Шалабай а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001005
типті
0,04 га
49°42'25.1"N
81°31'23.1"E
жұмыс істейді
КМКШЖҚ "Жарма-Вет"
5
Қарасу а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001004
типті
0,02 га
49°58'12.9"N
81°07'04.0"E
жұмыс істейді
КМКШЖҚ "Жарма-Вет"
6
Қарасу а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001006
типті
0,04 га
49°49'18.1"N
81°03'49.3"E
жұмыс істейді
КМКШЖҚ "Жарма-Вет"
7
Қапанбұлақ а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001007
типті
0,021 га
48°54'22.2"N
80°54'09.9"E
жұмыс істейді
КМКШЖҚ "Жарма-Вет"
8
Шар қаласы
Инвен-тарлық №: 23300 1001008
типті
0,007 га
49°35'56.1"N
81°01'07.9"E
жұмыс істейді
КМКШЖҚ "Жарма-Вет"
9
Бірлік а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001009
типті
0,06 га
49°25'35.2"N
81°27'48.7"E
жұмыс істейді
КМКШЖҚ "Жарма-Вет"
10
Қалбатау а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001010
типті
0,02 га
49°23'20.7"N
81°35'00.7"E
жұмыс істейді
КМК
ШЖҚ "Жарма-Вет"
11
Қалбатау а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001013
типті
0,06 га
49°23'11.9"N
81°35'17.2"E
жұмыс істейді
КМК
ШЖҚ "Жарма-Вет"
12
Жарық а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001011
типті
0,04 га
48°49'45.8"N
81°33'08.8"E
жұмыс істейді
КМК
ШЖҚ "Жарма-Вет"
13
Аршалы а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001012
типті
0,02 га
48.674079
80.817831
жұмыс істейді
КМК
ШЖҚ "Жарма-Вет"
14
Қызылағаш а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001014
типті
0,0024 га
48°37'41.3"N
81°13'58.3"E
жұмыс істейді
КМК
ШЖҚ "Жарма-Вет"
15
Қаратөбе а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001015
типті
0,0078 га
49°11'18.2"N
81°56'45.3"E
жұмыс істейді
Әкімшілік
балансында
16
Белтерек а/о
Инвен-тарлық №: 23300 1001016
типті
0,06 га
49°13'40.4"N
80°44'50.9"E
жұмыс істейді
КМК
ШЖҚ "Жарма-Вет"
17
Ауезов кенті
Инвен-тарлық №: 23300 1001017
примитивті
0,002 га
49.717160
81.559570
жұмыс істейді
КМК
ШЖҚ "Жарма-Вет"
18
Бірлікшіл а/о
Инвен-тарлық №: 1063968
типті

Инвен-тарный № 23300 1001001
типовая
0,0024 га
49°31'57.5"N
81°12'18.7"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
2
Жангизтобинский с/о
Инвен-тарный №: 23300 1001002
типовая
0,0078 га
49°12'27.5"N
81°15'52.0"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
3
Ушбиикский с/о
Инвен-тарный №: 23300 1001003
типовая
0,03 га
48°29'11.1"N
80°34'40.4"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
4
Шалабайский с/о
Инвен-тарный №: 23300 1001005
типовая
0,04 га
49°42'25.1"N
81°31'23.1"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
5
Карасуский с/о Карасу
Инвен-тарный №: 23300 1001004
типовая
0,02 га
49°58'12.9"N
81°07'04.0"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
6
Карасуский с/о Конырбиик
Инвен-тарный №: 23300 1001006
типовая
0,04 га
49°49'18.1"N
81°03'49.3"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
7
Капанбулакский с/о
Инвен-тарный №: 23300 1001007
типовая
0,021 га
48°54'22.2"N
80°54'09.9"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
8
Шарский г/о
Инвен-тарный №: 23300 1001008
типовая
0,007 га
49°35'56.1"N
81°01'07.9"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
9
Бирликский с/о
Инвен-тарный №: 23300 1001009
типовая
0,06 га
49°25'35.2"N
81°27'48.7"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
10
Калбатауский с.Капай батыр
Инвен-тарный №: 23300 1001010
типовая
0,02 га
49°23'20.7"N
81°35'00.7"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
11
Калбатауский с.Капай батыр
Инвен-тарный №: 23300 1001013
типовая
0,06 га
49°23'11.9"N
81°35'17.2"E
не функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
12
Жарыкский с/о
Инвен-тарный №: 23300 1001011
типовая
0,04 га
48°49'45.8"N
81°33'08.8"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
13
Аршалинский с/о
Инвен-тарный №: 23300 1001012
типовая
0,02 га
48.674079
80.817831
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
14
Кызылагашский с/о
Инвен-тарный №: 23300 1001014
типовая
0,0024 га
48°37'41.3"N
81°13'58.3"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
15
Каратобинский с/о, с.Кентарлау
Инвен-тарный №: 23300 1001015
типовая
0,0078 га
49°11'18.2"N
81°56'45.3"E
функционирует
На балансе акимата
16
Белтерекский с/о
Инвен-тарный №: 23300 1001016
типовая
0,06 га
49°13'40.4"N
80°44'50.9"E
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
17
Ауэзовский с/о
Инвен-тарный №: 23300 1001017
примитивная
0,002 га
49.717160
81.559570
функционирует
На балансе КГП на ПХВ "Жарма-Вет"
18
Бирликшильский с/о
Инвен-тарный №: 1063968
типовая

