Кеген аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы "Кеген ауданының 2025-2027жылдарға арналған бюджеті туралы" №29-127 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Кеген аудандық мәслихатының 2025 жылғы 3 қарашадағы № 38-178 шешімі
Кеген аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кеген аудандық мәслихатының "Кеген ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 29-127 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 206401 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер11 771 718 мың теңге;
салықтық түсімдер 2 496 987 мың теңге
салықтық емес түсімдер 72 520 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер 42 637 мың теңге;
трансферттер түсімі 9 159 574 мың теңге;
2) шығындар12 575 125 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 166 369 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 261 478 мың теңге;
бюджеттіккредиттерді өтеу 95 109 мың теңге;
4) қаржы активтері мен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті)(-) 969 776 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 969 776 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 025 354 мың теңге;
қарыздарды өтеу 96 955 мың теңге;

О внесении изменений в решение Кегенского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 29-127 "О бюджете Кегенского района на 2025-2027 годы"
Решение Кегенского районного маслихата Алматинской области от 3 ноября 2025 года № 38-178
Кегенский районный маслихат ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести следующие изменения в решение Кегенского районного маслихата от 30 декабря 2024 года № 29-127 (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 206401) "О бюджете Кегенского района на 2025-2027 годы"
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
Районный бюджет на 2025-2027 годы утвердить соответственно согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) Доходы составили 11 771 718 тысяч тенге;
налоговые поступления 2 496 987 тысяч тенге;
неналоговые поступления 72 520 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 42 637 тысяч тенге;
поступления от трансфертов 9 159 574 тысяч тенге;
2) расходы 12 575 125 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 166 369 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 261 478 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 95 109 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
Доходы от продажи государственных финансовых активов составляют 0 тенге;
поступления от реализации государственных финансовых активов 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета составляет (-) 969 776 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета составляет 969 776 тысяч тенге, в том числе:
поступления от займов 1 025 354 тысячи тенге;
погашение займов 96 955 тысяч тенге;

005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
34 334
2
Әлеуметтік көмек
229 433
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
229 433
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
32 774
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
874
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 407
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 300
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
92 632
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
90 446
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
119 715
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119 715
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
47 756
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
64 879
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
200
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 880
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 646 127
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 723 808
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 656 963
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
15 941
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 641 022
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 066 845
001
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй қоры саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
73 873
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
24 247
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

005
Государственная адресная социальная помощь
34 334
2
Социальная помощь
229 433
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
229 433
004
Оказание социальной помощи в приобретении топлива специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, проживающим в сельской местности, в соответствии с законодательством Республики Казахстан
32 774
006
Помощь в жилищных вопросах
874
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов
11 407
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, обучающихся на дому
1 300
014
Оказание социальной помощи на дому нуждающимся гражданам
92 632
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов протезно-ортопедической помощью, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, предметами первой необходимости гигиены, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации инвалида, а также обеспечение санаторно-курортным лечением, услугами индивидуального помощника и сурдопереводчика.
90 446
9
Прочие услуги в сфере социальной помощи и социального обеспечения.
119 715
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения).
119 715
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне.
47 756
028
Услуги для лиц из групп риска, оказавшихся в трудной жизненной ситуации вследствие насилия или угрозы его применения.
64 879
011
Оплата услуг по расчету, выплате и доставке пособий и других социальных выплат.
200
050
Обеспечение прав лиц с инвалидностью и улучшение качества их жизни в Республике Казахстан.
6 880
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 646 127
1
Жилищное хозяйство
2 723 808
467
Строительный отдел района (города областного значения)
1 656 963
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
15 941
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 641 022
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 066 845
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере жилищно-коммунального хозяйства и жилищного фонда
73 873
003
Капитальные расходы государственного органа
1 000
005
Организация содержания государственного жилищного фонда
24 247
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций