Талғар ауданының Талғар қаласы мен ауылдық округтерінің 2026-2028 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 53-214 шешімі
Ескерту. 01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 13-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 91-бабының 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Талғар қаласының бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3 687 123 мың теңге:
салықтық түсімдер 3 620 841 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 3 052 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 63 230 мың теңге;
2) шығындар 3 687 123 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. 2026-2028 жылдарға арналған Алатау ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 4, 5 және 6-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 743 303 мың теңге:
салықтық түсімдер 654 261 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
трансферттер түсімі 88 842 мың теңге;
2) шығындар 743 303 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 0 теңге:
бюджеттік кредиттер 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 0 теңге:
қарыздар түсімі 0 теңге;
қарыздарды өтеу 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
3. 2026-2028 жылдарға арналған Белбұлақ ауылдық округінің бюджеті тиісінше осы шешімнің 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2026 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 854 200 мың теңге:
салықтық түсімдер 754 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 0 теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

О бюджетах города Талгар и сельских округов Талгарского района на 2026-2028 годы
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 29 декабря 2025 года № 53-214
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2026 в соответствии с пунктом 13 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Талгар на 2026-2028 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 3 687 123 тысячи тенге:
налоговые поступления 3 620 841 тысячи тенге;
неналоговые поступления 3 052 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 63 230 тысяч тенге;
2) затраты 3 687 123 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить бюджет Алатауского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 743 303 тысячи тенге:
налоговые поступления 654 261 тысяча тенге;
неналоговые поступления 200 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступление трансфертов 88 842 тысячи тенге;
2) затраты 743 303 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 0 тенге:
бюджетные кредиты 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 0 тенге:
поступление займов 0 тенге;
погашение займов 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
3. Утвердить бюджет Белбулакского сельского округа на 2026-2028 годы, согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы 854 200 тысяч тенге:
налоговые поступления 754 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления 0 тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;

12. 2026 жылға арналған қала және ауылдық округтердің бюджеттеріне 3 024 749 мың теңге сомасында аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көзделсін, оның ішінде:
Талғар қаласы 1 163 992 мың теңге;
Алатау ауылдық округі 161 301 мың теңге;
Белбұлақ ауылдық округі 209 883 мың теңге;
Бесағаш ауылдық округі 480 782 мың теңге;
Бесқайнар ауылдық округі 3 524 мың теңге;
Гүлдала ауылдық округі 85 276 мың теңге;
Кеңдала ауылдық округі 162 203 мың теңге;

12. Предусмотреть в бюджетах города и сельских округов на 2026 год бюджетные изьятия в районный бюджет в сумме 3 024 749 тысяч тенге, в том числе:
Город Талгар 1 163 992 тысячи тенге;
Алатауский сельский округ 161 301 тысяча тенге;
Белбулакский сельский округ 209 883 тысячи тенге;
Бесагашский сельский округ 480 782 тысячи тенге;
Бескайнарский сельский округ 3 524 тысячи тенге;
Гулдалинский сельский округ 85 276 тысяч тенге;
Кендалинский сельский округ 162 203 тысячи тенге;