Абай облысы Семей қаласының кейбір көшелерін қайта атау туралы
Абай облысы әкімдігінің 2025 жылғы 2 қыркүйектегі № 156 бірлескен қаулысы және Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 30 қыркүйектегі № 30/201-VIII шешімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 4)-тармақшасына, 27-бабының 2-тармағына, "Семей қаласының көшелерін қайта атау жөнінде ұсыныстар енгізу туралы" бірлескен Семей қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 315 қаулысы мен Семей қаласы мәслихатының 2025 жылғы 18 сәуірдегі № 43/226-VIII шешімі негізінде, Қазақстан Республикасы Үкіметі жанындағы Республикалық ономастика комиссиясының 2025 жылғы 20 маусымдағы қорытындысын ескере отырып, Абай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Семей қаласының:
Селевин көшесі – Құнанбай көшесі;
Уральская көшесі – Ақшоқы көшесі;
Волгоградский көшесі – Кеңгірбай би көшесі;
Менжинский көшесі – Әнуарбек Байжанбаев көшесі;
Фурманов көшесі – Жұмат Шанин көшесі;
Трусов көшесі – Рақымжан Қошқарбаев көшесі;
Первомайская көшесі – Дулат Бабатайұлы көшесі;
Пархоменко көшесі – Сағадат Нұрмағанбетов көшесі;
Крестьянская көшесі – Саятқора көшесі;
Советская көшесі – Аршалы көшесі;
Энгельс көшесі – Жерұйық көшесі;
Чапаев көшесі – Ордалы көшесі деп қайта аталсын.
2. Осы бірлескен Абай облысы әкімдігінің қаулысы мен Абай облысы мәслихатының шешімі алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысының әкімі Б. Уәли
Абай облысы мәслихатының төрағасы Ш. Байбеков

О переименовании некоторых улиц города Семей области Абай
Совместные постановление акимата области Абай от 2 сентября 2025 года № 156 и решение маслихата области Абай от 30 сентября 2025 года № 30/201-VIII
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан", подпунктом 4) пункта 1 статьи 6, пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании совместного постановления акимата города Семей от 18 апреля 2025 года № 315 и решения маслихата города Семей от 18 апреля 2025 года № 43/226-VIII "О внесении предложений по переименованию улиц города Семей", учитывая заключение Республиканской ономастической комиссии при Правительстве Республики Казахстан от 20 июня 2025 года, акимат области Абай ПОСТАНОВЛЯЕТ и маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Переименовать следующие улицы города Семей:
улицу Селевина в улицу Құнанбай;
улицу Уральская в улицу Ақшоқы;
улицу Волгоградская в улицу Кеңгірбай би;
улицу Менжинского в улицу Әнуарбек Байжанбаев;
улицу Фурманова в улицу Жұмат Шанин;
улицу Трусова в улицу Рақымжан Қошқарбаев;
улицу Первомайская в улицу Дулат Бабатайұлы;
улицу Пархоменко в улицу Сағадат Нұрмағамбетов;
улицу Крестьянская в улицу Саятқора;
улицу Советская в улицу Аршалы;
улицу Энгельса в улицу Жерұйық;
улицу Чапаева в улицу Ордалы.
2. Настоящее совместное постановление акимата области Абай и решение маслихата области Абай вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Абай Б. Уали
Председатель маслихата области Абай Ш. Байбеков