Көл-тауар және (немесе) тор қоршама шаруашылық қызметін жүзеге асыру үшін халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 12 тамыздағы № 242 бұйрығы
"Аквашаруашылық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған көл-тауар және (немесе) тор қоршама шаруашылық қызметін жүзеге асыру үшін халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
А. Бердалин
"КЕЛЕСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация министрлігі
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 12 тамыздағы
№ 242 бұйрығымен бекітілген
Көл-тауар және (немесе) тор қоршама шаруашылық қызметін жүзеге асыру үшін халықаралық және республикалық маңызы бар балық шаруашылығы су айдындарының және (немесе) учаскелерінің тізбесі
1. Арал теңізі (халықаралық маңызы бар).
2. Каспий теңізі (халықаралық маңызы бар).
3. Жайық өзені (халықаралық маңызы бар).
4. Қиғаш өзені (халықаралық маңызы бар).
5. Ертіс өзені (халықаралық маңызы бар).
6. Жайсан көлі (халықаралық маңызы бар).
7. Ертіс езеніндегі Бұқтырма су қоймасы (халықаралық маңызы бар).
8. Ертіс өзеніндегі Өскемен су қоймасы (халықаралық маңызы бар).
9. Ертіс өзеніндегі Шульбинское су қоймасы (халықаралық маңызы бар).
10. Есіл өзені (халықаралық маңызы бар).
11. Тобыл өзені (халықаралық маңызы бар).
12. Сырдария өзені (халықаралық маңызы бар).
13. Сырдария өзеніндегі Шардара су қоймасы (халықаралық маңызы бар).
14. Іле өзені (халықаралық маңызы бар).

Об утверждении перечня рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения для осуществления озерно-товарной и (или) садковой хозяйственной деятельности
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 августа 2025 года № 242
В соответствии с пунктом 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об аквакультуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения для осуществления озерно-товарной и (или) садковой хозяйственной деятельности.
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Бердалин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство водных
ресурсов и ирригации
Республики Казахстан
Утвержден приказом
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 августа 2025 года № 242
Перечень рыбохозяйственных водоемов и (или) участков международного и республиканского значения для осуществления озерно-товарной и (или) садковой хозяйственной деятельности
1. Аральское море (международного значения).
2. Каспийское море (международного значения).
3. Река Жайык (международного значения).
4. Река Кигаш (международного значения).
5. Река Ертис (международного значения).
6. Озеро Жайсан (международного значения).
7. Водохранилище Буктырма на реке Ертис (международного значения).
8. Усть-Каменогорское водохранилище на реке Ертис (международного значения).
9. Шульбинское водохранилище на реке Ертис (международного значения).
10. Река Есиль (международного значения).
11. Река Тобыл (международного значения).
12. Река Сырдария (международного значения).
13. Водохранилище Шардара на реке Сырдария (международного значения).
14. Река Иле (международного значения).

15. Іле өзеніндегі Қапшағай су қоймасы (халықаралық маңызы бар).
16. Нұра өзені (республикалық маңызы бар).
17. Сілеті өзені (республикалық маңызы бар).
18. Алакөл көлдер жүйесі (республикалық маңызы бар).
19. Балқаш көлі (республикалық маңызы бар).
20. Қаныш Сәтпаев атындағы канал (республикалық маңызы бар).

15. Водохранилище Капшагай на реке Иле (международного значения).
16. Река Нура (республиканского значения).
17. Река Силеты (республиканского значения).
18. Алакольская система озер (республиканского значения).
19. Озеро Балкаш (республиканского значения).
20. Канал имени Каныша Сатпаева (республиканского значения).