Ұйғыр аудандық мәслихатының 2023 жылғы 11 қазандағы "Ұйғыр ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" № 8-10-52 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облысы Ұйғыр аудандық мәслихатының 2025 жылғы 28 қазандағы № 8-49-230 шешімі
Ұйғыр аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ұйғыр аудандық мәслихатының "Ұйғыр ауданының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" 2023 жылғы 11 қазандағы № 8-10-52 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6041-05 тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің қосымшасында мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
9-тармақтың 1) тармақшасының бірінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
"1) дүлей апат салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келуі;
өрт салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келуі;
оның мүлкіне зиян келтірілген жағдайда (растайтын құжат болған жағдайда) бір рет – 400 (төрт жүз) айлық есептік көрсеткіш;
дүлей апат немесе өрт салдарынан мүлкіне залал келген болса, әлеуметтік көмек залал келген мүлік орналасқан жер бойынша меншік иесінің тіркелген жеріне қарамастан көрсетіледі;";
9-тармақтың 2) тармақшасы келесі редакцияда жазылсын:
"2) бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға бір рет – 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш:
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға бір рет – 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш;";
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ұйғыр аудандық мәслихатының "Халықты әлеуметтік жағынан қорғау, жұмыспен қамту, білім беру, денсаулық сақтау, мәдениет, тіл, діни және жастар ісі мәселелер жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін
3. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұйғыр аудандық мәслихатының төрағасы Н. Есжан

О внесении изменений и дополнений в решение Уйгурского районного маслихата от 11 октября 2023 года № 8-10-52 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Уйгурского района"
Решение Уйгурского районного маслихата Алматинской области от 28 октября 2025 года № 8-49-230
Маслихат Уйгурского района РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уйгурского районного маслихата "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан Уйгурского района" от 11 октября 2023 года № 8-10-52 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6041-05) следующие изменения и дополнения:
в приложении указанного решения внести следующие изменения и дополнения:
первый абзац подпункта 1) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"1) Причинение ущерба гражданину (семье) либо имуществу вследствие стихийного бедствия;
причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие пожара;
в случае причинения вреда его имуществу (при наличии подтверждающего документа) единовременно в размере – 400 (четыреста) месячных расчетных показателей;
при причинении ущерба имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара социальная помощь оказывается по месту нахождения пострадавшего имущества независимо от места регистрации его собственника;";
подпункт 2) пункта 9 изложить в следующей редакции:
"2) лицам, освобожденным из мест лишения свободы единовременно в размере – 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей;
лицам, состоящих на учете службы пробации единовременно в размере – 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей;";
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Уйгурского районного маслихата "По вопросам социальной защиты населения, трудоустройства, образования, здравоохранения, культуры, языка, религии и по делам молодежи"
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Уйгурского районного маслихата Н. Есжан