Шымкент қаласының су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындарды белгілеу туралы
Шымкент қаласы әкімдігінің 2025 жылғы 12 қыркүйектегі № 4908 қаулысы
Қазақстан Республикасы Су кодексінің 125-бабы 4-тармағына сәйкес Шымкент қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Шымкент қаласының су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындар осы қаулыға қосымшаға сәйкес белгіленсін.
2. "Шымкент қаласының қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде жіберуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғанынан кейін Шымкент қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шымкент қаласы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласының әкімі Ғ. Сыздықбеков
Шымкент қаласы әкімдігінің
2025 жылғы "___" _________
№ ____ қаулысына
қосымша
Шымкент қаласының су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындар
Су нысандарының атауы
Халықтың жаппай демалуына, туризм мен спортқа арналған орындар
Жауапты тұлғалар/ұйымдар
1.
"Холодильник" демалыс аймағы
Еңбекші ауданы,
Тоғыс тұрғын алабы
Тоғыс су қоймасы
Жеке кәсіпкер
М.В. Брезинская
2.
"Рахат Бадам" демалыс аймағы
Еңбекші ауданы,
Бадам-1 тұрғын алабы
Бадам су қоймасы
"Рахат Бадам" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3.
Қошқар ата өзенінің бастауы (бұлақ)
Әл-Фараби ауданы,
Қабанбай батыр даңғылы, н/з
Бұлақ бастауы
"Асанбай Асқаров атындағы Шымкент мемлекеттік дендрологиялық саябағы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
4.
Асанбай Асқаров атындағы Шымкент мемлекеттік дендрологиялық саябағындағы көл
Тұран ауданы,
Бәйдібек би даңғылы, № 101
Жасанды көл
"Асанбай Асқаров атындағы Шымкент мемлекеттік дендрологиялық саябағы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
5.
"Жайлаукөл" демалыс аймағы
Тұран ауданы,
Бәйдібек би даңғылы, н/з
Жасанды көл
"Нұр-Ғажайып" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах города Шымкент
Постановление акимата города Шымкент от 12 сентября 2025 года № 4908
В соответствии с пунктом 4 статьи 125 Водного кодекса Республики Казахстан акимат города Шымкент ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах города Шымкент согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Управление развития комфортной городской среды города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего постановления направление его в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде на казахском и русском языках, удостоверенном электронной цифровой подписью;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Шымкент после его официального опубликования;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города Шымкент.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Аким города Шымкент Г. Сыздыкбеков
Приложение к постановлению
акимата города Шымкент
от "___" __________
2025 года № ____
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах города Шымкент
Наименование водного объекта
Места для массового отдыха населения, туризма и спорта
Ответственные лица/организации
1.
Зона отдыха "Холодильник"
Водохранилище Тогыс
Район Еңбекші, жилой массив Тогыс
Индивидуальный предприниматель
М.В. Брезинская
2.
Зона отдыха "Рахат Бадам"
Водохранилище Бадам
Район Еңбекші, жилой массив Бадам-1
Товарищество с ограниченной ответственностью "Рахат Бадам"
3.
Исток реки (родник) Кошкар ата
Исток родника Аль-Фарабийский район, проспект Кабанбай батыра, б/н
Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентский государственный дендрологический парк имени Асанбая Аскарова"
4.
Озеро в Шымкентском государственном дендрологическом парке имени Асанбая Аскарова
Искусственное озеро
Район Тұран, проспект Байдибек би,
№ 101
Государственное коммунальное казенное предприятие "Шымкентский государственный дендрологический парк имени Асанбая Аскарова"
5.
Зона отдыха "Жайлаукол"
Искусственное озеро
Район Тұран, проспект Байдибек би, б/н
Товарищество с ограниченной ответственностью
"Нур-Гажайып"