"Freedom Telecom Operations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне жер учаскесіне қоғамдық сервитут белгілеу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 9 желтоқсандағы № 6669 қаулысы
Қазақстан Республикасының Жер Кодексінің 72 бабына сәйкес, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, 2025 жылғы 19 қарашадағы № Б-73-Ө бұйрығымен Шымкент қаласының жер қатынастары басқармасы бекіткен жерге орналастыру жобасы және заңды тұлғаның 2025 жылғы 24 қарашадағы № ЗТ-2025-04140732 санды өтініші негізінде, Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

Об установлении публичного сервитута на земельный участок товариществу с ограниченной ответственностью "Freedom Telecom Operations"
Постановление акимата города Шымкент от 9 декабря 2025 года № 6669
В соответствии с Земельным Кодексом Республики Казахстан, Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", приказа об утверждении землеустроительного проекта Управлением земельных отношений города Шымкент за № Б-73-Ө от 19 ноября 2025 года, заявления акимат города Шымкент за № ЗТ-2025-04140732 от 24 ноября 2025 года ПОСТАНОВЛЯЕТ:

1. "Freedom Telecom Operations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне Шымкент қаласы, Қаратау ауданы, Тұран шағын ауданы мекенжайында орналасқан 2 КЛ-10 кВт электрлік желісін орнату және талшықты-оптикалық байланыс желісін пайдалану үшін алаңы 0,0333 га жер учаскесіне меншік иелері мен жер пайдаланушылардан алып қоймай 2030 жылдың 26 қарашасына дейін қоғамдық сервитут белгіленсін.
"Freedom Telecom Operations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 10 жұмыс күн мерзім ішінде 2025-2026 жылдарға арналған сервитут құны 2292 (екі мың екі жүз тоқсан екі) теңгені жыл сайын өзгерістерге сәйкес Шымкент қаласының мемлекеттік кірістер басқармасының 201910 есеп шотына аударсын.
2. "Шымкент қаласының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.

1. Установить публичный сервитут сроком до 28 ноября 2030 года, без изъятия земельного участка у собственников и землепользователей на земельный участок товариществу с ограниченной ответственностью "Freedom Telecom Operations", расположенный по адресу город Шымкент, Каратауский район, микрорайон Туран, площадью 0,0333 гектара для прокладки электрического кабеля 2 КЛ-10 кВт и эксплуатации волоконно-оптической линии связи.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Freedom Telecom Operations" должно в течение 10 рабочих дней перечислить сумму платы за сервитут в размере 2292 (две тысячи двести девяносто два) тенге за 2025-2026 годы на счет 201910 Управления государственных доходов по городу Шымкент в соответствии с годовыми изменениями.

3. Осы қаулының орындалуын жетекшілік ететін қала әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі Ғ. Сыздықбеков
Шымкент қаласы әкімдігінің
"___"________ жылғы №____ қаулысының
1-қосымшасына сәйкес
"Freedom Telecom Operations" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қоғамдық сервитут белгіленетін жер учаскелерінің тізбесі
р/с №
Жер пайдаланушылардың (меншік иелерінің) атауы, кадастрлық нөмірі
Жария сервитут белгілеудің жалпы алаңы, гектар
Оның ішінде
ауылшаруашылығы алқаптары, жайылым, гектар
Елді мекен жерлері, гектар
1.

3. Государственному учреждению "Управление земельных отношений города Шымкент" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Г. Сыздыкбеков
Приложение 1 к постановлению
акимата города Шымкент
№___ от "____" ___________ года
Перечень земельных участков, на которые устанавливается публичный сервитут на земельный участок товариществу с ограниченной ответственностью "Freedom Telecom Operations"
№ п/п
Наименование землепользователей (собственников), кадастровый номер
Общая площадь установления публичного сервитута, гектар
В томчисле
сельхозугодий, пастбища, гектар
земли населенных пунктов, гектар
1.