10295
650
4397
0
0
Атауы ____________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Телефоны__________________________________________________________
Электрондық поштасының мекенжайы_________________________________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ______________________________________
(электрондық цифрлық қолтаңбасы) ______________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі))
Жарма ауданы бойынша ұсынылатын жайылым айналымының схемалары
Жылдар
Учаскелердің нөмірлері
I
II
III
IV
1
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
2
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
күзгі маусым
3
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
жазғы маусым
4
жазғы маусым
күзгі маусым
демалатын учаске
көктемгі маусым
Ескертпе: 1, 2, 3, 4 - қаламдарды бір жылда пайдалану кезектілігі.
Ақжал ауылдық округі
1. әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы)
2. жеке ауладағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю бойынша халықтың мұқтаждығына арналған жайылымдар, оның ішінде қоғамдық жайылымдар белгіленген схема (карта)
3. жайылымдарды геоботаникалық зерттеп-қарау негізінде ұсынылатын жайылым айналымдарының схемаы (картасы)
4. ауыл шаруашылығы жануарларын айдауға арналған сервитуттар, мал айдайтын трассалар және жайылымдық инфрақұрылымның өзге де объектілері, сондай-ақ мал қорымдары (биометриялық шұңқырлар) белгіленетін схема (карта)
5. жайылымды пайдаланушыларға жер пайдалануға берілуі мүмкін жайылымдар белгіленген схема (карта)
6. халықтың жеке ауласындағы ауыл шаруашылығы жануарларын жаю жөніндегі мұқтаждықтарын қанағаттандыру мақсатында резервке алынуға жататын жайылымдарды белгілейтін схема (карта)
7. суды тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздеріне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, қазандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахта құдықтарына) қол жеткізу схемасы
8. ауыл шаруашылығы жануарларының басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы
9. ауылдық округке кіретін ауылдық елді мекендер арасында жайылымдарды жобалық бөлу (қайта бөлу), онда жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының басы үшін ауылдық округтің ауылдық елді мекендері арасында жайылымдарды бөлу (қайта бөлу) схемасы
Аршалы ауылдық округі
1. әкімшілік-аумақтық бірлік аумағында жайылымдардың жер санаттары бөлінісінде орналасу схемасы (картасы)

10295
650
4397
0
0
Наименование ____________________________________________________
Адрес____________________________________________________________
Телефон__________________________________________________________
Адрес электронной почты __________________________________________
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности ______________________________________
(электронная цифровая подпись) ______________________________________
Рекомендуемые схемы пастбищеоборотов по Жарминскому району области Абай
Годы
Номера участков
I
II
III
IV
1
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
2
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
осенний сезон
3
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
летний сезон
4
летний сезон
осенний сезон
отдыхающий участок
весенний сезон
Примечание: 1, 2, 3, 4 - очередность использования загонов в году.
Акжальский сельский округ
1. схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель
2. схема (карта) с обозначением пастбищ, предназначенных для нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья
3. схема (карта) с обозначением рекомендуемых схем пастбищеоборотов, на которой указываются схемы пастбищеоборотов, рекомендуемые на основании геоботанического обследования пастбищ
4. схема (карта) с обозначением сервитутов для прогона сельскохозяйственных животных, скотопрогонных трасс и иных объектов пастбищной инфраструктуры, а также скотомогильников (биометрических ям)
5. схема (карта) с обозначением пастбищ, которые могут быть предоставлены в землепользование пастбищепользователям
6. схема (карта) с обозначением пастбищ, подлежащих резервированию в целях удовлетворения нужд населения по выпасу сельскохозяйственных животных личного подворья
7. схема доступа к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам), составленная согласно норме потребления воды
8. схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах
9. проектное распределение (перераспределение) пастбищ между сельскими населенными пунктами, входящими в сельский округ, на котором указывается схема распределения (перераспределения) пастбищ между сельскими населенными пунктами сельского округа для поголовья сельскохозяйственных животных физических и юридических лиц, не обеспеченных пастбищами
Аршалинский сельский округ
1. схема (карта) расположения пастбищ на территории административно-территориальной единицы в разрезе категорий земель