Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғауды тікелей жүзеге асыратын, айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2025 жылғы 11 тамыздағы № 240 бұйрығы
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінiң кейбір мәселелерi" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 508-55) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғауды тікелей жүзеге асыратын, айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың электрондық көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
А. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің міндетін
атқарушының
2025 жылғы 11 тамыздағы
№ 240 бұйрығымен
бекітілген
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарының, сондай-ақ балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғауды тікелей жүзеге асыратын, айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) киіп жүруге құқығы бар мемлекеттік мекемелер мен ұйымдар жұмыскерлерінің тізбесі

Об утверждении Перечня должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану рыбных ресурсов и других водных животных, имеющих право на ношение форменной одежды со знаками различия (без погон)
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 августа 2025 года № 240
В соответствии с подпунктом 508-55) пункта 15 Положения о Министерстве сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану рыбных ресурсов и других водных животных, имеющих право на ношение форменной одежды со знаками различия (без погон).
2. Комитету рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) направление электронной копии настоящего приказа в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Султанов
Утвержден приказом
Исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 августа 2025 года № 240
Перечень должностных лиц ведомства уполномоченного органа и его территориальных подразделений, осуществляющих государственный контроль и надзор в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных, а также работников государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану рыбных ресурсов и других водных животных, имеющих право на ношение форменной одежды со знаками различия (без погон)

1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Балық шаруашылығы комитетінің (бұдан әрі – Комитет) төрағасы – Қазақстан Республикасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторы.
2. Комитет төрағасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын орынбасарлары – Қазақстан Республикасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторының орынбасарлары.
3. Комитеттің балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын басқармалар басшылары – Қазақстан Республикасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі аға мемлекеттік инспекторлары.
4. Комитеттің балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын бас сарапшылары мен сарапшылары – Қазақстан Республикасының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлары.
5. Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің басшылары – тиісті облыстардың (бассейндердің) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторлары.
6. Комитеттің аумақтық бөлімшелері басшыларының балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын орынбасарлары – тиісті облыстардың (бассейндердің) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі бас мемлекеттік инспекторлардың орынбасарлары.
7. Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын бөлімдерінің басшылары – тиісті облыстардың (бассейндердің) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі аға мемлекеттік инспекторлары.
8. Комитеттің аумақтық бөлімшелерінің балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы реттеу, бақылау және қадағалау мәселелерімен айналысатын бас және жетекші мамандары – тиісті облыстардың (бассейндердің) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі мемлекеттік инспекторлары.
9. Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын тікелей қорғауды жүзеге асыратын мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың басшылары және олардың орынбасарлары – балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі инспекторлары.

1. Председатель Комитета рыбного хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Комитет) – Главный государственный инспектор по охране рыбных ресурсов и других водных животных Республики Казахстан.
2. Заместители председателя Комитета, ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных – заместители Главного государственного инспектора по охране рыбных ресурсов и других водных животных Республики Казахстан.
3. Руководители управлений Комитета, ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных – старшие государственные инспекторы по охране рыбных ресурсов и других водных животных Республики Казахстан.
4. Главные эксперты и эксперты Комитета, ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных – государственные инспекторы по охране рыбных ресурсов и других водных животных Республики Казахстан.
5. Руководители территориальных подразделений Комитета – Главные государственные инспекторы по охране рыбных ресурсов и других водных животных соответствующих областей (бассейнов).
6. Заместители руководителей территориальных подразделений Комитета, ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных – заместители Главных государственных инспекторов по охране рыбных ресурсов и других водных животных соответствующих областей (бассейнов).
7. Руководители отделов территориальных подразделений Комитета, ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных – старшие государственные инспекторы по охране рыбных ресурсов и других водных животных соответствующих областей (бассейнов).
8. Главные и ведущие специалисты территориальных подразделений Комитета, ведающие вопросами регулирования, контроля и надзора в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов и других водных животных – государственные инспекторы по охране рыбных ресурсов и других водных животных соответствующих областей (бассейнов).
9. Руководители государственных учреждений и организаций, осуществляющих непосредственную охрану рыбных ресурсов и других водных животных, и их заместители – инспекторы по охране рыбных ресурсов и других водных животных.

10. Аға қорықшы, қорықшы – балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қорғау жөніндегі инспектор.

10. Старший егерь, егерь – инспектор по охране рыбных ресурсов и других водных животных.