"Мемлекеттік органдарды қызметтік және кезекші автомобильдермен, телефон байланысымен, кеңсе жиһазымен және техникасымен, мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыру үшін алаңдармен, кеңсе керек-жарақтары мен басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 201 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 23 қазандағы № 618 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік органдарды қызметтік және кезекші автомобильдермен, телефон байланысымен, кеңсе жиһазымен және техникасымен, мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыру үшін алаңдармен, кеңсе керек-жарақтары мен басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 сәуірдегі № 201 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік органдарды қызметтік және кезекші автомобильдермен, телефон байланысымен, кеңсе жиһазымен және техникасымен, мемлекеттік органдардың аппаратын орналастыру үшін алаңдармен және кеңсе керек-жарақтармен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы";
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Кеңсе керек-жарақтарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары мемлекеттік органдар үшін жылына 1 (бір) қызметкерге 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бекітілсін.
Ақпаратты қорғау, мемлекеттік органдарды құжаттамамен қамтамасыз ету және Республикалық бюджет комиссиясы, ведомстволық бюджеттік комиссия қызметін атқаратын құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлері үшін кеңсе керек-жарақтарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары қолданылмайды.
Мемлекеттік органдар ақпаратты қорғау, мемлекеттік органдарды құжаттамамен қамтамасыз ету және Республикалық бюджет комиссиясы, ведомстволық бюджеттік комиссия қызметін атқаратын құрылымдық бөлімшелердің қызметінің ерекешелігін ескере отырып, қажет болған жағдайда кеңсе керек-жарақтарымен қамтамасыз етудің ішкі тәртібін дербес әзірлейді және бекітеді.";
3-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қызметтік және кезекші автомобильдерді пайдалану, сондай-ақ кезекші, оның ішінде қонақтарға арналған автомобильдерді пайдалана алатын адамдарды анықтау белгіленген жүру лимитінің шегінде орталық атқарушы органның аппарат басшысының (белгіленген тәртіппен орталық атқарушы органның аппарат басшысының өкілеттіктері жүктелген лауазымды адамның), ал мұндайлар болмаған жағдайда – мемлекеттік мекеме басшысының бұйрығымен бекітілген тәртіппен жүзеге асырылады.";

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2025 года № 201 "Об утверждении натуральных норм обеспечения государственных органов служебными и дежурными автомобилями, телефонной связью, офисной мебелью и техникой, площадями для размещения аппарата государственных органов, канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 октября 2025 года № 618
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2025 года № 201 "Об утверждении натуральных норм обеспечения государственных органов служебными и дежурными автомобилями, телефонной связью, офисной мебелью и техникой, площадями для размещения аппарата государственных органов, канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении натуральных норм обеспечения государственных органов служебными и дежурными автомобилями, телефонной связью, офисной мебелью и техникой, площадями для размещения аппарата государственных органов и канцелярскими принадлежностями";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Установить натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями для государственных органов в размере 8 (восьми) месячных расчетных показателей на 1 (одного) работника (сотрудника) в год.
Для работников структурных подразделений по защите информации, документационного обеспечения государственных органов и осуществляющих деятельность Республиканской бюджетной комиссии, ведомственной бюджетной комиссии натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями не распространяются.
Государственные органы с учетом специфики деятельности структурных подразделений по защите информации, документационного обеспечения государственных органов и осуществляющих деятельность Республиканской бюджетной комиссии, ведомственной бюджетной комиссии при необходимости самостоятельно разрабатывают и утверждают внутренний порядок обеспечения канцелярскими принадлежностями.";
часть первую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Использование служебных и дежурных автомобилей, а также определение лиц, которые могут использовать дежурные, в том числе гостевые автомобили осуществляется в порядке, утвержденном приказом руководителя аппарата центрального исполнительного органа (должностного лица, на которого в установленном порядке возложены полномочия руководителя аппарата центрального исполнительного органа), а в случаях отсутствия таковых – руководителя государственного учреждения в пределах установленного лимита пробега.";

900-ден 1300-ге дейін
7
3000-нан көп емес
***
1300-ден
9
3000-нан көп емес
***
22
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты мен Бас прокуратурасын, сондай-ақ арнайы көлігі барларын қоспағанда, қызметкерлерінің саны:
100-ге дейін
1
3000-нан көп емес
***
100-ден 200-ге дейін орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелеріне және олардың облыстардағы, республикалық маңызы бар қаладағы, астанадағы** ведомстволарына көлік қызметін көрсету
2
3000-нан көп емес
***
23
Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты мен Бас прокуратурасын, сондай-ақ, арнайы көлігі барларын қоспағанда, орталық мемлекеттік органдардың аумақтық бөлімшелеріне және олардың аудандардағы (облыстық маңызы бар қалалардағы) ведомстволарына көлік қызметін көрсету
1
3000-нан көп емес
***
24
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын жергілікті атқарушы органдарға көлік қызметін көрсету ****
Абай облысы

от 900 до 1300
7
не более 3000
***
от 1300 и выше
9
не более 3000
***
22
Транспортное обслуживание территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств в областях, городах республиканского значения, столице**, за исключением Верховного Суда и Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, а также тех, которые имеют специальный транспорт при численности работников:
до 100
1
не более 3000
***
от 100 до 200
2
не более 3000
***
23
Транспортное обслуживание территориальных подразделений центральных государственных органов и их ведомств в районах, (городах областного значения), за исключением Верховного Суда и Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, а также тех, которые имеют специальный транспорт
1
не более 3000
***
24
Транспортное обслуживание местных исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов****
Область Абай

160
3000-нан көп емес
****
Ақмола облысы
306
3000-нан көп емес
****
Ақтөбе облысы
216
3000-нан көп емес
****
Алматы облысы
196
3000-нан көп емес
****
Атырау облысы
141
3000-нан көп емес
****
Шығыс Қазақстан облысы
193
3000-нан көп емес
****
Жамбыл облысы
186
3000-нан көп емес
****
Жетісу облысы
151
3000-нан көп емес
****
Батыс Қазақстан облысы
216
3000-нан көп емес
****
Қарағанды облысы
234
3000-нан көп емес
****
Қостанай облысы
321
3000-нан көп емес
****
Қызылорда облысы
141
3000-нан көп емес
****
Маңғыстау облысы
126
3000-нан көп емес
****
Павлодар облысы

160
не более 3000
****
Акмолинская область
306
не более 3000
****
Актюбинская область
216
не более 3000
****
Алматинская область
196
не более 3000
****
Атырауская область
141
не более 3000
****
Восточно-Казахстанская область
193
не более 3000
****
Жамбылская область
186
не более 3000
****
Область Жетісу
151
не более 3000
****
Западно-Казахстанская область
216
не более 3000
****
Карагандинская область
234
не более 3000
****
Костанайская область
321
не более 3000
****
Кызылординская область
141
не более 3000
****
Мангистауская область
126
не более 3000
****
Павлодарская область