Курчатов қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 25/153-VIII "Курчатов қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Курчатов қалалық мәслихатының 2025 жылғы 21 шілдедегі № 30/193-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешімнің қолданысқа енгізілу тәртібін 2- тармақтан караңыз.
Курчатов қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Курчатов қалалық мәслихатының "Курчатов қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 26 желтоқсандағы 25/153-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Курчатов қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 366 837,2 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 224 874,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 11 911,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 39 852,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 090 200,2 мың теңге;
2) шығындар – 4 852 936,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -94 864,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 94 864,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -391 235,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 391 235,3 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 94 864,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 486 099,3 мың теңге.";
2-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение Курчатовского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 25/153-VIII "О бюджете города Курчатов на 2025-2027 годы"
Решение Курчатовского городского маслихата области Абай от 21 июля 2025 года № 30/193-VIII
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего решения см. в п.2.
Курчатовский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курчатовского городского маслихата "О бюджете города Курчатов на 2025-2027 годы" от 26 декабря 2024 года № 25/153-VIII следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Курчатов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 366 837,2 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 224 874,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 911,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 39 852,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 090 200,2 тысяч тенге;
2) затраты – 4 852 936,5 тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -94 864,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 94 864,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -391 235,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 391 235,3 тысяч тенге:
поступление займов – 0,0 тысяч тенге;
погашение займов – 94 864,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 486 099,3 тысяч тенге.";
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Қала бюджетіне Абай облыстық мәслихатының 2025 жылғы 03 шілдедегі № 29/194-VIII "Абай облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIII "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімімен белгіленген әлеуметтік салық бойынша 77,7 пайыз, төлем көзінен салық салынатын табыстардан жеке табыс салығы бойынша 77,9 пайыз мөлшерінде кірістерді бөлу нормативі 2025 жылға орындауға қабылдансын."
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"2. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет города по социальному налогу в размере 77,7 процентов, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в размере 77,9 процентов, установленных решением маслихата области Абай от 03 июля 2025 года № 29/194-VIII "О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы";
пункт 4 изложить в новой редакции:

"4. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 1 358 370,2 мың теңге сомасында қарастырылсын.";
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2025 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер 31 830,0 мың теңге сомасында қарастырылсын.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Курчатов қалалық мәслихатының төрайымы Г. Хусайнова
Курчатов қалалық
мәслихатының

"4. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 1 358 370,2 тысяч тенге.";
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Предусмотреть в городском бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 31 830,0 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Курчатовского городского маслихата Г. Хусайнова
Приложение к решению
Курчатовского городского
маслихата

154 322,0
2
Әлеуметтiк көмек
150 319,5
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150 319,5
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
731,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
47 849,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
944,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
14 822,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
45 283,0
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
40 690,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
108 400,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
108 400,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 298,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
12,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
22 180,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 560,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 300 965,4
1
Тұрғын үй шаруашылығы
465 042,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
465 042,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
11 000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 500,0
035
1000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
452 542,0
2
Коммуналдық шаруашылық
627 966,4
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй–коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
627 966,4
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
243 400,9
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру

154 322,0
2
Социальная помощь
150 319,5
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150 319,5
006
Оказание жилищной помощи
731,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
47 849,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
944,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
14 822,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
45 283,0
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
40 690,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
108 400,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
108 400,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 298,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
12,0
021
Капитальные расходы государственного органа
350,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
22 180,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
28 560,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 300 965,4
1
Жилищное хозяйство
465 042,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
465 042,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
11 000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 500,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
452 542,0
2
Коммунальное хозяйство
627 966,4
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
627 966,4
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
243 400,9
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)