"Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімді бекіту туралы" Абай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 20 наурыздағы № 58 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 2 қыркүйектегі № 158 қаулысы. Күші жойылды - Абай облысы әкімдігінің 2026 жылғы 13 сәуірдегі № 63 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы әкімдігінің 13.04.2026 № 63 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізімді бекіту туралы" Абай облысы әкімдігінің 2023 жылғы 20 наурыздағы № 58 қаулысына (Абай облысы Әділет департаментінде 2023 жылғы 24 наурызда № 34-18 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Абай облысының жергілікті маңызы бар тарих және мәдениет ескерткіштерінің мемлекеттік тізбесіне, жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген:
келесі мазмұндағы жолдармен толықтырылсын, реттік нөмірлері 245-1, 393-1, 393-2, 393-3:
245-1
"Қызметтік борышын өтеу кезінде қаза тапқан орман шаруашылығы қызметкерлеріне арналған ескерткіш"
монументалды өнер құрылысы
Абай облысы Бородулиха ауданы Подборное ауылдық округінің республикалық маңыздағы трассасынан Қамыщен орманшылығына бұрылатын оң жақ бұрылыста.
393-1
"Ұстаз бен шәкірт"
монументалды өнер құрылысы
Абай көшесі, Невзоровтар отбасы атындағы бейнелеу өнері музейінің ғимаратының алдында.
393-2
"Шәкәрім Құдайбердіұлына арналған ескерткіш"
монументалды өнер құрылысы
Қабанбай батыр көшесі мен Шәкәрім даңғылының қиылысы
393-3
"1865 жылғы мұсылман зираты"
ансамбльдер мен кешендер
"Татарский край" ауданы
313, 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 327, 329-жолдар алып тасталсын.
2. "Абай облысының мәдениет, тілдерді дамыту және архив ісі басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасына белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін:
1) осы қаулыға қол қойылған күннен бастап бес күн күнтізбелік ішінде оның мемлекеттік және орыс тілдерінде электронды көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін Абай облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыру.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысының әкімі Б. Уәли

О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области Абай от 20 марта 2023 года № 58 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения области Абай"
Постановление акимата области Абай от 2 сентября 2025 года № 158. Отменено постановлением акимата области Абай от 13 апреля 2026 года № 63
Сноска. Отменено постановлением акимата области Абай от 13.04.2026 № 63 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области Абай от 20 марта 2023 года № 58 "Об утверждении Государственного списка памятников истории и культуры местного значения" (зарегистрировано Департаментом юстиции области Абай 24 марта 2023 года № 34-18) следующие изменения и дополнения:
Государственный список памятников истории и культуры местного значения области Абай, утвержденный вышеуказанным постановлением:
дополнить строками порядковыми номерами 245 - 1, 393 - 1, 393 – 2, 393-3 следующего содержания:
245-1
"Памятник работникам лесного хозяйства, погибшим при исполнении служебного долга"
сооружение монументального искусства
на правом повороте с трассы республиканского значения Подборного сельского округа Бородулихинского района области Абай в сторону Камышенского лесничества.
393-1
"Ұстаз бен шәкірт"
сооружение монументального искусства
улица Абая, перед зданием музея изобритательных искусств имени семьи Невзоровых
393-2
"Памятник Шакариму Кудайбердиеву"
сооружение монументального искусства
пересечение улицы Қабанбай батыра и проспекта Шакарима
393-3
"Мусульманское кладбище, 1865 года"
ансамбли и комплексы
район "Татарского края"
строки 313, 318, 319, 320, 321, 322, 323, 324, 327, 329 исключить.
2. Государственному учреждению "Управление культуры, развития языков и архивного дела области Абай" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течении пяти календарных дней со дня подписания настоящего постановления направление его копии в электронном виде на государственном и русском языках в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для офицального опубликования и включения в Этолонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата области Абай после его официального опубликования.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай Б. Уали