Шымкент қаласында 2025 жылға арналған арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған тарифтерді бекіту туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 3 қарашадағы № 5972 қаулысы. Мерзiмi өткендiктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республкасының Әлеуметтік кодексінің 142-бабына және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің "Арнаулы әлеуметтік қызметтерге тарифтерді қалыптастырудың ережесі мен әдістемесін бекіту туралы" 2023 жылғы 30 маусымдағы № 281 бұйрығына сәйкес Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шымкент қаласында 2025 жылға арналған арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған тарифтер осы қаулыға қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Шымкент қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жіберуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Шымкент қаласының әкімі Ғ. Сыздықбеков
Қосымша
Шымкент қаласы әкімдігінің
2025 жылғы "___" __________ № ___
қаулысына
Шымкент қаласында 2025 жылға арналған арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған тарифтер
Атауы
Қызмет алушыға көрсетілетін 1 қызметтің ай сайынғы тарифі (теңге)
Мемлекеттік секторда арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетушілерге арналған тарифтер
1
Психоневрологиялық ауытқулары бар үш жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

Об утверждении тарифов на оказание специальных социальных услуг на 2025 год в городе Шымкент
Постановление акимата города Шымкент от 3 ноября 2025 года № 5972. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 142 Социального кодекса Республики Казахстан и приказом заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра труда и социальной защиты населения от 30 июня 2023 года № 281 "Об утверждении правил и методики формирования тарифов на специальные социальные услуги" акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить тарифы на оказание специальных социальных услуг на 2025 год в городе Шымкент согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление занятости и социальной защиты города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде на казахском и русском языках, удостоверенном электронной цифровой подписью;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и применяется к правоотношениям, возникшим с 1 января 2025 года.
Аким города Шымкент Г. Сыздыкбеков
Приложение
к постановлению акимата города Шымкент
от "___" __________ 2025 года № ___
Тарифы на оказание специальных социальных услуг на 2025 год в городе Шымкент
Наименование
Размер ежемесячных тарифов на 1 услугу получателя (тенге)
Тарифы для специальных социальных услуг в государственном секторе
1.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями от трех до восемнадцати лет

451 376,6 ₸
2
Психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдарды стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
327 024,2 ₸
3
Бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды және егде жасына байланысты өзіне қызмет көрсетуге мүмкіндігі жоқ адамдарды стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
339 217,8 ₸
4
Психоневрологиялық ауытқулары бар бір жарым жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
292 609 ₸
5
Тірек-қимыл аппараты бұзылған бір жарым жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
408 572 ₸
6
Психоневрологиялық аурулары бар он сегіз жастан асқан мүгедектігі бар адамдарға жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
334 203 ₸
7
Бірінші және екінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
266 010 ₸
8
Тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына және адам саудасының құрбандарына уақытша болу орындарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

451 376,6 ₸
2.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара лица с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями
327 024,2 ₸
3.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара лица с инвалидностью первой и второй групп и лиц не способных к самостоятельному обслуживанию в связи с преклонным возрастом
339 217,8 ₸
4.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара детям с инвалидностью с психоневрологическими патологиями от полутора до восемнадцати лет
292 609 ₸
5.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара детям с инвалидностью с нарушениями опорно-двигательного аппарата от полутора до восемнадцати лет
408 572 ₸
6.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара лицам с инвалидностью старше восемнадцати лет с психоневрологическими заболеваниями
334 203 ₸
7.
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара лицам с инвалидностью первой и второй групп
266 010 ₸
8.
Оказание специальных социальных услуг в местах временного пребывания жертвам бытового насилия и жертвам торговли людьми

140 847,4 ₸
9
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарға және бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және (немесе) пробация қызметінде есепте тұрған адамдарға уақытша болу орындарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
164 601,7 ₸
10
Үйде қызметтер көрсету жағдайда арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
42 241 ₸
Мемлекеттік емес секторда арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетушілерге арналған тарифтер
1
Психоневрологиялық ауытқулары бар бір жарым жастан он сегіз жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

140 847,4 ₸
9.
Оказание специальных социальных услуг в местах временного пребывания лицам, не имеющим определенного места жительства и лицам, освобожденным из мест лишения свободы и (или) состоящим на учете в службе пробации
164 601,7 ₸
10.
Оказание специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому
42 241 ₸
Тарифы для поставщиков специальных социальных услуг в негосударственном секторе
1
Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара детям с инвалидностью с психоневрологическими патологиями от полутора до восемнадцати лет