Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығына өзгерістер және толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 16 қазандағы № 613 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасының кейбір мәселелері" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 4 сәуірдегі № 149 бұйрығына мынадай өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасында:
бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасында:
01 "Жалпы сипаттағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер" функционалдық тобында:
5 "Жоспарлау және статистикалық қызмет" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 001 бюджеттік бағдарламасы және 011 және 015 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 523 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"523 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
001 Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту, жергілікті бюджетті атқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен";
мынадай мазмұндағы 002, 004, 061, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 148, 165, 166 және 167 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"002 Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
004 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
061 Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
148 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";
9 "Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер" функционалдық кіші тобында:
608 "Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
001 "Мемлекеттік қызмет саласындағы бірыңғай мемлекеттiк саясатты қалыптастыру және іске асыру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 103 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"103 Әлеуметтанушылық, талдамалық зерттеулер жүргізу және консалтингтік қызметтер көрсету";
02 "Қорғаныс" функционалдық тобында:
1 "Әскери мұқтаждар" функционалдық кіші тобында:
208 "Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
047 "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің жауынгерлік, жұмылдыру дайындығын қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 106 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"106 Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету";
511 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы";
2 "Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру" функционалдық кіші тобында:
511 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы";
515 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 032 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"032 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары";
03 "Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі" функционалдық тобында:
1 "Құқық қорғау қызметi" функционалдық кіші тобында:
201 "Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
076 "Қоғамдық тәртіпті сақтау және қоғамдық қауіпсіздікті қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 124 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"124 Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындауды қамтамасыз ету";
9 "Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер" функционалдық кіші тобында:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 октября 2025 года № 613
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 4 апреля 2025 года № 149 "Некоторые вопросы Единой бюджетной классификации Республики Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в Единой бюджетной классификации Республики Казахстан, утвержденной указанным приказом:
в функциональной классификации расходов бюджета:
в функциональной группе 01 "Государственные услуги общего характера":
в функциональной подгруппе 5 "Планирование и статистическая деятельность":
дополнить администратором бюджетных программ 523 с бюджетной программой 001 с бюджетными подпрограммами 011 и 015 следующего содержания:
"523 Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования, исполнения местного бюджета
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета";
дополнить бюджетными программами 002, 004, 061, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 148, 165, 166 и 167 следующего содержания:
"002 Проведение оценки имущества в целях налогообложения
004 Капитальные расходы государственного органа
061 Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
100 Проведение текущих мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
148 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие государственные услуги общего характера":
по администратору бюджетных программ 608 "Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы":
по бюджетной программе 001 "Формирование и реализация единой государственной политики в сфере государственной службы":
дополнить бюджетной подпрограммой 103 следующего содержания:
"103 Проведение социологических, аналитических исследований и оказание консалтинговых услуг";
в функциональной группе 02 "Оборона":
в функциональной подгруппе 1 "Военные нужды":
по администратору бюджетных программ 208 "Министерство обороны Республики Казахстан":
по бюджетной программе 047 "Обеспечение боевой, мобилизационной готовности Вооруженных Сил Республики Казахстан":
дополнить бюджетной подпрограммой 106 следующего содержания:
"106 Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа";
наименование администратора бюджетных программ 511 "Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы" изложить в следующей редакции:
"511 Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы";
в функциональной подгруппе 2 "Организация работы по чрезвычайным ситуациям":
наименование администратора бюджетных программ 511 "Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы" изложить в следующей редакции:
"511 Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы";
по администратору бюджетных программ 515 "Управление по мобилизационной подготовке, территориальной и гражданской обороне города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 032 следующего содержания:
"032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций";
в функциональной группе 03 "Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность":
в функциональной подгруппе 1 "Правоохранительная деятельность":
по администратору бюджетных программ 201 "Министерство внутренних дел Республики Казахстан":
по бюджетной программе 076 "Охрана общественного порядка и обеспечение общественной безопасности":
дополнить бюджетной подпрограммой 124 следующего содержания:
"124 Обеспечение исполнения государственного оборонного заказа";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности":

мынадай мазмұндағы 004 бюджеттік бағдарламаcы бар 328 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"328 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
004 Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету";
06 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық тобында:
1 "Әлеуметтiк қамсыздандыру" функционалдық кіші тобында:
451 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
018 "Әлеуметтік қорғау саласында жартылай стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету", 019 "Әлеуметтік қорғау саласында үйде қызметтер көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету", 030 "Әлеуметтік қорғау саласында стационар жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" және 031 "Әлеуметтік қорғау саласында уақытша болу жағдайында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету" бюджеттік бағдарламалары бойынша:
мынадай мазмұндағы 015 және 028 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен";
2 "Әлеуметтiк көмек" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 018 бюджеттік бағдарламаcы бар 328 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"328 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
018 Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау";
9 "Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 001, 100, 102, 103, 106, 107, 108 және 109 бюджеттік бағдарламалары бар 276 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"276 Облыстың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
001 Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
102 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
103 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу";

дополнить администратором бюджетных программ 328 с бюджетной программой 004 следующего содержания:
"328 Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
004 Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах";
в функциональной группе 06 "Социальная помощь и социальное обеспечение":
в функциональной подгруппе 1 "Социальная помощь":
по администратору бюджетных программ 451 "Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)":
по бюджетным программам 018 "Предоставление специальных социальных услуг в условиях полустационара в области социальной защиты", 019 "Предоставление специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому в области социальной защиты", 030 "Предоставление специальных социальных услуг в условиях стационара в области социальной защиты" и 031 "Предоставление специальных социальных услуг в условиях временного пребывания в области социальной защиты":
дополнить бюджетными подпрограммами 015 и 028 следующего содержания:
"015 За счет средств местного бюджета
028 За счет трансфертов из областного бюджета";
в функциональной подгруппе 2 "Социальная помощь":
дополнить администратором бюджетных программ 328 с бюджетной программой 018 следующего содержания:
"328 Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
018 Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения":
дополнить администратором бюджетных программ 276 с бюджетными программами 001, 100, 102, 103, 106, 107, 108 и 109 следующего содержания:
"276 Управление по защите прав детей области
001 Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
100 Проведение текущих мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
102 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
103 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты";

мынадай мазмұндағы 113 және 114 бюджеттік бағдарламалары және 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"113 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен
114 Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 115, 116, 117, 118, 121, 123, 124, 125, 126, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 және 169 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
116 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
117 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
121 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін трансферттер
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
125 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша, ағымдағы шығыстарға арналған аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
126 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарларын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттері
133 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
148 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
149 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру
168 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
169 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге арналған мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлеріне берілетін нысаналы даму трансферттері";

дополнить бюджетными программами 113 и 114 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"113 Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
114 Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетными программами 115, 116, 117, 118, 121, 123, 124, 125, 126, 133, 139, 148, 149, 165, 166, 167, 168 и 169 следующего содержания:
"115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
116 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
117 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
121 Трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
125 Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
126 Целевые трансферты на развитие районным (городов областного значения) бюджетам на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
133 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
148 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
149 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
168 Целевые текущие трансферты другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
169 Целевые трансферты на развитие другим уровням государственного управления на проведение мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 077 бюджеттік бағдарламасы бар 362 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"362 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
077 Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту";
мынадай мазмұндағы 001, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 148, 165, 166 және 167 бюджеттік бағдарламалары бар 376 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"376 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың балалардың құқықтарын қорғау басқармасы
001 Жергілікті деңгейде балалардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
148 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";
511 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы";
07 "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық" функционалдық тобында:
1 "Тұрғын үй шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
495 "Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
053 "Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 034 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"034 Облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражатынан берілетін кредиттер есебінен";
511 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы";
2 "Коммуналдық шаруашылық" функционалдық кіші тобында:
511 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы";
520 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық кеңістіктерді дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 006 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"006 Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары";
3 "Елді-мекендерді көркейту" функционалдық кіші тобында:
511 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы";
08 "Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк" функционалдық тобында:
3 "Ақпараттық кеңiстiк" функционалдық кіші тобында:
362 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 009 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"009 Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту";
4 "Туризм" функционалдық кіші тобында:
380 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"007 Креативтік кеңістіктерге жағдайлары мен инфрақұрылымын жасауды қоса алғанда, креативтік индустрияны дамыту жөніндегі қызметтер";
09 "Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану" функционалдық тобында:
1 "Отын және энергетика" функционалдық кіші тобында:
279 "Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 047 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"047 Электрмен жабдықтау желілерін салуға, реконструкциялауға және жаңғыртуға кредит беру";
10 "Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары" функционалдық тобында:
2 "Су шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
652 "Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
254 "Су ресурстарын тиімді басқару" бюджеттік бағдарламасы бойынша:

дополнить администратором бюджетных программ 362 с бюджетной программой 077 следующего содержания:
"362 Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
077 Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан";
дополнить администратором бюджетных программ 376 с бюджетными программами 001, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 148, 165, 166 и 167 следующего содержания:
"376 Управление по защите прав детей города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
100 Проведение текущих мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
148 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";
наименование администратора бюджетных программ 511 "Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы" изложить в следующей редакции:
"511 Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы";
в функциональной группе 07 "Жилищно-коммунальное хозяйство":
в функциональной подгруппе 1 "Жилищное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 495 "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)":
по бюджетной программе 053 "Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения":
дополнить бюджетной подпрограммой 034 следующего содержания:
"034 За счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов";
наименование администратора бюджетных программ 511 "Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы" изложить в следующей редакции:
"511 Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы";
в функциональной подгруппе 2 "Коммунальное хозяйство":
наименование администратора бюджетных программ 511 "Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы" изложить в следующей редакции:
"511 Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы";
по администратору бюджетных программ 520 "Управление развития общественных пространств города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 006 следующего содержания:
"006 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций";
в функциональной подгруппе 3 "Благоустройство населенных пунктов":
наименование администратора бюджетных программ 511 "Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы" изложить в следующей редакции:
"511 Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы";
в функциональной группе 08 "Культура, спорт, туризм и информационное пространство":
в функциональной подгруппе 3 "Информационное пространство":
по администратору бюджетных программ 362 "Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 009 следующего содержания:
"009 Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана";
в функциональной подгруппе 4 "Туризм":
по администратору бюджетных программ 380 "Управление туризма города республиканского значения, столицы":
дополнить бюджетной программой 007 следующего содержания:
"007 Оказание услуг по развитию креативной индустрии, включая создание условий и инфраструктуры креативных пространств";
в функциональной группе 09 "Топливно-энергетический комплекс и недропользование":
в функциональной подгруппе 1 "Топливо и энергетика":
по администратору бюджетных программ 279 "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области":
дополнить бюджетной программой 047 следующего содержания:
"047 Кредитование на строительство, реконструкцию и модернизацию систем электроснабжения";
в функциональной группе 10 "Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения":
в функциональной подгруппе 2 "Водное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 652 "Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан":
по бюджетной программе 254 "Эффективное управление водными ресурсами":

мынадай мазмұндағы 111 және 112 бюджеттік кіші бағдарламаларымен толықтырылсын:
"111 Жерасты су ресурстарын іздестіруді, бағалауды, мемлекеттік мониторинг пен басқаруды цифрландыру, иесіз қалған, су өздігінен ағып шығатын және авариялық гидрогеологиялық ұңғымаларды жою және консервациялау жұмыстарын жүргізу
112 Мемлекеттік кепілдікпен тартылған қарыздар бойынша өтеу, қызмет көрсету және қоса қаржыландыру жөніндегі шығыстарды субсидиялау";
4 "Балық шаруашылығы" функционалдық кіші тобында:
212 "Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
021 "Балық ресурстарын сақтау мен дамытуды басқару, қамтамасыз ету" бюджеттік бағдарламасы бойынша:
мынадай мазмұндағы 104 бюджеттік кіші бағдарламасымен толықтырылсын:
"104 Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің және ұйымдардың күрделі шығыстары";
12 "Көлiк және коммуникация" функционалдық тобында:
1 "Автомобиль көлiгi" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламаcы бар 328 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"328 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
007 Көлік инфрақұрылымын дамыту";
мынадай мазмұндағы 007 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 329 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"329 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жол инфрақұрылымын дамыту басқармасы
007 Көлік инфрақұрылымын дамыту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен";
мынадай мазмұндағы 016 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"016 Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету";
5 "Темiр жол көлiгi" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 019 бюджеттік бағдарламасы және 011, 015 және 032 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 329 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"329 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жол инфрақұрылымын дамыту басқармасы
019 Метрополитен салуға заңды тұлғалардың жарғылық капиталын ұлғайту
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
015 Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
032 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен";
9 "Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 001, 003, 008, 009, 011, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 148, 165, 166 және 167 бюджеттік бағдарламалары бар 328 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"328 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
001 Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003 Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
008 Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
009 Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
011 Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
032 Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
106 Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резерві есебінен іс-шаралар өткізу
107 Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
108 Бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
109 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
115 Жергілікті атқарушы органы резервінің қаражаты есебінен соттардың шешімдері бойынша жергілікті атқарушы органдардың міндеттемелерін орындау
118 Қазақстан Республикасы Үкіметінің табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз етуге арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
123 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша ағымдағы шығыстарға іс-шаралар өткізу
124 Облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттерінен берілетін нысаналы трансферттердің есебінен әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың салдарын жою, әкiмшiлiк-аумақтық бiрлiктiң саяси, экономикалық және әлеуметтiк тұрақтылығына, адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауіп төндiретiн жалпы республикалық немесе халықаралық маңызы бар жағдайларды жою бойынша, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша даму шығыстарына іс-шаралар өткізу
139 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
148 Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резерві есебінен дамуға бағытталған іс-шаралар өткізу
165 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен ағымды іс-шаралар өткізу
166 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
167 Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервінің есебінен бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру";

дополнить бюджетными подпрограммами 111 и 112 следующего содержания:
"111 Проведение поиска, оценки, государственного мониторинга и цифровизации управления подземных водных ресурсов, ликвидация и консервация бесхозяйных самоизливающихся и аварийных гидрогеологических скважин
112 Субсидирование расходов по погашению, обслуживанию и софинансированию по займам, привлеченным под государственную гарантию";
в функциональной подгруппе 4 "Рыбное хозяйство":
по администратору бюджетных программ 212 "Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан":
по бюджетной программе 021 "Управление, обеспечение сохранения и развития рыбных ресурсов":
дополнить бюджетной подпрограммой 104 следующего содержания:
"104 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций";
в функциональной группе 12 "Транспорт и коммуникации":
в функциональной подгруппе 1 "Автомобильный транспорт":
дополнить администратором бюджетных программ 328 с бюджетной программой 007 следующего содержания:
"328 Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
007 Развитие транспортной инфраструктуры";
дополнить администратором бюджетных программ 329 с бюджетной программой 007 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"329 Управление развития дорожной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
007 Развитие дорожной инфраструктуры
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
дополнить бюджетной программой 016 следующего содержания:
"016 Обеспечение функционирования автомобильных дорог";
в функциональной подгруппе 5 "Железнодорожный транспорт":
дополнить администратором бюджетных программ 329 с бюджетной программой 019 с бюджетными подпрограммами 011, 015 и 032 следующего содержания:
"329 Управление развития дорожной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
019 Увеличение уставного капитала юридических лиц на строительство метрополитена
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета
015 За счет средств местного бюджета
032 За счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной подгруппе 9 "Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций":
дополнить администратором бюджетных программ 328 с бюджетными программами 001, 003, 008, 009, 011, 032, 100, 106, 107, 108, 109, 115, 118, 123, 124, 139, 148, 165, 166 и 167 следующего содержания:
"328 Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
001 Услуги по реализации государственной политики в сфере организации дорожного движения и пассажирского транспорта на местном уровне
003 Капитальные расходы государственного органа
008 Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
009 Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
011 Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
032 Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100 Проведение текущих мероприятий за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
106 Проведение мероприятий за счет чрезвычайного резерва местного исполнительного органа для ликвидации чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера
107 Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
108 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
109 Проведение текущих мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
115 Выполнение обязательств местных исполнительных органов по решениям судов за счет средств резерва местного исполнительного органа
118 Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера
123 Проведение мероприятий на текущие расходы по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
124 Проведение мероприятий на расходы развития по ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций социального, природного и техногенного характера, устранению ситуаций, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан за счет целевых трансфертов из бюджетов областей, городов республиканского значения, столицы
139 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
148 Проведение мероприятий, направленных на развитие за счет чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан
165 Проведение текущих мероприятий за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
166 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан
167 Реализация бюджетных инвестиционных проектов за счет резерва на инициативы Президента Республики Казахстан";

мынадай мазмұндағы 065 және 096 бюджеттік бағдарламаcы бар 328 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"328 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жол қозғалысы және жолаушылар көлігін ұйымдастыру басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
мынадай мазмұндағы 065 бюджеттік бағдарламасы бар 329 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"329 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жол инфрақұрылымын дамыту басқармасы
065 Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту";
511 "Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"511 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылым және тұрғын үй инспекциясы басқармасы";
мынадай мазмұндағы 013 бюджеттік бағдарламасы және 100, 101 және 102 бюджеттік кіші бағдарламалары бар 523 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"523 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
013 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
100 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының төтенше резерві
101 Шұғыл шығындарға арналған республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резерві
102 Соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға арналған республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резерві";
мынадай мазмұндағы 022, 023 және 096 бюджеттік бағдарламаларымен толықтырылсын:
"022 Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
023 Жаңа бастамаларға арналған шығыстар
096 Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау";
768 "Облыстың дене шынықтыру, спорт және туризм басқармасы" бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша:
мынадай мазмұндағы 053 бюджеттік бағдарламасымен толықтырылсын:
"053 "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту";
14 "Борышқа қызмет көрсету" функционалдық тобында:
1 "Борышқа қызмет көрсету" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 328 с бюджетными программами 065 и 096 следующего содержания:
"328 Управление организации дорожного движения и пассажирского транспорта города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
дополнить администратором бюджетных программ 329 с бюджетной программой 065 следующего содержания:
"329 Управление развития дорожной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
065 Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц";
наименование администратора бюджетных программ 511 "Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы" изложить в следующей редакции:
"511 Управление коммунальной инфраструктуры и жилищной инспекции города республиканского значения, столицы";
дополнить администратором бюджетных программ 523 с бюджетной программой 013 с бюджетными подпрограммами 100, 101 и 102 следующего содержания:
"523 Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
013 Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
100 Чрезвычайный резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории города республиканского значения, столицы
101 Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы на неотложные затраты
102 Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы на исполнение обязательств по решениям судов";
дополнить бюджетными программами 022, 023 и 096 следующего содержания:
"022 Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
023 Расходы на новые инициативы
096 Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства";
по администратору бюджетных программ 768 "Управление физической культуры, спорта и туризма области":
дополнить бюджетной программой 053 следующего содержания:
"053 Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"";
в функциональной группе 14 "Обслуживание долга":
в функциональной подгруппе 1 "Обслуживание долга":

мынадай мазмұндағы 005 және 018 бюджеттік бағдарламасы бар 523 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"523 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
005 Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
018 Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету";
15 "Трансферттер" функционалдық тобында:
1 "Трансферттер" функционалдық кіші тобында:
мынадай мазмұндағы 006, 007, 016, 017, 024, 029, 030, 049, 052, 053 және 058 бюджеттік бағдарламалары бар 523 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"523 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
006 Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
007 Бюджеттік алып коюлар
016 Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
017 Бюджет саласындағы еңбекақы төлеу қорының өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
024 Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
029 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған реттерде, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
030 Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың бюджеттеріне жалпыреспубликалық немесе халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізетін жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астана әкімдерінің өтінішхаты бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша берілетін нысаналы даму трансферттері
049 Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
052 Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
053 Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
058 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару";
16 "Қарыздарды өтеу" функционалдық тобында:
1 "Қарыздарды өтеу" функционалдық кіші тобында:

дополнить администратором бюджетных программ 523 с бюджетными программами 005 и 018 следующего содержания:
"523 Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
005 Обслуживание долга местных исполнительных органов
018 Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета";
в функциональной группе 15 "Трансферты":
в функциональной подгруппе 1 "Трансферты":
дополнить администратором бюджетных программ 523 с бюджетными программами 006, 007, 016, 017, 024, 029, 030, 049, 052, 053 и 058 следующего содержания:
"523 Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
006 Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
007 Бюджетные изъятия
016 Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
017 Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с изменением фонда оплаты труда в бюджетной сфере
024 Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
029 Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
030 Целевые трансферты на развитие областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
049 Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
052 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
053 Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
058 Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан";
в функциональной группе 16 "Погашение займов":
в функциональной подгруппе 1 "Погашение займов":

мынадай мазмұндағы 008, 009, 019, 027 және 057 бюджеттік бағдарламалары бар 523 бюджеттік бағдарламалар әкімшісімен толықтырылсын:
"523 Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және қаржы басқармасы
008 Жергілікті атқарушы органның борышын өтеу
009 Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
019 Республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
027 Республикалық бюджеттен бөлінген мақсатқа сай пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару
057 Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасы заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында оның орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев

дополнить администратором бюджетных программ 523 с бюджетными программами 008, 009, 019, 027 и 057 следующего содержания:
"523 Управление экономики и финансов города республиканского значения, столицы
008 Погашение долга местного исполнительного органа
009 Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
019 Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета
027 Возврат, использованных не по целевому назначению кредитов, выданных из республиканского бюджета
057 Возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан".
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев