Шымкент қаласы бойынша тұрғын үй сертификаттарының мөлшері мен оларды алушылар санаттарының тізбесін айқындау туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2025 жылғы 12 желтоқсандағы № 31/283-VIII шешiмi
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-9-тармағына, "Тұрғын үй қатынастары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабының 2-тармағына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тұрғын үй сертификатының мөлшері қарыз сомасының 10%, бірақ 1 000 000 (бір миллион) теңгеден артық емес мөлшерді құрайды деп айқындалсын.
2. Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі осы шешімге қосымшаға сәйкес айқындалсын.
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихатының төрағасы Б. Нарымбетов
Шымкент қаласы мәслихатының
2025 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 31/283-VIII шешіміне
қосымша
Тұрғын үй сертификаттарын алушылар санаттарының тізбесі
1) Ұлы Отан соғысының ардагерлері;
2) жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне теңестірілген ардагерлер;
3) басқа мемлекеттердің аумағындағы ұрыс қимылдарының ардагерлері;
4) бірінші және екінші топтардағы мүгедектігі бар адамдар;
5) мүгедектігі бар балалары бар немесе оларды тәрбиелеп отырған отбасылар;
6) асырауында кәмелетке толмаған балалары бар жесір әйелдер (тұл ер адамдар);
7) "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, сондай-ақ I және II дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен наградталған көпбалалы аналар, көпбалалы отбасылар;
8) жетiм балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
9) толық емес отбасылар;
10) Шымкент қаласының мемлекеттік мекемелері мен мемлекеттік кәсіпорындарының жұмыскерлері.

Об определении размера и перечня категорий получателей жилищных сертификатов по городу Шымкент
Решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2025 года № 31/283-VIII
В соответствии с пунктом 2-9 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", пунктом 2 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Определить, что размер жилищного сертификата составляет 10% (десять процентов) от суммы займа, но не более 1 000 000 (один миллион) тенге.
2. Определить перечень категорий получателей жилищных сертификатов согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов
Приложение
к решению маслихата города Шымкент
от 12 декабря 2025 года № 31/283-VIII
Перечень категорий получателей жилищных сертификатов
1) Ветераны Великой Отечественной войны;
2) ветераны, приравненные по льготам к ветеранам Великой Отечественной войны;
3) ветераны боевых действий на территории других государств;
4) лица с инвалидностью первой и второй групп;
5) семьи, имеющие или воспитывающие детей с инвалидностью;
6) вдовы (вдовцы), имеющие на иждивении несовершеннолетних детей;
7) многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", а также награжденные орденами "Материнская слава" I и II степени, многодетные семьи;
8) дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей;
9) неполные семьи;
10) работники государственных учреждений и государственных предприятий города Шымкент.