2026-2028 жылдарға арналған Жетіжар ауылдық округінің бюджеті туралы
Абай облысы Бескарағай аудандық мәслихатының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 36/10-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91- бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Бесқарағай аудандық мәслихатының "2026-2028 жылдарға арналған Бесқарағай ауданының бюджеті туралы" 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 35/2-VІII шешіміне сәйкес, Бесқарағай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Жетіжар ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 73 376,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер –10 303,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0,0 мың теңге
трансферттер түсімдері – 63 073,0 мың теңге;
2) шығындар – 74 236,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -860,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 860,0 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0,0 мың теңге;

О бюджете Жетижарского сельского округа на 2026-2028 годы
Решение Бескарагайского районного маслихата области Абай от 23 декабря 2025 года № 36/10-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Бескарагайского районного маслихата от 18 декабря 2025 года № 35/2-VIII "О бюджете Бескарагайского района на 2026-2028 годы" Бескарагайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жетижарского сельского округа на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 73 376,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 303,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 63 073,0 тысяч тенге;
2) затраты – 74 236,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -860,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 860,0 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0,0 тысяч тенге;
погашения займов – 0,0 тысяч тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 860,0 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Бесқарағай аудандық мәслихатының 28.04.2026 № 40/9-VIII шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған Жетіжар ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджеттен берілетін субвенцияның көлемі 39 475,0 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. Осы шешім 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бесқарағай аудандық мәслихатының төрағасы М. Абылгазинова
Бесқарағай аудандық
мәслихатының

используемые остатки бюджетных средств – 860,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Бескарагайского районного маслихата области Абай от 28.04.2026 № 40/9-VIII (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Учесть объем субвенции передаваемой из районного бюджета, в бюджет Жетижарского сельского округа на 2026 год в сумме 39 475,0 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Бескарагайского районного маслихата М. Абылгазинова
Приложение 1
к решению Бескарагайского
районного маслихата