"Пайда салығының номиналды мөлшерлемесі Қазақстан Республикасындағы корпоративтік табыс салығы мөлшерлемесінің 75 пайызынан астамын құрайтын, өзімен жасалған қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарт күшіне енген елдердің тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2023 жылғы 19 маусымдағы № 680 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 22 мамырдағы № 247 бұйрығы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 6 қазандағы № 579 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 06.10.2025 № 579 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің "Пайда салығының номиналды мөлшерлемесі Қазақстан Республикасындағы корпоративтік табыс салығы мөлшерлемесінің 75 пайызынан астамын құрайтын, өзімен жасалған қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарт күшіне енген елдердің тізімін бекіту туралы" 2023 жылғы 19 маусымдағы № 680 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген пайда салығының номиналды мөлшерлемесі Қазақстан Республикасындағы корпоративтік табыс салығы мөлшерлемесінің 75 пайызынан астамын құрайтын, өзімен жасалған қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарт күшіне енген елдердің тізімі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмелерін қазақ және орыс тілдеріне Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрінің
2025 жылғы 22 мамырдағы
№ 247 бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қаржы
министрінің
2023 жылғы 19 маусымдағы
№ 680 бұйрығымен
бекітілген
Пайда салығының номиналды мөлшерлемесі Қазақстан Республикасындағы корпоративтік табыс салығы мөлшерлемесінің 75 пайызынан астамын құрайтын, өзімен жасалған қосарланған салық салуды болғызбау және салықтарды төлеуден жалтаруға жол бермеу мәселелерін реттейтін халықаралық шарт күшіне енген елдердің тізімі

О внесении изменения в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 19 июня 2023 года № 680 "Об утверждении списка стран, с которыми вступил в силу международный договор, регулирующий вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов, номинальная ставка налога на прибыль которых составляет более 75 процентов от ставки корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 мая 2025 года № 247.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Министра финансов РК от 06.10.2025 № 579 (вводится в действие с 01.01.2026).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 19 июня 2023 года № 680 "Об утверждении списка стран, с которыми вступил в силу международный договор, регулирующий вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов, номинальная ставка налога на прибыль которых составляет более 75 процентов от ставки корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан" следующее изменение:
список стран, с которыми вступил в силу международный договор, регулирующий вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов, номинальная ставка налога на прибыль которых составляет более 75 процентов от ставки корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 мая 2025 года № 247
Утвержден приказом
Заместителя Премьер-Министра
– Министра финансов
Республики Казахстан
от 19 июня 2023 года № 680
Список стран, с которыми вступил в силу международный договор, регулирующий вопросы избежания двойного налогообложения и предотвращения уклонения от уплаты налогов, номинальная ставка налога на прибыль которых составляет более 75 процентов от ставки корпоративного подоходного налога в Республике Казахстан

1. Австрия Республикасы
2. Америка Құрама Штаттары
3. Армения Республикасы
4. Әзербайжан Республикасы
5. Беларусь Республикасы
6. Бельгия Корольдігі
7. Вьетнам Социалистік Республикасы
8. Германия Федеративтік Республикасы
9. Жапония мемлекеті
10. Италия Республикасы
11. Иран Ислам Республикасы
12. Испания Корольдігі
13. Канада
14. Корея Республикасы
15. Қытай Халық Республикасы
16. Латвия Республикасы
17. Люксембург Ұлы Герцогтігі
18. Малайзия
19. Моңғолия
20. Нидерланд Корольдігі
21. Норвегия Корольдігі
22. Пәкістан Ислам Республикасы
23. Польша Республикасы
24. Ресей Федерациясы
25. Румыния
26. Сауд Арабия патшалығы
27. Сингапур Республикасы
28. Словакия Республикасы
29. Словения Республикасы
30. Түркия Республикасы
31. Украина
32. Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
33. Үндістан Республикасы
34. Финляндия Республикасы
35. Француз Республикасы
36. Хорватия Республикасы
37. Чех Республикасы
38. Швеция Корольдігі
39. Швейцария Конфедерациясы (тек келесі Кантондар бөлігінде):
1) Аргау
2) Берн
3) Тичино
4) Цюрих
40. Эстония Республикасы

1. Австрийская Республика
2. Соединенные Штаты Америки
3. Республика Армения
4. Азербайджанская Республика
5. Республика Беларусь
6. Королевство Бельгия
7. Социалистическая Республика Вьетнам
8. Федеративная Республика Германия
9. Государство Япония
10. Итальянская Республика
11. Исламская Республика Иран
12. Королевство Испания
13. Канада
14. Республика Корея
15. Китайская Народная Республика
16. Латвийская Республика
17. Великое Герцогство Люксембург
18. Малайзия
19. Монголия
20. Королевство Нидерландов
21. Королевство Норвегия
22. Исламская Республика Пакистан
23. Республика Польша
24. Российская Федерация
25. Румыния
26. Королевство Саудовская Аравия
27. Республика Сингапур
28. Словацкая Республика
29. Республика Словения
30. Турецкая Республика
31. Украина
32. Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
33. Республика Индия
34. Финляндская Республика
35. Французская Республика
36. Республика Хорватия
37.Чешская Республика
38. Королевство Швеция
39. Швейцарская конфедерация (только в части следующих кантонов):
1) Аргау
2) Берн
3) Тичино
4) Цюрих
40. Эстонская Республика