Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 53-214 шешімі.
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Талғар қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 802 728 мың теңге:
салықтық түсімдер 3 620 841 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 3 052 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 178 835 мың теңге;
2) шығындар 3 805 061 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 2 333 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2 333 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 2 333 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 10.03.2026 № 55-236 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Алатау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 748 930 мың теңге:
салықтық түсімдер 654 261 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 94 469 мың теңге;
2) шығындар 750 483 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 553 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 553 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 1 553 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 10.03.2026 № 55-236 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2026-2028 годы
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2025 года № 53-214.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Талгар на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы 3 802 728 тысяч тенге:
налоговые поступления 3 620 841 тысяча тенге;
неналоговые поступления 3 052 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 178 835 тысяч тенге;
2) затраты 3 805 061 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 2 333 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2 333 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 2 333 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 10.03.2026 № 55-236 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Утвердить бюджет Алатауского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы 748 930 тысяч тенге:
налоговые поступления 654 261 тысяча тенге;
неналоговые поступления 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 94 469 тысяч тенге;
2) затраты 750 483 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 1 553 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 553 тысячи тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 1 553 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 10.03.2026 № 55-236 (вводится в действие с 01.01.2026).

3. 2026-2028 жылдарға арналған Белбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 860 011 мың теңге:
салықтық түсімдер 754 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 105 811 мың теңге;
2) шығындар 867 292 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 281 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 7 281 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 7 281 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 10.03.2026 № 55-236 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
4. 2026-2028 жылдарға арналған Бесағаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 10, 11 және 12-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 573 312 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 352 270 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 198 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 220 844 мың теңге;
2) шығындар 1 588 348 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 15 036 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 15 036 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 15 036 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 10.03.2026 № 55-236 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
5. 2026-2028 жылдарға арналған Бесқайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 13, 14 және 15-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 187 314 мың теңге:
салықтық түсімдер 187 113 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 201 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 0 теңге;

3. Утвердить бюджет Белбулакского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1)доходы 860 011 тысяч тенге:
налоговые поступления 754 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 105 811 тысяч тенге;
2) затраты 867 292 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 281 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 281 тысяча тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 7 281 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 10.03.2026 № 55-236 (вводится в действие с 01.01.2026).
4. Утвердить бюджет Бесагашского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 10, 11 и 12 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 1 573 312 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 352 270 тысяч тенге;
неналоговые поступления 198 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 220 844 тысячи тенге;
2) затраты 1 588 348 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 15 036 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 15 036 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 15 036 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 10.03.2026 № 55-236 (вводится в действие с 01.01.2026).
5. Утвердить бюджет Бескайнарского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 13, 14 и 15 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 187 314 тысяч тенге:
налоговые поступления 187 113 тысяч тенге;
неналоговые поступления 201 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 0 тенге;

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 4 060 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 10.03.2026 № 55-236 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
8. 2026-2028 жылдарға арналған Қайнар ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 22, 23 және 24-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 795 307 мың теңге:
салықтық түсімдер 568 583 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 198 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 226 526 мың теңге;
2) шығындар 801 145 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 5 838 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 5 838 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 838 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 10.03.2026 № 55-236 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
9. 2026-2028 жылдарға арналған Нұра ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 25, 26 және 27-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 152 696 мың теңге:
салықтық түсімдер 149 057 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 3 639 мың теңге;
2) шығындар 152 702 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 6 мың теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 6 мың теңге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 10.03.2026 № 55-236 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
10. 2026-2028 жылдарға арналған Панфилов ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 28, 29 және 30-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 1 226 155 мың теңге:

используемые остатки бюджетных средств 4 060 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 10.03.2026 № 55-236 (вводится в действие с 01.01.2026).
8. Утвердить бюджет Кайнарского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 22, 23 и 24 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 795 307 тысяч тенге:
налоговые поступления 568 583 тысячи тенге;
неналоговые поступления 198 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 226 526 тысяч тенге;
2) затраты 801 145 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 5 838 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 5 838 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 5 838 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 10.03.2026 № 55-236 (вводится в действие с 01.01.2026).
9. Утвердить бюджет Нуринского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 25, 26 и 27 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
доходы 152 696 тысяч тенге:
налоговые поступления 149 057 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 3 639 тысяч тенге;
2) затраты 152 702 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 6 тысяч тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Талгарского районного маслихата Алматинской области от 10.03.2026 № 55-236 (вводится в действие с 01.01.2026).
10. Утвердить бюджет Панфиловского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 28, 29 и 30 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
доходы 1 226 155 тысяч тенге:

Талғар қаласы 1 163 992 мың теңге;
Алатау ауылдық округі 161 301 мың теңге;
Белбұлақ ауылдық округі 209 883 мың теңге;
Бесағаш ауылдық округі 480 782 мың теңге;
Бесқайнар ауылдық округі 3 524 мың теңге;
Гүлдала ауылдық округі 85 276 мың теңге;
Кеңдала ауылдық округі 162 203 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі 350 024 мың теңге;
Тұздыбастау ауылдық округі 407 764 мың теңге.
13. Осы шешім 2026 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

Город Талгар 1 163 992 тысячи тенге;
Алатауский сельский округ 161 301 тысяча тенге;
Белбулакский сельский округ 209 883 тысячи тенге;
Бесагашский сельский округ 480 782 тысячи тенге;
Бескайнарский сельский округ 3 524 тысячи тенге;
Гулдалинский сельский округ 85 276 тысяч тенге;
Кендалинский сельский округ 162 203 тысячи тенге;
Панфиловский сельский округ 350 024 тысячи тенге;
Туздыбастауский сельский округ 407 764 тысячи тенге.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2026 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков