Курчатов қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 35/221-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңының 6 - бабы 1- тармағы 1) тармақшасына сәйкес Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қаласының 2026-2028 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 139 081,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 882 434,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 319,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 27 550,0 мың теңге;
трансферттер түсім – 210 778,0 мың теңге;
2) шығындар – 1 591 675,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0,0 теңге, мың соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0,0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер– 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 547 406,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -547 406,0 мың теңге:

О бюджете города Курчатов на 2026-2028 годы
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 18 декабря 2025 года № 35/221-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 139 081,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 882 434,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 18 319,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 27 550,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 210 778,0 тысяч тенге;
2) затраты – 1 591 675,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 теңге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 547 406,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -547 406,0 тысяч тенге:

қарыздар түсімі – 0,0 теңге;
қарыздарды өтеу – 547 406,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0,0 теңге.
2. 2026 жылға қала бюджетіне Абай облыстық мәслихатының 2025 жылғы 08 желтоқсандағы № 32/212-VIII "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген әлеуметтік салық бойынша 1 пайыз мөлшерінде орындауға қабылдансын.
3. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 50 085,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

поступление займов – 0,0 тенге;
погашение займов – 547 406,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0,0 тенге.
2. Принять к исполнению на 2026 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу в размере 1 процента, установленного решением маслихата области Абай от 8 декабря 2025 года № 32/212-VIII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы".
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2026 год в сумме 50 085,0 тысяч тенге.

641,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
641,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
641,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
116 778,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
61 177,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 177,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
55 601,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 601,0
02
Қорғаныс
5 953,0
1
Әскери мұқтаждар
5 953,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 953,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
5 953,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 000,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 000,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
1 000,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1 000,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
287 325,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
24 454,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24 454,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
24 454,0
2
Әлеуметтiк көмек
169 595,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
169 595,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
350,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
59 066,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 947,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
26 094,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

641,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
641,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
641,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
116 778,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
61 177,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
61 177,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
55 601,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства
55 601,0
02
Оборона
5 953,0
1
Военные нужды
5 953,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 953,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
5 953,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 000,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 000,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 000,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1 000,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
287 325,0
1
Социальное обеспечение
24 454,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24 454,0
005
Государственная адресная социальная помощь
24 454,0
2
Социальная помощь
169 595,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
169 595,0
006
Оказание жилищной помощи
350,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
59 066,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 947,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
26 094,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью