Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жүйесінің қызметкерлерін кеңсе жабдықтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 18 шiлдедегi № 380 бұйрығы
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 70-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) Республикалық бюджет комиссиясының қызметкерлеріне жылына 1 (бір) қызметкерге 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде кеңсе жабдықтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
2) ведомстволық бюджет комиссиясының қызметін жүзеге асыратын қызметкерлеріне жылына 1 (бір) қызметкерге 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде кеңсе жабдықтармен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
3) ақпаратты қорғау бойынша құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлеріне жылына 1 (бір) қызметкерге 40 (қырық) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде кеңсе жабдықтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
4) құжаттамалық қамтамасыз ету құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлеріне жылына 1 (бір) қызметкерге 10 (он) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде кеңсе жабдықтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
5) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің ақпаратты қорғау жөніндегі қызметкерлеріне жылына 1 (бір) қызметкерге 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде кеңсе жабдықтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары;
6) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің құжаттамалық қамтамасыз ету жөніндегі қызметкерлеріне жылына 1 (бір) қызметкерге 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде кеңсе жабдықтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жүйесінің қызметкерлерін кеңсе жабдықтарымен және басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 31 қазандағы № 1199 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 27 қыркүйектегі № 653 бұйрығының күші жойылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Ішкі сатып алу және Министрліктің активтері департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру және ресми жариялау үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

Об утверждении натуральных норм обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников системы Министерства финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 июля 2025 года № 380
В соответствии с пунктом 3 статьи 70 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников Республиканской бюджетной комиссии, в размере 40 (сорока) месячных расчетных показателей на 1 (одного) работника в год;
2) натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников, осуществляющих деятельность ведомственной бюджетной комиссии, в размере 8 (восьми) месячных расчетных показателей на 1 (одного) работника в год;
3) натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников структурных подразделений по защите информации, в размере 40 (сорока) месячных расчетных показателей на 1 (одного) работника в год;
4) натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников структурных подразделений документационного обеспечения, в размере 10 (десяти) месячных расчетных показателей на 1 (одного) работника в год;
5) натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников территориальных подразделений ведомств Министерства финансов Республики Казахстан по защите информации, в размере 20 (двадцати) месячных расчетных показателей на 1 (одного) работника в год;
6) натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников территориальных подразделений ведомств Министерства финансов Республики Казахстан документационного обеспечения, в размере 20 (двадцати) месячных расчетных показателей на 1 (одного) работника в год.
2. Отменить приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 сентября 2024 года № 653 "О внесении изменений в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2019 года № 1199 "Об утверждении натуральных норм обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами работников системы Министерства финансов Республики Казахстан".
3. Департаменту внутренних закупок и активов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы бұйрықтың ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев